• vjeko1701
    5.9k
    Malo sam korigirao gore...al da, slažem se.

    Po meni bi optimalno za klub bilo u 5 godina 3xEL i 2xLP.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    kada bi 5godina uzimali 5 bodova u skupini LP lako bi se moglo dogoditi da svih 5 godina to bude dovoljno za 3. mjesto u skupini i nastavak natjecanja u europa ligi. Nije realno da bi se prošlo utakmicu KO faze svaki put, al par puta sigurno bi...i eto bildanja koeficijenta.
  • vjeko1701
    5.9k
    U zadnjih 5 sezona, znači 40 različitih skupina LP, 11 klubova je bilo treće sa 5 ili manje bodova. Znači otprilike 27,5% slučajeva.

    U prosjeku od 5 sezona, to bi nam bilo dovoljno jednom.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    To se tako ne računa, al dobro...
  • Zagi
    4.8k
    1. samo nastupanje u LP donosi veći ugled kluba , naravno
    Velika, ogromna je razlika kad ti nekom budućem Kai Werneru dođeš sa ponudom da može u slijedećih 5 godina odigrat 3 lige prvaka u odnosu na EL
    2. sav ovaj trlababalan da je nama mjesto u EL se svodi na jednu stvar, trenera.
    Da je Bjelko tu , nebi uopće vodili ovu raspravu. Budimo realni.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Da je Bjelko tu, pitanje je bi li uopće došli do play offa. Nama treba moderan trener koji će donijeti nešto novo, u prvom redu ubrzati igru, a ne ovakav Bjelica da se vraća nazad.
  • Zagi
    4.8k
    Ma mislim na stil i kvalitetu igre u onoj Šahtar sezoni.
    Ne mislim nužno na Bjelicu nego da imamo povjerenje u trenera da nas može odvesti u fajt u LP. Sada smo ko pretučeni psi koji se boje novog Lyona. Zato strah od LP.
  • vjeko1701
    5.9k
    Gleda se očekivanje, 27,5% šanse na uzorku od 5 ponavljanja, očekivanje je da se događaj dogodi jednom.

    Da, postoje šanse da bude više, postoje šanse da bude manje ali definitivno 5/5 nije u sferi "lako moguće"
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Gleda se očekivanje, 27,5% šanse na uzorku od 5 ponavljanja, očekivanje je da se događaj dogodi jednom.

    Da, postoje šanse da bude više, postoje šanse da bude manje ali definitivno 5/5 nije u sferi "lako moguće"
    vjeko1701

    Nebitno je, al ajd...

    "lako moguće" je figurativno!

    sinoć sam pio i još sam u polumamurluku, al ako me mozak ne vara, odmah u startu ti je kriva logika za tih 27,5% jer imaš loš ulazni podatak... Ne možeš brojati samo momčadi koje su bile treće i prošle s 5 ili manje bodova. Bitno je samo da zadnji u skupini ima jednako (tad se gleda gol razlika) ili manje od 5. Npr, Imaš skupinu u kojoj treći ima 10 bodova, a zadnji recimo 0. Trećeplasirani je prošao sa 10 bodova i ne ulazi ti u računicu, ali oni bi prošli i sa karikiram 5, 4, 3 ili čak 2 boda...
  • vjeko1701
    5.9k
    Ali se tu onda previše ulazi u kibidabi jer ako trećem koji ima 10 bodova oduzmeš 5 bodova, mogao ih je uzeti prvi il drugi al je mogao i taj zadnji pa se opet mjenja situacija.

    Ja sam uzeo uzorak 5 sezona i vidio u koliko slučajeva je netko prošao kao treći sa 5 ili manje bodova čisto da se vidi koliko je to čest slučaj i otprilike je to jedna il dvije grupe po sezoni. Nekad manje nekad više. Bolje bi bilo tako nešto uzeti na 20 sezona pa onda vidjeti.

    Na kraju dana nebitno jer se sustav LP mjenja za dvije sezone i više neće biti grupa. E sad, kako će onda biti sa prezimljavanjima, ne znam. Znam samo da će navodno neki klubovi prema svom koeficijentu imati direktan upad iako su iz lige koja nema direktno mjesto.

    Još jedan razlog više da se prije toga maksimalno bilda koeficijent jer bi možda imali šansu uloviti taj direktan plasman.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ali se tu onda previše ulazi u kibidabi jer ako trećem koji ima 10 bodova oduzmeš 5 bodova, mogao ih je uzeti prvi il drugi al je mogao i taj zadnji pa se opet mjenja situacijavjeko1701

    Nebitno je, ali ne mijenja se situacija... Opet si se usredotočio na trećeg, a on nije bitan za ovu priču. Ako hoćeš računati tih identičnih 5 bjeličinih bodova, koje će dinamo osvajati 5 godina za redom, onda je bitno koliko često zadnji u skupini ima manje od 5 bodova ili 5 bodova sa slabijom gol razlikom.

    Priča je ionako cijela kibidabi...
  • vjeko1701
    5.9k
    Bitno je jer imaš fiksan raspon bodova koji se unutar jedne skupine mora podjelti (postoji minimum i maksimum).

    Tvoje vrijedi samo u situacijama gdje bi suma bodova nakon zamjene postojećeg kluba klubom sa 5 bodova i dalje bila unutar tog raspona ili bi morao drugima dodavati/oduzimati bodove kako bi skupina zadovoljila raspon. Tu dolazimo do prevelikog boja permutacija i bilo kakav zaključak uzet iz tog ne stoji na nikakvim nogama.

    Nije nemoguće al nema smisla.
  • pencilneck
    635
    Potovi su bitni još samo iduće sezone. Od 2024. postaje svejedno u kojem si potu jer ćeš igrati po 2 utakmice protiv klubova iz svakog od 4 pota, uključujući i onog u kojem se nalaziš.
  • striko
    1.1k
    Imamo li šanse za treći pot LP? Koliko sam upratio treba nam ispadanje Benfice i Rangersa?
  • Jaro
    5.4k
    al prije svega prolazak orotiv Norvezana. Te 3 stvari se dese i to je to...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.