• Crusades1986
    9.8k
    Ponajprije je većina, koja inače ne dolazi, došla zato jer je utakmica bila odlučujuća o prolasku skupine. Toga ima i danas, puno ljudi dolazi i na Europu ovisno o rezultatu i igri ekipe. Kad je Dinamo bio nekonkurentan u LP, nije niti jednom bio ni približno rasprodan/ stadion. O HNL-u da ne pričam, tamo dolaze samo posljednji Mohikanci.

    Potpuno legitimno s njihove strane da se došlo na tekmu, većina odlučuje o budućnosti, ali i o posljedicama svojih odluka.
  • Stihl
    3k

    Frende, nemoj me krivo shvatit ali i mi smo svi imali dosta godina i zbog višeg cilja smo se odrekli utakmica na neko vrijeme, misliš da je nama bilo lako? Ali ja uvjek velim ako ti je bilo stalo do Dinama, trebao si prihvatit bojkot, to nam je tada bila jedina slamka spasa da pokušamo nešto promjenit, da dobijemo uređeni i transparentni Dinamo. Nažalost evo ta borba jos uvjek traje i nažalost ne znamo do kada ce trajat, a možda smo tada te 2010. mogli nešto promjenit da je bilo podrške od ostatka Dinamovog navijačkog puka.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Ma nikoga ja ne shvaćam krivo i ne mislim da je nekome bilo lako, itekako znam da se teško odreći nečega šta voliš. Ja samo govorim iskreno i u svoje osobno ime. Ja sam u to vrijeme na tekme dolazio sam iz Berlina. Tek sam poslije par godina upoznao dedu i ekipu.
    Nisam lik koji laže i pokušava skupiti lajkove na lažnoj demagogiji, kažem kako sam ja hendlao i koji su bili razlozi tomu.
  • deda
    28k
    Bojkot je bio prilično uspješan kao bojkot, dapače ja imam dojam da traje i danas. Rezultate nažalost nije polučio. Tj. polučio je to da nas se masa makne od kluba i zapostavi ga pa danas nemamo više ni masu.
  • og1986
    2.9k
    Da, da na tih par tekmi nije došlo ljudi oni bi se makli iz kluba. Ma dajte ljudi molim vas, ono.

    Njih boli briga za presudu suda, a kamoli za navijače ili mišljenje šireg puka.
    To bojkotiranje se puno puta provlačilo kroz teme, iako ljudi misle (opravdano) da će zbog bojkota oni otići ili će se nešto promijeniti, na kraju se ispostavilo da ta teza ne drži vodu.

    Samo se napravilo da su mlađe generacije koje bi bile dio sjevera se izgubile i danas se vidi taj jaz od 7-8 godina gdje ljudi nisu znali gdje pripadaju i što trebaju raditi i gdje se trebaju asimilirati.
  • Stihl
    3k

    Ma sve pet, nema uopce frke. Sami dolazak iz Berlina zbog tekme je respekt :wink:


    Nije polučio rezultate. Istina, nije. A zakaj nije, to je pitanje?


    Ja i dan danas vjerujem da je onda grupa imala podršku većine navijača da bi se sigurno nešto promjenilo, ovako se samo izdogađalo ono kaj se izdogađalo i to je to. I već kad si potegnuo pitanje izgubljenih generacija, mislis da se to ne bi dogodilo bez obzira na bojkot? Pa već 2009.su lagano krenuli raskoli u grupi, misliš da se to ne bi nastavilo i da nije bilo bojkota? Ok, mozda je bojkot bio jedan od okidača jer su tu plaćenici vidjeli svoju šansu da zavladaju ali vjerojatno bi i bez bojkota došlo do ovog sranja koje nam se dogodilo i isto tako mlađe generacije nebi znale gdje pripadaju i gdje se trebaju asimilirati.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Nije polučio rezultate. Istina, nije. A zakaj nije, to je pitanje?Stihl

    Pa danas je više nego ikada vidljivo da klubovi mogu funkcionirati od TV prava, novaca organizatora natjecanja i medjusobnih transfera.

    Jasno da im fali prihod od ulaznica, ali smo već radili analize da je to do 25% prihoda. Kod vrhunskih klubova koji imaju po 50-80.000 godišnjaka.

    Kod Dinama se radi o značajno manjem udjelu u ukupnim prihodima.

    Pod pretpostavkom da bojkotira Sjever znači Dinamu bi zbog bojkota u idealnim uvjetima bez korone “propalo” 1,5 milijuna kuna ako imaš puni Sjever sa 5.000 ljudi koji plate godišnju ulaznicu 300 kuna.

