• Mali dioničar
    14k
    Svaka čast! :clap:
  • deda
    27.7k
    Pitanje za kviz
  • BluePhone67
    3.2k
    n9unimp1v531bdo1.jpg

    Pogodi tko sam ? :cool:
  • 000
    941
    Haha, pa necemo valjda opet pogadjati :smile:
    Nije Snjesko. Po stilu prije Jerkovic :cool:
    Bonic protiv Borca, gol skaricama.
  • BluePhone67
    3.2k
    I onda meni @deda govori ja sam Pemac ko Wolfl, zato imam profilnu njega blabla.. A ja mu kazem kaj pricas isti si Perska i on je Slovak, po konstituciji po svemu si Perska, a ne mrcina celava Wolfl. Tko ga zna, neka kaze. cbrz7n9bksek3jhi.jpg
    7vejtbdgro3dt793.png
  • deda
    27.7k
    Hehe deda je Moravac, a ne Slovak, ali isto kao i Perška voli Hrvatsku. A Mara je moj idol od prvog dana kad sam čitao Amiga i znao za Dinamo.

    A da ličim više na Emila, vjerojatno, iako je i Mara u mlađim danima ličio na mene.
  • 000
    941
    Sutra je točno 100g. od utakmice Građanskog protiv Hajduka u Zagrebu.
    U nastavku najava utakmice iz Jugoslavenskog Športa, glavnog športskog glasila 1. Hrv. Građanskog Športskog Kluba u Zagrebu.


    Zagreb, dne 18. svibnja 1919.

    Današnje utakmice

    Hajduk (Split) igra danas protiv Građanskog

    U posljednji čas uspjelo je angažovati splitski nog. klub za tri utakmice u Zagrebu.
    U subotu igra protiv Građanskog.
    Danas u nedelju protiv CV-a, a u utorak protiv Haška. Hajduk reprezentira našu najbolju klasu. Već prije rata mogao je u Zagrebu potući Hašk, no kasnije se je lijepo razvio i nalazi se sada u velikoj formi. Neki misle da je Hajduk najbolji klub na slavenskom Jugu, pa će ove utakmice donijeti razjašnjenje. U posljednje vrijeme igrao je Hajduk mnogo s engleskom momčadi pa je uvijek polučio najljepše rezultate i gotovo uvijek proizašao iz igre kao pobjednik.
    Među onima, koji poznaju Hajduk, prevladava mišljenje, da će Hajduk pobijediti Građanski. To će se dakako tek vidjeti. Mi držimo, da Građanski, koji se sada nalazi u najboljoj formi imade u sebi sve sposobnosti , da bude Hajduku ravnopravan protivnik pače, sudeći po „osjećaju“, držimo, da će Građanski moći odlučiti igru u svoju korist. Bilo kako mu drago, očekujemo zanimiv i lijepi šport, koji će donijeti razjašnjenje o jakosti naših klubova.

    Postava „Hajduka“:

    Machiedo, Šitić, Höckmann, Gazdić, Senjanović,
    Pilić, Rigi, Kurir,
    Prokeš, Dujmović
    Kaliterna

    Građanski igra u slijedećoj postavi:

    Kinert, Perška, Heinlein, Granec, Pejnović,
    Feldbauer, Vragović, Gollner,
    Ferderber, Schiffer,
    Vrdjuka
  • markoli
    1.6k
    Dame i gospodo, Nick Dasovic.Cavalera

    Čovječe gdje si njega iskopao. :ok:

    Dasović, lički su to geni
  • 000
    941
    E ovo je bilo jebeno prepisat. Dakle, stoljeće je prošlo, a suština ostala ista.

