• Neki tip
    18.3k
    Nedavno sam od jednog navijača imao priliku čuti stihove koje je smislio o Dinamu.

    Još se ne pjevaju na tribini, ali prilično sam siguran da hoće. Em su odlični, za naježiti se kad zamisliš kako ih bojsi pjevaju uglas, em je "posudio" idealnu melodiju, em je aktivni pripadnik Grupe pa ih i može i nadam se hoće isfurati, kad tad.

    Potaknulo me to da se zapitam koji su meni najdraži stihovi i pjesme o 3 moje svetinje (a da nisu obitelj..)..

    O Dinamu, o Zagrebu, o Hrvatskoj.

    Koje smatram najljepšima, premda su mi možda neki drugi srcu prirasliji, iz razno-raznih razloga..

    Dugo vas nisam ugnjavio s anketama pa evo s ovime hoću. Napravio sam brzinski jednu malu, ali sa slobodnim upisima i bez popratnih pizdarija (ne zanima me jeste li lijevo, desno, što radite ni kakvu razinu obrazovanja imate..).
    Osim o stihovima i pjesmama, pitam vas samo o dobi i tribini, jer to nam može poslije biti zanimljivo, ako se uoče neke bitne razlike.

    Svjestan sam da nisu svi iz Zagreba i možda ih pjesme o Zagrebu ne dotiču. Svjestan sam i da nisu nužno svi Hrvati ili ne osjećaju ništa posebno prema Hrvatskoj. Ili naprosto vas ništa ne inspirira o jednome, a želite nešto napisati o drugome.

    Odgovori su označeni obveznima, ali naprosto kratko napišite n/p (nije primjenjivo) i idite dalje.. :)

    Evo ankete (ispunjavamo dok nam se hoće.. kad vidim da je stalo, kroz 4, 5 dana obično - zatvorim)

    Budući da nema predloženih odgovora, nema ni statistike, grafova ni stupaca (osim za zadnje dvije kategorije - dob, tribina).

    Nakon ispunjavanja, naprosto ću izvući stihove i pjesme koje ste upisivali, naglasiti ako se neki ponavljaju i ako ih više ljudi bira, potražiti tek razlike po dobi i tribini ako ih ima i podijeliti s vama što najviše volimo, a što je stihovima i pjesmama izraženo o našem Dinamu, Zagrebu i Hrvatskoj.
  • Neki tip
    18.3k
    P. S.

    Znam da nije isto potruditi se napisati par stihova (mada nije da ih smišljati morate) ili samo kliknuti na ponuđene odgovore, ali toliko slova trošimo na Zoni da mislim kako neće i ne smije biti problem odvojiti malo vremena da saberemo ono najdraže i najljepše što je napisano o Dinamu, o Zagrebu i o Hrvatskoj.
  • deda
    26.3k
    imamo jednu temu koja se zove "Tekstovi Dinamovih pjesama" tako da će biti preklapanja.
  • Neki tip
    18.3k
    bit će preklapanja, ali nije baš isto..

    Em je šire, jer nije samo Dinamo, em nije samo nabrajanje pjesama/tekstova, nego ćemo saznati malo više od toga.

    Ako smeta, moderatori ste, uklonite. :confused:
  • Eduardo
    16.8k
    Zato pustite dječake
    nek’ pjevaju što ih volja
    neće ova Lijepa naša
    bez Dinama biti bolja
  • ZGV
    3.1k
    Imamo dosta pjesama koje su jesnostavne i dosadne za pjevat, dok sa druge strane par pjesama koje su uglazbljene i sa nešto dužim i smislenim tekstom se uopće ne pjevaju, a po mom mišljenju idealne su za tribinu
  • Neki tip
    18.3k
    Dragi zonaši,

    ne znam pišem li svoj zadnji post na Zoni i mislim da to nije ni previše bitno. Bitno (mi je) da mi zadnji ne bude nekakva glupa svađa oko ni više ni manje nego Vlašića.

    Ako sam nekome tko mi je drag ikad i zalupio vrata u ljutnji, nikada na tome nije ostalo pa neće ni sa Zonom.

    Da se razumijemo, i dalje mislim isto što sam prije koji tjedan napisao, samo što bih to sada sročio drugačije, dalje argumentirao, raspravio ili se na koncu složio da se ne slažemo i nastavio dalje o drugim i na drugim temama.
    I baš zato, sama činjenica da me tako iživciraše ti upisi i da ljudima, s kojima inače volim raspravljati ovdje, nisam imao potrebu naknadno ništa dodatno argumentirati, uvjeravati ih, objašnjavati i zagovarati svoju poziciju niti potražiti razumijevanje za drugačiju, dovoljan mi je pokazatelj da sam možda na Zoni napisao više manje sve što sam htio.

