• Krizy
    35.9k
    Leverkusen gubio 0:2 od Stuttgarta.
    Pogađate, u 97. su zabili za 2:2.

    Svaka čast, volio bih da osvoje tri trofeja.
  • Facke
    2k


    Ma neverovatne. Al kad gledis tekmu , same cekas da zabiju. Nemas opce dojam da budu zgubili. Al zasluzene su dali drugi. Nakon 0:2 za Stuttgart Leverkusen se bolsi.

    Haha a dosla kamera do mladuga Hoeneßa mogel si mu precitati koj je rekel :lol:
  • Ijayi Atiemwen
    404
    Leverkusen :down:
    Neverlusen :up:
  • blue heart 72
    1.4k
    Ovaj penal za Tottenham me odmah podsjetio na onaj penal na Periću protiv Osijeka kada su se digli svi mogući mediji
  • Zagreb1992
    1.2k
    Salzburg izvukao remi doma protiv Sturma nakon što su gubili 0-2 ..Čak su zabili i gol za 3-2 ali je poništen radi zaleđa...Kiks teški Sturma koji je mogao pobjedom napraviti ogroman korak prema naslovu
  • DrawTube
    2.9k
    Nestvarne scene iz njemačke 4. Lige
  • Sajla
    3.5k

    taj klub pamtim zbog registracijskih pločica :) naime, Aachen daje AC, a jedan bivši igrač tovara kojem se sad ne mogu sjetiti imena je tamo igrao i za auto tražio pločice AC AB 1911 pa se s tim vozio po Hrvatskoj
  • Sajla
    3.5k
    čestitke na dobrom pamćenju! sad kad sam imao ime onda je bilo lakše pitati google:
    'Igrao sam u njemačkom Aachenu a kratica svih njihovih registracijskih pločica je AC. Kad sam zatražio još i AB, nikome to nije bilo posebno sumnjivo jer ima mnogo sličnih registracija, kao uostalom i ACDC. U Njemačkoj nikad nisam imao problema, no u Hrvatskoj me odaje broj 1911. To je godina osnutka Hajduka i svi znaju što je u pitanju. Zbog toga sam i imao puno problema, pogotovo u Zagrebu, gdje mi je u nekoliko navrata automobil izgreban i oštećen', objasnio je Vuković te dodao da su ga mnogi tražili da im proda automobil.'
  • striko
    1.2k
    Zar nismo i mi 1911?
  • Oluja
    3.6k
    jesmo ali tek od nedavno je masovnije probuđena svijest o tome.
  • Sajla
    3.5k
    Kako čitam sve i svašta u vezi Građanskog u zadnje vrijeme, Veliki Brat mi je predložio članak o nogometnom klubu Bačka iz Subotice kojeg su osnovali Hrvati još tamo 1901. godine!
    NK_Ba%C4%8Dka_Subotica-stari.jpg

    To je najstariji nogometni klub kojeg su osnovali Hrvati, a i najstariji aktivni nogometni klub na području bivše države. Zanimljivo je da se klub jedno kratko vrijeme zvao Građanski - neposredno nakon 2. svj. rata, 26. svibnja 1945. preimenovan je u Hrvatsko fizkulturno društvo "Građanski" što je trajalo svega 10 mjeseci jer su mu ime promijenili u FD Sloboda. A koju godinu kasnije je i ugašen odlukom vlasti, kao prvo od društava s hrvatskim predznakom koje je zadesila ista sudbina.
    Rad kluba je nastavljen spajanjem nekih drugih klubova, a 1969. vraćeno ime Bačka. Interesantno je da im je Dinamo bio gost na 70. rođendanu (u zanimljiva vremena 1971. godine, pitam se ima li kakvih zapisa kako je to prošlo). I danas imaju problema zbog hrvatskih korijena.
    Također, Građanski je 1940. godine na njihovom stadionu igrao utakmicu Mitropa kupa s Rapidom iz Bukurešta koja je na kraju odlučena bacanjem novčića (prolaz Rapida). Možda netko zna i više, ima li još poveznica između klubova, ili nekih drugih zanimljivosti.
    Ovakve crtice jedna su od stvari koje bi mogle obogatiti sadržaj buduće Dinamove revije, siguran sam da ima puno materijala ovog tipa, samo treba pitati kroničare, kopati po arhivama ili slučajno nabasati kao što se meni dogodilo.
  • Mihaljević
    8k
    Igrao je tako Blaževićev Dinamo u Subotici protiv Spartaka, a utakmicu je prenosio Ivo Tomić. Odjednom, usred etera poklič. Ivo Tomić se uključuje: “Ej, salaši na sjeveru Bačke, sad pjevajte pjesme zagrebačke, Dinamo vodi sa 1-0!”
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.