• xavier
    11.1k
    Rangersi i Celtic se opraštaju od trofeja a vjerojatno i europevjeko1701

    Oni vjerojatno rezoniraju da bi im ulaskom u Premiership toliko porasli prihodi da bi za koju godinu mogli ući u borbu za sam vrh. Ne kažem da su u pravu, samo kako oni razmišljaju.
  • Nolifer
    6.4k
    Ne znam kako bi ovo izveli s obzirom da je MLS i inače zatvorena profesionalna liga s franšizama gdje vrijede mnoga drugačija pravila (u prvom redu salary cap) dok je Meksiko ipak "klasična" liga.

    A rekao bih da je Meksiko sasvim dovoljno velik i da ima dovoljno veliku tradiciju za samostalnu ligu.
    xavier
    Da Meksiko je klasika, možda bi to njima i više odgovaralo radi unaprijeđenja njihovog nogometa, ali isto smatram da radi tradicije se to nebi trebalo mješati...
    Čim su oni spomenuli, da bi ''mi'' htjeli imati neku ''balkansku'' ligu, sve ti je jasno. Znači lova i biznis, briga njih za putovanja, trofeje i sve, bitno da mogu keš oprat

    Al u tom slulaju, Rangersi i Celtic se opraštaju od trofeja a vjerojatno i europe na dulje vrijeme a Škotska pada ispod 20. mjesta, ako ne i puno niže.vjeko1701

    Vjerojatno da... Moje mišljenje je da radi ove koronekrize izmišljavaju toplu vodu sada. Gledatelja nema, dio love također i moraju to nadoknadit onda sa tim osnivanjima tih kao ''superliga'' . Al kao što smo vidjeli nije im baš to prošlo...

    Kaj se Britanaca tiče, nisam za superligu, jer kao što si rekao @vjeko1701 , dugoo će bit bez trofeja...
  • og1986
    2.9k
    Sky news prenosi Kako je Perez rekao da planovi za Superligu nisu mrtvi nego samo na standby.
    Vjeruje kako će se ostvariti jer je to budućnost nogometa.
  • vjeko1701
    5.9k
    U reducirani Premiership sastavljen od top 12 engleskih momčadi i njih dvoje? Sretno im s tim. Imali bi moje simpatije....samo to je wishful thinking.
  • Nolifer
    6.4k
    ŠUTNJA Barcelone o Superligi i njenom (barem trenutnom) raspadu konačno je gotova. Oglasio se predsjednik povratnik Joan Laporta.

    "Nastavit ćemo dijalog s Uefom"
    On je vođa jednog od samo tri kluba koji su ostali uz projekt. Ostali su Real i Juventus. Superligu je napustilo čak devet osnivača i to u roku od samo tri dana nakon objave njenog pokretanja. "Apsolutno je nužno da veliki klubovi izraze svoj stav oko raspodjele dobiti. Podržavamo nacionalne lige i nastavit ćemo dijalog s Uefom", izjavio je Laporta za TV3.

    "Veliki klubovi doprinose najviše pa toliko moraju i dobivati zauzvrat"
    "Mi nastupamo trezveno i mudro. Superliga je apsolutna nužnost, ali njeni članovi će na kraju imati posljednju riječ. Veliki klubovi doprinose najviše i shodno tome moraju sudjelovati u raspodjeli dobiti. Superliga mora biti atraktivno natjecanje, zasnovano na sportskim zaslugama. Otvoreni smo za dijalog s Uefom. Mislim da ćemo se sporazumjeti. Trebamo više resursa kako bismo napravili show, a Superliga bi to bila."

    "Superliga i dalje živi"
    Laporta je ovako odgovorio na pitanje zašto ne odustaje od Superlige nakon što je to napravilo čak devet od 12 klubova: "Neki klubovi su bili izloženi pritiscima, ali prijedlog da se priključe Superligi i dalje postoji, a samim tim i taj projekt i dalje živi. Investicije u njega su jako važne, a plaće iznimno visoke i sve to mora biti uzeto u obzir, kao i sportske zasluge."

