• NORTE
    9k
    Očita suradnja redara i tovara...jer za vrijeme tekme nitko ne smije gore (ukoliko je tribina zatvorena za javnost).masacusec
    To je bilo 2006., gore se tada smjelo otić stavit krpu bez ikakve pratnje.
  • superhik
    10.2k
    Na današnji dan 1932. godine svoju prvu utakmicu za Građanski odigrao je Milan Antolković.

    U Purgere je došao iz NK Maksimir u kojem je debitirao 1929. s 14 godina.

    Tog je 21.kolovoza u ligaškom ogledu Građanskog protiv Primorja zamijenio Mirka Kokotovića na lijevom krilu.
    Kasnije je igrao na gotovo svim pozicijama, a jednom se čak okušao u ulozi vratara.

    Zbog požrtvovnosti i uloge vođe koju je pokazao, postaje dugogodišnji kapetan Purgera.

    S Građanskim osvaja prvenstva 1937., 1940. i 1943. godine, a navodi se kao i jedna od glavnih osoba koje su duh Građanskog i svega onog što je on značio Zagrebu i ljubiteljima Purgera usadili u Dinamo.

    Nakon igračke karijere, koju je ubrzo završio u Dinamu zbog ozljeda, gradi i uspješnu trenersku karijeru.
    Kao trener vodio je zagrebačke klubove Jedinstvo, Lokomotivu (1948–52), u Dinamu u razdoblju od 1952. do 1966. vodio je sve momčadi od juniora do prvog sastava s kojim je osvojio kup 1960. i 1963., i bio finalist Kupa velesajamskih gradova 1963.
    Radio je kao trener u Austriji i SR Njemačkoj (1966–71), vodio NK Osijek (1972–73), bio je trener olimpijske, A i B reprezentacije Jugoslavije, te član izborničke komisije (1962–66) s Lj. Lovrićem i H. Ruševljaninom.

    Umro je u Zagrebu, 27. lipnja 2007.

    9prhzui3ao6jb2tl.jpg
    m9gwogaw0ugfibjy.jpg
    kst0jgf8zghlr8kd.jpg
    47kj6gvosnfr8y72.jpg
  • Miro93
    2.7k
    Dinamo - Zadar 5:1, 28.7.2007.

    wmg2esbrtu9c3gvn.jpg

    Dinamo - Hajduk 2:1, 24.2.2007.

    x1pdh84pzhh50xj1.png
  • masacusec
    3.1k
    Na ovom su derbiju na našoj tribini bili Romini Fedaynovci, ak se ne varam....
  • superhik
    10.2k
    Julka, još se igra u Zagrebu!

    „U Frankfurtu smo izgubili 3:0. Ja sam sam fulao dva gola. Za večerom nakon utakmice kaže meni Julka: 'Štef, gotovo je gotovo', a ja njoj kažem: 'Julka, još se igra u Zagrebu'“ - Štef Lamza

    Iako ulozi nisu isti - protiv Eintrachta se igralo za ulazak u finale Kupa velesajamskih gradova, iako ni klubovi koji stoje nasuprot Dinama nisu isti - Sheriff nikako nije jedan veliki Eintrach, ali zbog istog rezultata u prvim utakmicama ova sutrašnja pomalo podsjeća na onaj ludi uzvrat igran 14. lipnja 1967. pred prepunim Maksimirom.

    Nijemcima je dobrodošlicu u devetoj minuti sa 25 metara poželio Zlatko Mesić pogodivši spoj prečke i stative.
    Bila je ovo tek najava plavog naleta u kojem Rora u 14. minuti, nakon proigravanja s Gutzmirtlom, centrira Zambati, a ovaj glavom pogađa za 1:0
    Niti minutu kasnije još jedan Rorin centaršut dočekao je Novak i, također glavom – zabija za 2:0.

    Vrijeme brzo leti i ostale su još samo tri minute do kraja utakmice.

    Mnogi su se već pomirili sa činjenicom kako je ovo ipak bio malo prevelik zalogaj za Dinamo.
    Ali, planove o ranijem odlasku doma, kibicima mrsi Lamza koji prešavši pola njemačke obrane poslužuje Gutzmirtla koji zabija za 3:0 i produžetak.

