• Pop corn
    5.1k
    Završili prije dvije godine nekako frend i ja s Brankom Gračaninom na klupici na Zrinjevcu. I shvati on da je frend sin njegovog suigrača i krene nama pričati priču o Štefu Lamzi.
    Dogovorili se igrači da nema izlaska prije neke važne tekme i da bu se svi držali dogovora. Al ne da Zlatku Mesić⁩u i Branku Gračaninu vrag mira i odu oni obići par redovnih pozicija gdje bi Lamza mogel odbiti gusti sa šlagom i nešto si nabrzaka, jelte, popiti. I naravno pronađu ga na prvoj takvoj, on već malo prešel na drugu stranu.
    Pokupe oni njega i odfuraju doma i veli supruga stavite ga tu na kauč. Stave ga oni na kauč i veli žena dajte dečki da barem kavicu vam skuham, najte odmah ići. I pristavi ona kavicu, piju oni nju u kuhinji i pričaju s njom, kad evo zbudil se Štef Lamza. Dolazi u kuhinju vidi njih i veli: " Kaj je dečki, došli ste me provjeriti jesam li u šteti? Evo vam ga sad na!!" :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Teški Dinamo!
  • superhik
    10.3k
    Dinamo sa Lamzom početkom '60-ih
    Dinamo-pocetak-60.jpg

    Dinamo s Lamzom iz 1967.
    Dinamo-67.jpg

    Štef na početku karijere u Dinamu
    lamza-1.jpg
  • Pop corn
    5.1k
    Dinamo je poveo pogotkom Lamze u 24. minuti. Barcelona izjednačuje preko Evarista, ali Štef Lamza se zainatio i zabija za vodstvo Purgera u ‘47. Konačan rezultat postavlja Zaballa u 69. minuti.

    Lamza je za ovu utakmicu rekao:
    “Ujutro mi je došao prijatelj u stan, a navečer se igra s Barcelonom. Popili smo litru Bacardija. I on je zbrisao. Našli su ga na Opatovini kako pijan leži u travi. Ja odem na utakmicu i dam Barceloni dva gola.”
    superhik

    Plakat s te tekme:

    wwd5un8lk4jip4zp.jpg
  • superhik
    10.3k
    Kod Kreše u gostima? :smile:
  • serbus
    3.6k


    Nema godišnjeg za tebe molim te kad knjiga sa Zekom bude gotova da se obavezno baciš na knjigu 67, kaj se mene tiče samo ovakve priče su dovoljne koliko te nasmiju, zabave približe plavoj boji bolje od bilo kojeg statističkog podatka.
  • Pop corn
    5.1k
    Evo jedne priče iz 1982. @serbus:

    Napili se u Karaki nakon neke pobjede i fajrunt. Tomo Ivković sjedi na šanku i tamo neke ženskice. Pita ih čim se bave, one vele stjuardese. A on njima: Kaj, letite s jednog kurca na drugi? I ova mu zavali šamar. Doletava Zvezdan Cvetković i na ovu da što lupa golmana Dinama. Ova mu ispriča kaj je bilo, a Cvetković se okrene i lupi Ivkovicu još jedan šamar
  • masacusec
    3.1k
    @Pop corn tomica ivković neki fini gospodin...
  • Mali Zeus
    9.6k
    Definitivno odaje dojam da je teška, napuhana seljačina tako da ova priča nimalo ne čudi.
  • masacusec
    3.1k
    Na svakom TV nastupu odaje dojam bahate i arogantne osobe...No, hebeš ivkovića! Neka @Pop corn nastavi s pričicama....
  • Mali Zeus
    9.6k
    31960042_874083899446161_8403595073631027200_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=Wt-gRQgD90QAX9-fVzt&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT970Ng20v7s7f_S5_dya0D8aiCPr2dMaP3QD-G-SOQdUQ&oe=620FBD20
    Malo bijelih dresova.

    17814215_692155064305713_6883371050965911509_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=rVC8JZCCWscAX9J5BmX&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT8VoMEctZB9WMKoCiU3fC-N6F5rB3E7c04Z9IcvFkYMcA&oe=620FF8E0
    1971.