    Zašto je Laporta pomirljiv i sklon kompromisu s Uefom?
    Premda je Laporta izrazio vjeru u opstanak Superlige iako je ekspresno ostala bez tri četvrtine osnivača, ovom prilikom bio je izrazito pomirljiv i, kako je više puta naglasio, sklon kompromisu s Uefom, čiju bi Ligu prvaka novo natjecanje praktično uništilo. Takav njegov stav je jasan. Premda su Uefa i Superliga praktički sukobljene strane u ratu za milijarde od nogometa, Uefin predsjednik Aleksander Čeferin istaknuo je da ga je Laporta najmanje razočarao od svih bjegunaca u Superligu:

    "Do neke mjere svi su me razočarali, ali moram reći da me Barcelona ipak najmanje. Laporta je na poziciju predsjednika Barcelone izabran nedavno i razgovarao sam s njim dva ili tri puta. Bio je pod ogromnim pritiskom zbog loše financijske situacije koja ga je dočekala u klubu. Nije on kriv što je situacija takva i očito je bio pod velikim pritiskom da pronađe novac. Ipak, kao lukavi pregovarač osigurao je način da Barcelona izađe iz tog projekta ako navijači budu protiv."

    Za kraj je Ancelotti pojasnio:

    "Najvažniji dio je taj što su htjeli izgraditi natjecanje bez sportskih zasluga. To je neprihvatljivo. Pogriješili su i točka. Vratili su se sada, otvorit će raspravu. Svatko od nas želi da Liga prvaka bude konkurentnija. To je najbolje natjecanje na svijetu. Moramo uz to razgovarati i o ostalim natjecanjima poput Premiershipa i Serie A. Mislim da je europska Superliga kakvu su predložili nemoguća. Novi format Lige prvaka je moguć."
  • db-izbjeglica
    12.6k


    ne samo da je meksilo dovoljno velik, već su i meksički klubovi osjetno kvalitetniji.
    igraju oni sa ovima iz mls-a njihovu ligu prvaka i ameri imaju osvojen čak jedan trofej, prije 20 godina
  • ZGBhoy
    1.7k
    Neznam koliko je istine o Rangersima i Celticu u Engleskoj Premier Ligi,ja apsolutno nisam pobornik toga Celticu nije mjesto tamo.

    Ali moglo bi biti,cijelo vrijeme su bili razgovori o Atlantic League u kojoj bi igrali predstavnici Irske,Škotske i nekih od Skandinavskih država,čak je bilo blizu dogovoru al se Dermot Desmond (Vlasnik Celtica) povukao vjerojatno zbog Britanske Lige.

    Celtic i Rangers imaju veliki Fan Base i novčano i sve bi to bio Jackpot za njih ali stim Celtic gubi svoju dušu
  • og1986
    2.9k
    Uskoro su izbori u Škotskoj, ako njihova nacionalistička stranka osvoji većinu. Vrlo vjerojatno će tražiti ponovni referendum za odcjepljenjem.

    Ne znam hoće li i to odigrati ulogu među klubovima. Odlaze iz kraljevstva radi EU, ali se žele pridružiti britanskoj ligi.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Boris Johnsona isto forsira ulazak Celtica i Rangersa baš da bi pokazao da zašto se odcijepit kad se svugdje držimo zajedno.

    Nadam se da će se uskoro odcijepit mada sumnjam
  • Nolifer
    6.4k
    Getafe se izjasnio na tekmi protiv Barçe

    z0e8rl0tbcicprbs.jpg
  • og1986
    2.9k
    Evo pred nekoliko sati je i predsjednik Barce izjavio da je superliga dobra i da nisu odustali od njene ideje.

    Kako god bilo. Čini se da će se neki oblik superlige ostvariti, ili oni samostalno u nekoj bližoj budućnosti ili pod okriljem UEFE kroz novi sustav lige prvaka.

    Isto je moguće da će se smanjivati broj kklubova u ligama, da budu što kompetitivnije i da se očisti raspored malo.

    Ako dođe do nekog oblika superlige, onda mogu staviti i pravi kup prvaka europe gdje će se nasumično natjecati svi prvaci država kroz kup format na ispadanje, bez pogodovanja ikome.
  • kinfa95
    485
    Pa naravno da je i njemu dobra kad su i oni kao i Real u dugovima koji su sad skoro već milijardu eura. Oni se moraju čupat negdje, tako da to ništa nije čudno
  • Nolifer
    6.4k
    Jedan od kandidata umjesto šugavog Eda

    i7uixbbkvma5kqch.jpg
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Normalna stvar da je za vlasnike tih klubova superliga dobra stvar. Međutim, još nisu priložili ni jedan argument zašto bi to bilo dobro za ostale profi nogometne klubove u Europi, a pogotovo ostale klubove u njihovim domicilnim ligama.

    Mi ćemo zarađivati više, vi manje, mi ćemo igrati atraktivnije utakmice, vi one manje atraktivne, al ćemo ipak ostati s vama u ligi i opet uzimati najviše, vi se zadovoljite s ostacima i budite sretni zbog toga.

    Nevjerojatna razina sebičnosti, samodopadnosti i totalan gubitak doticaja sa realnošću.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ukratko, opis svakog mega bogataša...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.