    Već je bilo prošlo sto minuta igre i još jednom Lamza, koji je ostavio dušu na terenu, radi kaos u njemačkim redovima.
    U kaznenom prostoru ruši ga Dieter Lindner, a mađarski sudac Gyula Gere pokazuje na bijelu točku.

    Loptu je uzeo Rudi Belin.

    Pola Maksimira, uključujući i neke igrače, okreće glavu ne želeći ni gledati kako će završiti izvođenje ovog jedanaesterca.
    Ali Belin u 102. minuti trese mrežu, a maksimirski semafor pokazuje onih do jučer tek sanjanih 4:0

    Do kraja utakmice Rora propušta zabiti za 5:0, ali i Nijemci propuštaju pokvariti Dinamovo slavlje.
    Bolje rečeno to im ne dopušta Škorić koji u zadnjim trenutcima utakmice brani udarac Jusufija.

    Nakon ove velike pobjede, Dinamo napušta Stjepan Lamza, dok će nakon sutrašnje utakmice plave napustiti Lovro Majer.


    67-1.png
    67-2.png
    67-3.png
    67-4.png
  • superhik
    10.2k
    Nakon što su prijeratni zagrebački klubovi nasilno ugašeni i zabranjeni, članovi uprava i neki igrači emigrirali ili bili strijeljani, Dinamo je već u prvom nastupu u novoj saveznoj ligi 25.08.1946. mogao vidjeti kakav ga tretman očekuje u budućnosti. I to baš kod kluba koji je nosio naziv Budućnost.

    Dakle, igralo se prvo kolo u u Titogradu, današnjoj Podgorici.
    Na samom izmaku devedesete minute kod rezultata 2:2 Mijo Etlinger trese mrežu domaćina i Dinamo pobjeđuje rezultatom 2:3

    Igrači su se nakon utakmice uputili vlakom prema Dubrovniku, a zatim putem Beograda gdje ih je čekala utakmica protiv Crvene zvezde.
    Priređeno je i pravo malo slavlje za uspješan početak nove sezone.

    Međutim, kad su igrači Dinama došli u Beograd, saznali su da je rezultat utakmice registriran sa 2:2

    Tadašnje vodstvo NSJ-a naknadno je ustanovilo da je sučev sat tobože bio neispravan!
    Administrativci iz Saveza brzo su promijenili službeno izvješće i prepravili rezultat s 2:3 na 2:2 jednostavno poništivši Etlingerov pogodak.

    i285415639401333133-rsw480h360-szw480h360.jpg
  • Miro93
    2.7k
    U susret još jednoj, nadajmo se uspješnoj, europskoj jeseni na Maksimiru....

    3d98g2f886x5fqi2.png
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ei28m7yz9ioq3dth.jpeg
    8an1qz3ip4tke4bg.jpeg
    qqaz5cqsx1bu2zmz.jpg
    060yx05gmu3znhng.jpg
    lsbz05qa3ruyqsyb.jpg
    Bratislava :smile:
  • ZGV
    3.1k
    Kakvo je to bilo gostovanje.. Došli smo dan prije sa dva ili tri busa, tadašnja mlađa ekipa koja je prerastala u prvu ekipu. Bez smještaja, cijene su bile bagatela... Piva u centru grada cca 3 kn, raj za nas. Problemi sa murijom, ali sve u svemu jedno od boljih gostovanja na kojima sam bio
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ll69w0c5cwui4dqn.jpg
    7gwneipmou9q189w.jpg
    E ovo je old school

    Da ne bude zabune, tekma rada tadadšnjih ratnih okolnosti igrana Ljubljani.
  • Stihl
    3k
    Dinamo - Sparta Prag, 2008.g
    emhs6o3txj4ql28n.jpg
  • superhik
    10.2k
    Na današnji dan 2012. godine napustio nas je Ivica Čamp Horvat, osoba za koju se slobodno može reći da je živio uz i za Dinamo.

    Rođen je 1926. godine u Sisku.
    Svoje prve nogometne korake radi u Zagrebačkoj Ferrariji, a za Dinamo nastupa od 1945. do 1957. godine.

    Bio je jedan od najboljih obrambenih igrača koje je hrvatski nogomet vidio. Najčešće je nastupao na položaju centarhalfa, a uspješno je igrao braniča i desno krilo.

