• Infinity
    15.2k
    Ova tema ce biti otvorena za komentiranje. Svi kojima nesto nije jasno mogu postaviti upit, kao i prokomentirati bodovno stanje i slicno.

    PRIJE STARTA OBAVEZNO PROCITAJTE PRAVILA

    DINAMO PREDICTOR - PRAVILA
    DINAMO PREDICTOR - TABLICE

    Svi kojima nesto nije jasno. Prognoziramo svaku utakmicu Dinama. Svaka utakmica ce imati svoju temu. Pisete tocan rezultat i strijelca gola za Dinamo. Ukoliko tipujete da Dinamo nece zabiti gol onda ne pisete ni strijelca. Ukoliko napisete dva ili vise strijelaca automatski ce te dobiti nula bodova bez obzira da li pogodili rezultat ili ne. Isto vrijedi i u slucaju da pisete 0 golova za Dinamo, a ipak tipujete strijelca. Ukoliko tipujete autogol, taj autogol mora zabiti protivnicki igrac u svoju mrezu. U tom slucaju ne pisete strijelca, samo 'Autogol'

    Primjeri kako se tipuje:

    Dinamo - Lokomotiva 2-1, Orisic

    Dinamo - Lokomotiva 1-0, Autogol

    Dinamo - Lokomotiva 0-0

    Dinamo - Lokomotiva 0-2


    Primjeri kako se ne tipuje:

    Dinamo - Lokomotiva 0-0, Orsic

    Dinamo - Lokomotiva 0-2, Orsic

    Dinamo - Lokomotiva 0-2, Kulenovic

    Dinamo - Lokomotiva 0-1, Autogol



    Svaka utakmica ce dobiti svoju temu minimalno tri dana prije pocetka, a tipovati mozete do deset minuta prije starta utakmice. Nakon toga NEMA tipovanja i nikome se nece izaci u susret.


    NA TEMI OTVORENOJ ZA PRONOZIRANJE NEMA KOMENTARA, SAMO PROGNOZE!!!

    PROGNOZE NEMOJTE OSTAVLJATEI NA TEMI OTVORENOJ ZA KOMENTIRANJE UTAKMICE!!! SVAKA TEMA OTVORENA ZA PROGNOZE CE U NAZIVU NOSITI 'PREDICTOR'!!!
  • Infinity
    15.2k
    NAGRADA ZA POBJEDNIKA:

    dres_away_front-min.jpg
  • Infinity
    15.2k
    Procitaj pravila.

    Ovaj put te opominjem samo zato sto je prvo kolo i sto bi mogao zbuniti nekoga.

    I ostali ce imati pomoc prvo kolo, a kasnije da se snalazite :grin:
  • puxigadjurdja
    1.4k

    sve jasno i editirano
  • Leon
    1
    A gdje mogu prognozirati rezultat?
  • Bosna86
    11.5k
    https://www.zonadinamo.com/discussion/740/dinamo-predictor-dinamo-lokomotiva-hnl-1-kolo evo ovdje


    Nagrada za drugo mjesto će biti poklon bon u BBB shopu od 200 kuna… Moderatura će pokriti troškove
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Pitanje... kako moderatura misli riješit dio vezano za editiranje komentara?

    Tipa napiše netko 2-1, tekma završi 2-0, on prepravi u 2-0 i strijelca toga i toga?
  • deda
    27.4k
    Tema se zaključava pred tekmu
  • marcio amoroso
    31.9k
    E moj navijač tu si skoro od prvog dana zone i takva naivna pitanja postavljaš :grin:
    Bome postaješ pravi novinar :joke:
  • Infinity
    15.2k
    To smo rijesili prije par godina :lol:
  • Salva
    2.3k
    Znam da je dosad sve ovo bilo rekreativno, ali možda postoji određen broj forumaša koji su spremni donirati ili pomoći u pokrivanju troškova nagrada. Mislim da tu nije riječ o velikim ciframa, recimo da 20 ljudi donira po 40 kuna, moderatura s time može povećati broj nagrada (recimo još jedan dres i majica iz shopa) ili da se pokriju trenutne nagrade. Nije puno novca, a nagrade bi mogle privuć dosta novih forumaša i učiniti ovu ligu jako zanimljivom, pa se iz sezone u sezonu može sve više razvijati. Ili možda da netko od forumaša ponudi neki stari dres/šal, bilo šta povezano s Dinamom.

