• marcio amoroso
    32k
    Kalik i Vuković su skroz različiti igrači i igraju različite pozicije. Vuković je destruktivac i čista šestica dok je Kalik ofenzivni vezni koji njima može dobro doći da odmori Krovinovića ili da Krovinovića spuste na osmicu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Kalik mi nikada ne bi bio ofenzivni vezni, čisti agresivni centralni koji je spona defenzivnog i napadačkog sa dobrim trkačkim sposobnostima, ok tehnikom i buildup-om. Znači on i Grgić mišići uz finoću Krovinovića.

    Kao neki "ofenzivni" bi bio u nekoj ekstra defanzivnoj formaciji sa Talijanom i Grgićem iza sebe di dobivaju tu dodatnu mogućnost. Vezni red Talijan, Vuković i Grgić ne bi mogli kreirati akciju ni u outletu.
  • marcio amoroso
    32k

    Kalik je u Gorici igrao ofenzivnog veznog.
  • vjeko1701
    5.9k
    Gorica igra puno defanzivnije od Hajduka.
  • marcio amoroso
    32k

    Igra sa tri vezna kao i 90 posto drugih momčadi. Od ta tri vezna im je kalik najofenzivniji.
    Evo Črnko kaže da kalik ostaje tako da uzalud komentiramo.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa upravo zato vidiš da igraju defanzivno kada im je Kalik najofenzivniji. Možeš igrat s tri vezna i jako ofenzivno i jako defanzivno (i sve između)

    Evo, dal je kod nas jednako defanzivno - Ivanušec, Tolić, Baturina i Mišić, Ljubičić, Ademi. Naravno u DInamu ni jedno ni drugo nećeš igrati jer težiš balansu i kontroli.

    Možeš imat dva povučena i jedan ispred, možeš imati jedan povučen, jedan spona i jedan ispred, možeš imati tri centralna koja se rotiraju (i mnogo drugih kombinacija).

    Dolazi ili ne, ne mislim da bi im on bio ključan ali mislim da bi im davao više zanimljivih opcija kod slaganja igre. U svakom slučaju, mislim da bi im najmanje igrao ofenzivca.
  • marcio amoroso
    32k
    Čovjek je imao 8 golova i 5 asistencija i bio je čista desetka. Ti ga radi mene možeš smatrati golmanom, bekom ili trenerom, sve ok, ali čovjek je u sistemu 4-2-3-1 igrao čistu desetku.
  • Majki2111
    2.6k
    Njima je Fossati ko nama Mišić, 6ica koja organizira napad. Nemaju ikoga drugog takvog u kadru, kao ni mi. Kalik je stereotipična 10ka. Usporedio bi ga kod nas s Tolićem. Ima potez, opasan po gol.
  • vjeko1701
    5.9k
    Kalik i Tolić valjda ne mogu biti drugačiji profil veznjaka.

    Sad mi je zbilja žao da nejde njima dole pa da se razrješi za koju poziciju bi ga doveli.

    Majki, kao akademski građanin - "stereotipna" ili "tipična". Moraš odabrat.
  • Mlađi referent
    10.4k
    Kalik je meni baš šrot od igrača i presretan sam dok se konkurencija pojačava s takvima
  • Gelipter
    3.4k
    Mislim da je za tovare Kalik svakak pojačanje. Čvrst, prodoran, zna i progirati i zabiti. Naravno njegova uloga i doprinos u Ajdugu sigurno će biti drugačiji nego u Gorici. Ipak, donekle mi je i drago da dolazi u Ajdug. Jedan od najodvratnijih likova od kad pratim HNL svakako se odlično uklapa u momčad tovara. Njegovim se dolaskom još više pojačava suprotnost između gospodskog Dinama i seljoberskog Ajduga. Ionako mi se uvijek činilo da se protiv Adjugovih rivala neusporedivo u Gorici više trudio nego protiv njih samih. Gorica mi je usprkos Črnku od ulaska u HNL simpa i drago mi je da taj ljigavac vjerojatno odlazi, koji dan prije ili kasnije, uz koji euro više ili manje.
  • Robredo276
    265
    Gorica mi je usprkos Črnku od ulaska u HNL simpaGelipter

    Zašto usprkos Črnku? Pa čovjek sasvim lijepo organizirao i vodi jedan relativno mali nogometni klub.

    Niti kome na teret niti kome na štetu.
  • Gelipter
    3.4k
    baš se loviš na moje upise danas. Nije to bila temeljna poanta upisa, ali eto ukratko: Črnkova mi biografija i modus djelovanja nisu privlačni. Njegova uloga u HNS-u, hadezeovac, i to kako se uvijek zajebava u Gorici gostujuće navijače gleda broja ulaznica (uz iznimku naše zadnje tekme tamo) itd.
  • Robredo276
    265
    Hahaha, ma ne lovim se, slučajno mi baš tvoji zapeli za oko. I jasno je da je Črnko sporedan u tvom postu, uspust spomenut, ali s ostatkom se uglavnom slažem pa nemam što reći. Ja Črnka gledam samo kao solidnog predsjednika solidnog kluba pa zato pitam. :up:
  • Gelipter
    3.4k
    jasno je da je Gorica u odnosu na recimo prije deset godina znatno evoluirala i danas ju percipiramo kao stabilnog prvoligaša koji uz Loksu odmah stoji uz "veliku četvorku". Ove godine su slabije počeli, ali po prikazanoj igri sigurno nisu za začelje tablice. Drže se i na tome im svaka čast, samo kažem pitanje je na koji se način došlo do toga, a jasno da je Črnkova uloga tu neizostavna. :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.