    S Dinamom je kao igrač osvojio prvenstva 1948. i 1954., te kup 1951., a kao trener (1967.–1970.) Kup velesajamskih gradova 1967. ,naslijedivši na klupi Branka Zebeca, te Kup Jugoslavije 1969.

    Bio je i trener njemačkog Schalkea s kojim je 1972. osvojio DFB Pokal pregazivši Kaiserslautern u finalu s 5:0

    1951. godine na zagrebačkom derbiju između Dinama i Lokomotive kao golman je obranio elver Andročecu.

    Za plave je nastupio u čak 507 utakmica, a kao obrambeni igrač postigao je i lijepi broj golova, njih čak 29

    Bio je trener s mudima koji je tad tek tinejdžera Marijana Čerčeka ubacio u igru finalu Kupa velesajamskih gradova 1967.
    Bio je to ujedno i Čerčekov prvi službeni nastup za Dinamo!
    I što je Čerček napravio?
    Pa lijepo mu se odužio pogotkom za 1:0


    o-Dinamo100-109-1280.jpg

    NL-0515.jpg

    Ivica-Horvat.jpg

    horvat-i-jerkovi-1969-finale-kupa-1.jpg
  • superhik
    10.2k
    28.08.1965. u Požegi rođen je Željko Adžić, igrač koji je 28.veljače 1992. zabio povijesni, prvi gol u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

    „U tom trenutku nisam bio svjestan da je prvi u povijesti HNL-a. Znam da mi je asistirao Mađar Peter Vigh kojeg je Vlatko Marković doveo u Dinamo, ali kako je to bilo davno, znam reći da mi je asistirao Stjepan Lamza“

    Iako je u Dinamo došao još 1984. godine za prvu ekipu debitira tek 1986. godine protiv Vojvodine.
    Nažalost, nije se uspio odmah nametnuti pa odlazi u Kanadu gdje igra za klubove Hamilton Croatia i Hamilton Steelers. Nakon tog karijeru nastavlja u Australiji gdje nastupa za Melbourne Croatia (danas Melbourne Knights)

    U Dinamo se vraća 1990. godine i ostaje sve do 1994.
    Najuspješnija sezona mu je bila ona 92./93. u kojoj je u 25 nastupa zabio 10 pogodaka i osvojio prvenstvo.
    Ukupno je za plave odigrao 264 utakmice i postigao 76 pogodaka.

    Nakon Dinama karijeru nastavlja u Hercules Alicante, Hrvatskom dragovoljcu, Inkeru i Hapoel Beachan.

    Po završetku karijere okušao se i kao nogometni trener, ali brzo odustaje od tog poziva.
    „Ako želiš raditi u nogometu, uvijek moraš nekome ići niz dlaku, a ja nisam taj tip“

    Uspješno se bavi proizvodnjom vina (Vinarija Adžić)

  • superhik
    10.2k
    "Zar zbog nogometa da izgubim mladost"?

    Na današnji dan 1962. godine rođena je boemska plava desetka Zoran Dimitrijević "Čava".

    U Dinamo dolazi u tercetu s Vladom Kasalom i Harisom Škorom 1987. i ostaje sve do kraja 1989. godine.

    Odmah je postao ljubimac navijača, iako je došao iz omraženog Partizana.

    Bio je izvrstan dribler, španer s milimetarski preciznim dodavanjem i centaršutom, ali i s ogromnom ljubavi prema boemskom životu, vinjaku Rubin, vinu…

    Kad bi ulazio u zagrebačke kafiće govorilo bi se „Ništa sok, ništa kava, evo stiže Dimitrijević Čava“.

    Već navedeni tercet prva dva mjeseca po dolasku u Dinamo spavao je u hotelu Intercontinental.

    „Jelo se, pilo se... Častimo sve redom, pravi kaos. Prošlo mjesec dana i kaže Ćiro meni na treningu: ‘Sine, stigao je račun iz Intercontinentala, isto ko da sam kupio grofa Monte Krista’“, rekao je za svoje cimerske dane s Čavom Haris Škoro.

    Čavin boemski život promijenila je teška prometna nesreća 1992. godine. Od tad se posvetio obitelji, promijenivši potpuno život u Francuskoj.
    Umro je 2006. godine u Nantesu.

    fqj9a47nvmue8k3v.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.