    Eto to je moj prijedlog, ja sam prvi “organizatoru” spreman pokriti dio troškova kako bi od ovog napravili cijelosezonsko natjecanje. Nagrade po meni ne bi trebale biti novčane, ali dres ili nešto slično definitivno. Donirati može tko želi, skroz neobavezno i bez utjecaja na sudjelovanje u igri.

    Eto vidite, ako se nađe još nekoliko forumaša i netko tko bi preuzeo ulogu da to vodi, pa da skupimo za još poneku nagradu…ima tu raznih mogucnosti, majice/šalovi/dres/pehar itd…Volio bi da se iz ovog razvije pravo malo (prijateljsko) nadmetanje.
  • Infinity
    15.2k
    Ima mali problemcic oko tih nagrada.

    Pri organizaciji prvog predictora na forumu prije par sezona jedan stari moderator se potrudio da skupi stvarno zavidan broj nagrada. Bilo je tu bonova po caffe barovima, bonova za termine, treninge, ne mogu se vise ni sjetiti cega sve vec ne.

    Prva nagrada je bio dres Futsal Dinama. Pobjednik je uzeo svoju nagradu, ali smo imali velikih problema s nagradama ispod. Mnogi igraci su odbili nagradu, tj. proslijedili ju dalje. Nagrada je bilo skoro 20, a bilo je nagradjenih igraca i na 40. i nekoj poziciji.

    Iz tog razloga ja prvi ne bih zelio da imamo veliki nagradni fond, jer bi se sutra moglo dogoditi da neke nagrade ne budu podijeljene. Ne zelim da se sponzori pitaju zasto njihove nagrade nisu urucene, a jos vise ne zelim da netko ulaze trud, vuce nekoga za rukav, trazi nagrade, a onda sutra netko kaze kako ipak ne zeli nagradu.

    Naravno da bi mi sutra ovdje uvrstili sve nagrade koje nam netko ponudi (dobro, nemojte sad nuditi dresove Hajduka :rofl: ), ali mislim da ovdje skoro svi igraju zbog zabave, a oni koji igraju zbog nagrade, igraju uglavnom zbog glavne nagrade.
  • Salva
    2.3k
    Aha. Nisam znao.

    Ma jasno da, prije svega zabava, većina starih forumaša ovo i igra zbog zabave, ali vidim dosta novih profila kako komentiraju i predviđaju, sigurno bi s još kojom nagradom to privuklo još više ljudi. A i realno, dalo bi neki dodatan draž igri.

    Kako god, ukoliko dođe do nečega takvog, apsolutno ću akciju podržat na bilo kakav način.
    Hvala na odgovoru, neću više spamat ovdje da ne gušim temu.
  • Infinity
    15.2k
    Nije spamovanje, ova tema je za prijedloge i komentare.

    Naravno da ovo privlaci nove clanove, mada ce mnogi odustati nakon sto u prvim kolima budu losi.

    Iskreno, ja sam i dao ovu ideju prije par godina s ciljem da privucemo nove clanove koji bi pored predictora pisali i na drugim temama.
  • superhik
    10.2k
    Ne treba se ići u širinu s nagradama, ali potencijalnim manjim donacijama članova foruma koji su voljni donirati, mogu se osigurat "bogatije" nagrade.
  • Mališan
    1.7k
    Ako sam dobro shvatio u slučaju da utakmica dinamo - lokomotiva završi rezultatom 2-0 i strijelci su drmić i mohharami, a više osoba je pogodilo isti prognozu (primjer 10 ljudi je prognoziralo dinamo-lokomotiva 2-0, drmić), a samo jedna osoba je prognozirala rezultat 2-0 i strijelca moharamija, svih 11 osoba dobivaju jednak broj bodova?

    Razumijem da je to legitiman i jednostavan način bodovanja, ali mislim da bi se trebalo kroz bodovanje i pronaći način da neki "differential" odabir kojeg je samo jedna ili nekoliko osoba pogodila to kolo se dodatno nagradi u odnosu na sigurne odabire koje će većina forumaša igrati (tipa 2-0 Drmić).

    To bi pridonijelo raznovrsnijim odabirima u prediktoru i većim "rizicima". Dojma sam da ovaj sustav bodovanja favorizira te sigurne odabire i da jednostavno svako kolo možeš ponoviti okladu tipa 2-0 za dinamo i strijelac Drmić/Oršić i garantirano češ ostvariti solidan rezultat na kraju sezone.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.