    I to će srušiti vladavinu klupske garniture?
  • The Undertaker
    4.1k
    Ocjena uspješnosti bojkota je, prije svega, stvar onih koji su bili u bojkotu. Ja tu, osobno, ne zamjeram nikomu ništa. Svatko u jednom trenutku mora donijeti neke odluke koje se tek naknadno pokažu ispravnim ili ne. Lako je poslije biti pametan. Ja sam samo htio upozoriti kolege da im je razmišljanje "tko nije s nama automatski je protiv nas" pogrešno.
  • Boogieman
    307

    Naravno da je takvo razmišljanje pogrešno, ali ako je pojednostavljeni stav javnosti da se vodi borba BBB vs Mamić, kako prosječan navijač može deklarirati antimamićevski stav, osim da makar u prijelomnim trenucima podrži BBB?

    Moje razmišljanje, ovako malo sa strane gledano, ide više u smjeru da se nedavanjem podrške bojkotu pokazalo koliko su jako Dinamovi navijači razjedinjeni i direktno umanjila moć BBB-a (postalo očito da nema "masu" iza sebe), te dodatno ojačao položaj vladajućih u klubu, a to ima svoje posljedice (koje potencijalno i danas živimo).

    Zbog čega je došlo do nerazumijevanja ideje bojkota ne znam, niti upirem prstom u ikoga. Tu smo gdje smo, idemo dalje, nadam se složniji nego ikada.
  • Stihl
    3k

    Naravno da neće. Vladavinu klubske garniture moze srusit samo većina koja je ustarajana u svom naumu, mi niti smo imali podršku većine, a samim time niti sredstva za borbu jer kao sto sam rekao ljude je bolio kurac, a manjinu niko ne sluša(osim ak nisu srbi haha) i da stvar bude jos gora izrodili su se tu i razno razni profiteri i eto, cjela priča je pala u vodu. Danas se borba vodi na drugi način i ok, možda je pametnije ovako, vidit ćemo, nadam se da ćemo uspjet. Dinamo über alles!
  • Jura
    210
    Očigledno se nećemo dogovoriti oko ove teme, ispričavam se ako sam potaknuo neku lošu raspravu. Jednostavno me je taj Paok podsjetio koliko smo različiti a vjerujem i vidim da bar na Zoni svi vole Dinamo ali pokazujemo to na drugačiji način. A kad je to tako, ovi iz kluba lakše se održavaju.
  • Stihl
    3k

    E baš to. Potisujem od riječi do riječi.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Respektiram sva mišljenja jer znam kroz šta su neki dečki prolazili, znam da im je teško raspravljati jel bolja opcija Lauritsen ili Gvardiol na stoperu nakon svih mogućih tortura, ali svima mora biti jasno da se promjene mogu napraviti samo kroz brojnost a brojnost se može postići samo pozitivom. Siguran sam da će se više dečki zalijepiti za Boyse nakon onog jebačkog navijanja u Milanu ili Pešti ili nakon onih akcija oko potresa nego nakon onog prostakluka protiv Feyenoorda, to je jednostavno tako.
    Da nas koji hoće promjene ima 50 tisuća svaka politička opcija bi se borila da nam udovolji. Nas nažalost ima par tisuća i to je cijela istina, sviđalo se to nekome ili ne.
  • martens
    323
    Bojkot je trajao 13 mjeseci u kojima su Boysi sami sebe namjerno doveli u situaciju iz koje se više ne može natrag. Da bi se prekinulo kalkuliranje i žongliranje sa stavom prema klubu i Mamiću i piškit ću- kakit ću politika. Pa jedni mamiću cigane, a drugi glori glori zdravko mamić. Nakon bojkota i raznih akcija kroz tih 13 mjeseci svatko je bio prisiljen izvesti sam sebe na čisto gdje stoji i kako stoji sa tim stavom da se može ić dalje.

    Sad zašto ljudi pišu i dandanas da je bojkot trajao 10 godina ne znam. Jer ako ti imaš onakvu situaciju kao u proljeće 2014. na istoku gdje te klub doslovno istjera sa stadiona skupa s policijom, imaš stotinjak ljudi iz šire jezgre po klupskim listama... onda to nije bojkot nego ne postoje uvjeti da grupa egzistira na bilo koji način na tribini. Kakvog je smisla imalo ostati na istoku nakon one Rijeke tog proljeća ili derbija da na tribini ostane 100 pretežno klinaca koje bi stariji dopratili do ograde sa stvarima.

    Kilometri platna i tone papira su potrošene na poruke i letke da ljudi dođu na stadion u tih par godina poslije bojkota al ljudi mogu 1-2, pa i pet puta doći radi ideje i solidarnosti na tribinu. Ali 20-30 puta u godinu dana neće ako ih se tjera sa stadiona. Ostat će samo najuži dio jezgre i mlađi dečki kojima se još nije stiglo smučit od onakve atmosfere.

    Tako da spike o razmaženoj publici i zgražanje jer je na Istre i Varaždine u HNL-u dolazilo gledat 300 ljudi su priče za malu djecu. Sve je klub napravio da na stadion ne dođe nitko.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Ako netko ima volje napisat kronološki sva zabranjena euro gostovanja na koja se unatoč zabranama išlo pa i ulazilo na stadion,period ako me sjecanje sluzi 2012-2017(18)
    Ne sjecam se svakog,a nemam vremena a time ni volje kopat.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.