    Hajduk iz Splita u Zagrebu

    1.dan Gradjanski tuče Hajduk 2:0
    Igra prekinuta

    U predgovoru našeg lista spomenuli smo, da držimo momčad Gradjanskog dosta jakom, da može pobijediti Hajduk, mada se za potonjeg pravlja među zemljacima Hajdukove momčadi nevjerojatna reklama i da se je na pobjedu Hajduka stavljale velike svote. Naša predpostavka posvema se je ispunila, i već nakon nekoliko minuta igre bili smo posvema osvjedočeni, da će Gradjanski moći sigurno utakmicu odlučiti u svoju korist.
    Gradjanski, koji u posljednje vrijeme sve više dobiva na formi, imao je te subote osobiti dan, i čini se da je momčad postigla za sada vrhunac svog zvanja.
    Forward kombiniran je tako lijepo, kao jošte nikada, što se u velike ima pripisati novoj sili Gradjanskog , ponajviše „internacionalcu“ Heinleinu. Ovaj je na posve (nečitljivo) način bio dirigenta igre, pa možemo reći, da je svaka akcija, ili svaka navala, koja je bila pokrenuta, imala u njemu začetnika. Vanredna tehnika, mirnoća, podjelba lopti i footballska inteligencija podsjeća na ponajbolje engleske nogometaše. Tako je unutarnji trio Granec, Heinlein, Perška mogao razviti svu svoju moć, i obje spojke polučile su dva neobranjiva goala. Kinert pošao je na krilo, gdje se odlikovao svojom brzinom, baš kao i drugo krilo Pejnović dobrim centriranjem. U sredini halveslinije stajao je ovaj puta izvrsni tehničar Vragović, koji je neumorno radio do konca igre, a njegovi halves bili su Feldbauer i Golner.
    Prvi mogao je svok jakog protivnika učiniti besštetnim, dok je Golner kao half potpunoma zadovoljio.
    Šifer je stara kanona preko koje nije moći proči, pa sačinjava sa Ferderberom i Vrdjukom, koji osim jedne opasne situacije nije imao mnogo posla, naš najbolji obranbeni trio.
    Momčad Hajduka ostavila je nakon prve igre najlošiji dojam. Uvidjev, da protiv Gradjanskog ne može ništa postići, dala se na tako surovu igru, kakovu moguće još u Zagrebu vidjeli nijesmo.
    Tu se je guralo i lupalo nogama i rukama, da se je pravi športsmen morao zgražati. Forward nije pokazivao osobitih kombinacija, mnogo se udaralo po traku bez cilja, halves pokazali su više puta lijepu igru glavom, dok je obrana, osobito vratar Kaliterna, najbolji dio momčadi.
    U 18. minuti drugog poluvremena zbio se je slučaj, koji je u najgoremu svijetlu prikazao nešportsko i nedisciplinovano držanje gostiju. Jedan foule htjeo je jedan igrač Hajduka uzvratiti zaušnicom, našto ga je sudac isključio.
    Taj igrač bio je i prije toga 2 puta opomenut zbog surovosti. Momčad umjesto da se pokorava odredbama suca, izlazi iz igrališta. Da se to svakog neutralnog posmatraoca neugodno dojmilo, lako je pojmljivo. Zbilo se to takodjer u času, kad je Gradjanski prešao posvema u ofenzivu i zatvorio Hajduk na njegovu polovicu, te priredio pravi borbadement na Hajdukova vrata. Da je igra svršila, morao bi bio Hajduk s osjetljivim scorom ostaviti igralište.
    Sudac Kaudera.
    Iza ove ustakmice sastao se na ad hoc jug. nog. savez i zatražio od Hajduka garancije, da će se u svemu podvrgavati odredbama saveza i sudaca. Samo pod tim garancijama dozvoljava se nastavak igara s Hajdukom. Sličnu odredbu stvorilo je i predsjedništvo sudskog zbora.


    Da nadopunim, Hajduk je odigrao još dvije utakmice u Zagrebu par dana poslije Gradjanskog.
    Prvu je remizirao 1-1 sa ekipom CV, dok ih je HAŠK našamarao 4-0.
  • 000
    941
    Šteta što nisi bio onaj dan kada je bilo pogađanje :wink:
  • markoli
    1.6k
    Ma nema šanse da bi ga pogodio. Po licima slabije znam igrače, tu @BluePhone67 kralj.
  • BluePhone67
    3.2k
    Momčad Hajduka ostavila je nakon prve igre najlošiji dojam. Uvidjev, da protiv Gradjanskog ne može ništa postići, dala se na tako surovu igru, kakovu moguće još u Zagrebu vidjeli nijesmo.
    Tu se je guralo i lupalo nogama i rukama, da se je pravi športsmen morao zgražati. Forward nije pokazivao osobitih kombinacija, mnogo se udaralo po traku bez cilja, halves pokazali su više puta lijepu igru glavom, dok je obrana, osobito vratar Kaliterna, najbolji dio momčadi.
    U 18. minuti drugog poluvremena zbio se je slučaj, koji je u najgoremu svijetlu prikazao nešportsko i nedisciplinovano držanje gostiju. Jedan foule htjeo je jedan igrač Hajduka uzvratiti zaušnicom, našto ga je sudac isključio.
    Taj igrač bio je i prije toga 2 puta opomenut zbog surovosti. Momčad umjesto da se pokorava odredbama suca, izlazi iz igrališta. Da se to svakog neutralnog posmatraoca neugodno dojmilo, lako je pojmljivo. Zbilo se to takodjer u času, kad je Gradjanski prešao posvema u ofenzivu i zatvorio Hajduk na njegovu polovicu, te priredio pravi borbadement na Hajdukova vrata. Da je igra svršila, morao bi bio Hajduk s osjetljivim scorom ostaviti igralište.
    Sudac Kaudera.
    Iza ove ustakmice sastao se na ad hoc jug. nog. savez i zatražio od Hajduka garancije, da će se u svemu podvrgavati odredbama saveza i sudaca. Samo pod tim garancijama dozvoljava se nastavak igara s Hajdukom. Sličnu odredbu stvorilo je i predsjedništvo sudskog zbora.
    Cavalera

    Ma smeca od ljudi i sportasa su uvijek bili, kao i danas. Vec sam prije ovdje i stavljao tekstove i pisao o tome. Sva sreca da imas vremena pa ti natipkavas rucno ono sto se lose vidi iz novina i slika iz ZD kolekcije.. :clap:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.