• Nino Bule
    11.5k
    Mogli bi lupit te zabrane jer bi u tom slučaju superligaši i njihovi igrači bili lišeni registracije pri UEFA-i i FIFA-i. Dal bi to ubilo Superligu nisam siguran. Ko šta deda kaže, tamo bi se mogle zarađivat bolesne pare pa bi mogli nogometaši birat između reprezentativnog nogometa umjesto odmora prek ljeta i duplo il čak trostruko veće plaće od onih na koje smo danas navikli.LovroZG

    Koliko god igraci(i opcenito svi ljudi) volili pare mislim da bi pritisak navijaca da igras na svjetskom/europskom bio prevelik, a ne bi bas ostali sirotinja. Ja ne vidim kako bi najbolji argentinski i brazilski igraci pristali na to da ne igraju ta natjecanja, puno je to vece i bitnije ljudima nego liga prvaka ili eventualna superliga, dovoljno ti je par takvih nacija i 50-100 najboljih igraca koji se ne zele odrec fifa/uefa natjecanja i sve propada. Naravno pod uvjetom da nakon svih pravnih bitki uefa/fifa imaju pravo takve poteze povlacit.
  • Dammir10
    266
    Globalizacija galopira u svim segmentima života pa tako i u nogometu. U Europi države de facto više ni ne postoje. Nemaju vlastitu valutu, nemaju granice, nemaju vlastitu vanjsku i unutarnju politiku, nemaju nijedan element državnosti a i dalje imaju državne nogometne lige. Mislim da će odzvoniti i državnim nogometnim ligama kao što je odzvonilo i državama. Neće oni potpuno ukinuti hrvatsko, slovačko ili slovensko prvenstvo ali će ga učiniti nebitnim.

    Pretpostavljam da će od Europe napraviti sustav sa 3 lige. Prva liga bi mogla biti Superliga i tu će biti recimo 30 klubova. Druga liga će biti sadašnja Europa Liga i tu će biti još 30 klubova. I treća liga će biti sadašnja Konferencijska gdje će biti još 30-ak klubova. Ukupno 100-ak najjačih klubova u 3 europska razreda. To je de facto sve što nogometno vrijedi u Europi i nalazit će se u te 3 lige. Po 3-4 kluba će ispadati iz svake od tih liga da se ipak uspostavi kakva takva protočnost i da se može napredovati iz ranga u rang. U ovim državnim prvenstvima će ostati buranija poput Hajduka, Sarajeva, Maribora i pobjednici tih nacionalnih liga će se boriti međusobno da dohvate 3.ligu (Konferenciju). Mislim da je tako nešto u planu onima koji odlučuju.
  • jp23
    2.2k
    E Despodova su zazivali više puta na temi Transferi, iako se pisalo da idemo u ponudu za Tekpeteya.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ako sam ja dobro ubrao koncept "nove" Superlige, nitko se ne odriče domaćeg prvenstva. Dakle, profit bi dijelili međusobno dok bi sisali resurse UEFA liga. Zvuči kao dobar plan.
    Mislim da se klubovi i danas mogu ispisati iz UEFA i osnovati svoju SL i to im nitko ne može zabraniti. Problem je što bi htjeli sjediti na dvije stolice.
  • Ludovic IX
    5.5k
    Superliga nije za europljane već za arape i kineze.. njih nije briga kad nemaju svoje klubove tamo već je njima zanimljivo da real i man citiy igraju što ja za nm 6 puta međusobno u jednoj sezoni.

    po englezima koje znam, njih ne jebu čak ni engleski klubovi u europi. oni prate svoj i to je to. njih ne zanima nikakva superliga. njima je premier liga svetinja. naravno da ima europljana koji bi htjeli tako nešto ali ne vjerujem da bi zanimanje potrajalo previše. par godina i to je to. nismo mi amerikanci.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Mrzim te Superlige i slicne Gluposti.
    LP i EL sam prije obozavao, danas ih gledam samo u vezi DInama.

    Lijepse mi pogledat HNL ili SPL, dobar stari Nogomet a ne te Megalomanije
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Kao i za sve - ako ima kupaca show ce ici dalje. Ja bi Ligu prvaka svako kolo igrao na ispadanje, do osmine finala pa onda na 2. Liga prvaka je kup natjecanje koje se pretvorilo u tvornicu novca i set drugih sansi za velike da se nadu u drugom krugu. Hoces zanimljivost? Igraj jednu kako ti zdrijeb dodijeli i na ispadanje.. no sta cemo onda ako ispadnu Neymari i Messiji prije vremena :cry:
    Ja uopce ne sumnjam da ce Superliga zazivjet, a koliki ce joj bit vijek trajanja ovisi i gdje ce se odrzavat. Nekom Arapu nije problem istrest kamion novaca da se igra na polupraznom stadionu u sred pustinje. Novac je sve, nogomet odavno nije nista drugo nego pranje love velikih. Ne razumijem i dalje kako jedna Barcelona moze bit pola milijarde u dugovima i to je ok jer moze placat rate.. Trose i dalje, a prodaju 'buducu zaradu' koje moze bit, a i ne mora.. Jadno je to sve odavno.
  • Infinity
    15.2k
    Klubovima koji zele igrati SL domace prvenstvo je nuzno zlo. Igrali bi domace prvenstvo da im navijaci ne bi okrenuli ledja, a ne zbog neke love, jer bi sa samom SL mogli jako dobro zivjeti.

    Paralelno igranje bi bilo vrijeme prilagodbe. Ako se ikad osnuje SL, smio bih se kladiti da ce nakon odredjenog vremena doci do toga da klubovi iz SL domaca prvenstva vise ne igraju ili igraju neki zavrsni play off.
  • deda
    28k
    Postoji i nekakav limit broja tekmi koji možeš odigrat godišnje. Po pitanju interesa, ali i broja igrača. Da bi igrao 60 tekmi u godini trebaš 30 igrača. I neminovno da ćeš neko takmičenje igrat sa slabijom ili drugom momcadi.
  • blackbully
    4.4k
    A što će tek biti na proslavi naslova :lol:
    3xzlfnf5qnyd4wd5.jpg
  • Nino Bule
    11.5k
    Kakav gol darwina, ove sezone borba tko je manje los u ligi prvaka
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Kakva greska Courtoisa :monkey:
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Vraca se Liverpoolu za Kariusa :rofl:
  • Nino Bule
    11.5k
    Ovog reala ako ne natrpas sa 4 komada nisi ubio, cudo kakvim se oni golovima vracaju u utakmice
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.