    17498787_685797814941438_8583665700452974743_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=7W55u2-ArEIAX9_jvYR&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT_CKnPO0hIlOzXgi2CoAwyYCThqkHAUaWosEx9P9UQ1GQ&oe=621008BF
  • superhik
    10.3k
    “Znate kaj? U Dinamu je velika stvar biti i rezerva!“

    Na današnji dan 2020. godine ostali smo bez Zlatka Mesića, “dobrog duha Dinamove svlačionice.”

    Rođen je u Zagrebu poslijeratne 1946., od 1960. član je Dinamove nogometne škole, a kao junior purgera tri puta osvaja prvenstvo.
    Za prvu momčad Dinama službeno nastupio je prvi puta 10. lipnja 1964. godine, u Zagrebu, protiv Metalca (7:1). Igrao je u veznome redu, kao korektor sredine terena, povremeno bi preuzeo mjesto na desnom ili lijevom beku. Ovo “seljakanje” po pozicijama najbolje je opisalo njegovu narav - bio je čovjek od zadatka koji je bez puno prigovora preuzimao na sebe najteže zadatke.
    Ukupno je za Dinamo odigrao 107 službenih utakmica u razdoblju od 1964. do 1971. godine.

    U četvrtfinalu Kupa velesajamskih gradova 1967. protiv Juventusa u Zagrebačkom uzvratu zabija gol za 2:0, a u obje utakmice protiv Juventusa nevjerojatnom lakoćom zaustavio je tadašnju zvijezdu svjetskoga nogometa, Brazilca Chinesinha.

    Uz legendarni KVG s plavima osvaja i Kup 1965.

    Ondašnji kibici vjerojatno ga pamte po legendarnoj izjavi: “Znate kaj? U Dinamu je velika stvar biti i rezerva!“

    mesic-color.png
  • Pop corn
    5.1k
    Na današnji dan 2020. godine ostali smo bez Zlatka Mesića, “dobrog duha Dinamove svlačionice.”superhik

    ....Uvijek govorim primjer pokojnog Zlatka Mesića. Uvijek sam govorio jednu stvari i Štefu Lamzi i samom sebi: “Mali Mesić je uradio toliko oku nevidvljivih, a dobrih stvari da bi i ja i Lamza igrali bolje”. Meske je bio jedan, da krivo ne shvatite, prosječan igrač. Prosječan u odnosu na nas, ali je mogao čuvati svakog igrača jedan na jedan. I njemu bi se reklo: “Meske, čuvaj ovoga i nemoj misliti o nogometu. On je tvoj i gotovo.” Dok bi se taj igrač kojeg je on čuvao sabrao, nas dva, Lamza i ja, već bi donijeli prevagu....

    Ovo je citat Rudija Belina iz knjige u kojoj objašnjava šire nešto.... također, Rudi Belin Zlatka Mesića smatra glavnim krivce što su skoro zakasnili na avion koji je Dinamo vraćao iz Južne Amerike u agreb s jedne turneje na kojoj se na plaži družio sa samim Peleon. Meske ga je naime navukel na izlazak, a Rudaču bilo teško prihvatiti. :rofl:

    Neka Pop corn nastavi s pričicama....masacusec

    Kak ulovim vremena i nečeg se sjetim natipkam...
  • Pop corn
    5.1k
    nqu005dm0vx5sbzg.jpg
    Josip Šimić leži i ne vjeruje da je par trenutaka ranije zabio Ajaxu i van den Saaru. Gleda ga njegov brat Dario Šimić sa kapetanskom trakom.

    Večer prije, ispričao mi je Dario, tijekom šetnje Amsterdamom Josipa je posrao golub. Dario je to otišao reći treneru Zajecu koji ga blijedo gleda i pita što se ne zna sam obrisati. Dario pokušava objasniti da je to sreća i da je to dobar znak.

    "Evo bio je, srećom da su me poslušali bez da su, još većom srećom, mislili na to", kaže Dario.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.