• Miro93
    2.7k
    Dinamo - Rijeka 1:2, 25.3.2006.

    lgfabihlg0k280hx.jpg
  • NORTE
    9.1k
    Dinamo - Rijeka 1:2, 25.3.2006.Miro93
    Ovaj poraz mi je jako teško pao tada, a pamtim ga i sad. Pobjedom smo mogli praktički osigurat naslov i onda ovaj neočekivani poraz.
  • masacusec
    3.1k
    Te su sezone i porazi na terenu bile pobjede na tribini s obzirom na brojke i kvalitetu predstave na tribinama diljem HR...
  • Miro93
    2.7k
    Maribor - Dinamo 1:1, 30.7.2003.

    kikzgmcmdxycrjw3.jpg

    + Skijanje Slovenija 2002.

    mvgo73vn3e8ga7w1.png
  • Miro93
    2.7k
    Dinamo - Hajduk 3:0, 11.9.2004.

    w6duuhmq3h4uce2j.png
  • NORTE
    9.1k
    Dinamo - Hajduk 3:0, 11.9.2004.Miro93
    Premijera novog transparenta dinamo svetinja :smile:
  • superhik
    10.3k
    Na današnji dan, 1961. u Donjoj Lomnici kraj Velike Gorice rođen je Stjepan Štef Deverić.

    Za Dinamo je igrao u periodu od 1980. do 1984. te od 1987. do 1991.
    Ukupno je odigrao 345 utakmica i postigao 158 pogodaka, od čega 178 službenih s 42 pogotka.

    Debitantska utakmica u plavom dresu bila mu je u ožujku 1980. godine protiv Partizana, a iste te godine s Dinamom osvaja i kup.
    Bio je član legendarne generacije iz 1982. koja je osvojila prvenstvo, a u kojem je Štef postigao 14 pogodaka.
    S Dinamom ponovno osvaja i kup 1983.

    1984. godine prelazi u Hajduk za koji je odigrao 114 utakmica i postigao 42 pogotka.

    Za reprezentaciju Jugoslavije igrao je 6 utakmica.
    Na OI u Los Angelesu (1984.) bio je, uz Cvetkovića, s 5 pogodaka najbolji strijelac turnira.

    Nakon Dinama, 1991. godine odlazi u Sturm, pa u Lebring gdje i završava karijeru.

    nostalgija-06-04-stjepan-deveric-s-malim-navijacima.jpg

    jedan-na-jedan-stef1.jpg

    0000011620-914-500-cut-withoutgrow.jpg
  • Mali dioničar
    14.1k
    Nakon Dinama, 1991. godine odlazi u Sturm, pa u Lebring gdje i završava karijerusuperhik

    Igrao je i u Zagorcu iz Krapine, igrao sam za gorički Radnik protiv njega. To mi je bio poseban doživljaj jer mi je bio najdraži igrač Dinama dok nije otišao u Hajduk.

    U Zagorcu je tada na posudbi bio golman Pereković i Tomo Šokota, ne znam da li je bio još netko iz Dinama, ali Dinamo je tamo uredno slao igrače sredinom 90tih.

    Ova fotka s Gudeljom. :ok:
  • superhik
    10.3k
    Koju poziciju je tad igrao? Često su ga bacali s jednog krila na drugo, iako mislim da mu je desna strana bolje ležala?
  • Mali dioničar
    14.1k
    Koju poziciju je tad igrao? Često su ga bacali s jednog krila na drugo, iako mislim da mu je desna strana bolje ležala?superhik

    Lijevo kad je u ekipi bio Boro Cvetković koji je igrao desno.

    U Hajduku je dosta igrao desno jer su imali Vujovića Zlatka lijevo.
  • superhik
    10.3k
    Na današnji dan 1942. u Hrvatskoj Dubici rođen je Mirko Charlie Braun.

    U Dinamo dolazi u veljači 1959. godine iz Bjelovara.
    Bio je prototip modernog, brzog braniča koji je volio "igrati prema naprijed".
    Charlie je bio oštar, brz, preciznog centaršuta i vrlo dobre igre glavom.

    S Dinamom ulazi u finale Kupa velesajamskih gradova 1963., a četiri godine kasnije sudjeluje i u njegovom osvajanju.

    U 119 nastupa, osim spomenutih KVG uspjeha, osvaja i jugoslavenski Kup 1963. i 1965.

    U proljeće 1964. godine sve mu je krenulo krivo.

    Iako je napravio vrhunski solo prodor s polovice igrališta i "bombom" zabio za 1:1 protiv Partizana u Beogradu, na toj utakmici ozlijedio se u dvoboju s igračem Radovićem, a u jednom trenutku napao ga je i navijač Partizana.

    Tjedan dana kasnije doživio je tešku prometnu nesreću od koje će se oporavljati gotovo godinu i pol.

    Zbog neuspjelih pokušaja povratka, karijeru prvi put prekida 1966. godine u 24. godini života.
    Od nogometa ipak nije odustajao lako te se pokušao još jednom vratiti te u sezoni 66./67. kad za Dinamo bilježi 15 nastupa, ali već u idućoj bilježi tek jedan jedini.

    Kum mu je legendarni "Žoga" Škorić koji je za Brauna rekao: "Charlie je bio jedan od rijetkih koji je došao u Zagreb i postao Zagrepčanin, i to simbol grada. Čovjek s velikom dušom i srcem. Stvarno velika osoba."

    Njegov sin, Davor, član je generacije koja je 1982. godine osvojila naslov prvaka.

    braun.jpg

    braun-image.jpg

    braun-1.jpg
  • Stihl
    3k

    Dinamo - Rijeka 1:2, 25.3.2006


    Ovaj poraz mi je jako teško pao tada, a pamtim ga i sad. Pobjedom smo mogli praktički osigurat naslov i onda ovaj neočekivani poraz

    Ja također pamtim ovu tekmu, ali ne po porazu nego po tome kaj su nam sa sjevera skinuli krpu bbb split.
  • masacusec
    3.1k
    Očita suradnja redara i tovara...jer za vrijeme tekme nitko ne smije gore (ukoliko je tribina zatvorena za javnost).
  • Stihl
    3k

    A jebi ga...bilo je tu raznih priča i teorija, ali eto, zavrsilo je tak kak je, trans je ukraden i to je to.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.