    Odabir baš ove teme za ovaj post nije, naravno, slučajan. :)

    1. Zbog pozitive sam došao, s pozitivom želim i završiti.
    2. Puno sam anketa ovdje napravio, nadam se da su vam barem neke bile zanimljive i da su pomogle da se malo bolje upoznamo, kao navijači Dinama. Ima smisla da mi zadnji (ako je zadnji) bude na nekoj anketi.
    3. Simbolično je da nakon anketa koje je znalo tu na Zoni ispunjavati i više od 100 ljudi, završim s anketom koju je, ne računavši mene - ispunilo točno 6 ljudi. :)

    Simbolično je upravo zato što em znači da sam se "potrošio", ne prepoznajem i ne dijelim zanimanje za iste teme s nekim većim brojem ljudi ovdje, em može biti da se pozitiva malo izlizala i da je rivalitet i nabrijanost hit. I neka je. Drugačije teme prevladavaju, drugačiji tonovi, drugačija razmišljanja i to je posve ok.

    Trebalo je i HNL-u i Dinamu i mnogima od nas malo vatre, malo nadjebavanja, provociranja, napetosti. Nogomet je to, i to je jedan od razloga što ga volimo. I sam sam se baš bio nabrijao na derbi i sa zapadne tribine preuzimao i urlao više manje sve kaj je dolazilo sa sjevera.

    Međutim, možda zato što postajem čangrizavi čiča (napunio 40 nedavno, 'oće to kad se uđe u 5. desetljeće :D) pa mi svaki k..c smeta, možda zato kaj mi se ne da hranit negativom (ja to tako doživljavam, ne treba mi nitko objašnjavati da je to super i potrebno ili pak da to nije negativa ili da možda jest, ali da ju tovari i zaslužuju i sve druge varijacije na temu :)), meni ovo što se zadnjih mjeseci na Zoni događa naprosto i nažalost ne paše i ne da mi se čitati i nemam potrebu pisati. Možda ovo, možda ono, možda samo previše filozofiram.

    Da skratim priču, nit koga osuđujem nit koga prozivam niti ikome išta zamjeram (nemam ni što). Niti se nekakvom moralnom vertikalom pravim (ništa ni o kome od nas kao osobama ne govori to što mislimo o Vlašiću ili o percepciji rivalstva Dinama i Hajduka ;)) niti ikakvu poruku ovime želim poslati.

    Samo se primjerenije pozdraviti s vama. :)

    Za kraj, hvala ovoj šestorici koji su podijelili sa mnom svoje najdraže stihove o tri, vjerujem, svima nam zajedničke ljubavi - Dinamu, Zagrebu i Hrvatskoj.

    Dijelim te stihove s vama i sve vas do nekog budućeg druženja zonaša (jednom zonaš - uvijek zonaš!) na koje ću, nadam se, biti pozvan, puno pozdravljam i želim sretan Božić i sve najbolje u novoj godini! :)

    O Dinamu

    I u nebo s njim i u pakao, BBB i Dinamo
    Život svoj, ljubav svu dat' ću mu
    U dobru i u zlu sjever je uvijek tu
    Igrači odlaze..
    Znaj da te volim ja, ti si ponos Zagreba!
    I opet sanjam tisuće te bodre,
    a sjever složno grmi ori se.
    "Svu svoju mladost sam tebi ja dal"
    "Ljubav ja ne prodajem, niti ju ne izdajem
    I sa zadnjim otkucajem srca,
    za Dinamo neka kuca.
    Dinamo Zagreb, Dinamo Zagreb, činiš me sretnim kad tužno je.
    Ti stvarno ne znaš kol’ko te volim, Dinamo Zagreb volim te!
    "I kad umrem sa sjevera će pjesma,
    O Dinamo za tebe pjevati."
    Košulja plava..

    O Zagrebu

    Zagrebačkim ulicama cesta mog života teče
    Njegova me radost blaži, njegova me rana peče
    Pariz nema kaj ti imaš! Jer si lep i jer si naš! (napomena: Serbus Zagreb su svi spomenuli.. a ovaj stih se posebno ističe)
    Jer želim si bolje sutra,
    Da Zagreb živi sa nama.
    Moj Zagreb tak imam te rad
    Volim miris Zagreba Grada, boju Zagreba Grada,
    Svaki dio Zagreba Grada, sve što pod Zagreb spada.
    Nisi ti sad nista bez nas
    Tko ti je dusa, srce, a i glas

    O Hrvatskoj

    Ona je ljubav koja ne može proć
    Ima snagu zlatnog žita, ima oči boje mora, moja zemlja Hrvatska
    Oj Hrvatska mati nemoj tugovati
    Zovi samo zovi, svi će sokolovi za te život dati!
    Bože, čuvaj Hrvatsku,
    Moj dragi dom!
    "Kad smo bili kao prsta dva
    Prsta dva jedne ruke"
    Lijepo li je Hrvat biti,
    Majko, hvala ti!
    Lupi petama, reci evo sve za Hrvatsku
    Poljubim zastavu i pustim suzu neku iskrenu..

    Dodajem i malo svojih najdražih stihova (negdje se preklapaju s gore upisanima, ali neka se zna :)):

    O Dinamu -

    Čut ćete ih jednom sa sjevera, a ja sam sretan što sam ih čuo od autora. Kad zagrmi, sve će vam biti jasno.

    O Zagrebu -

    "Zagrebačkim ulicama cesta mog života teče... Njegova me radost blaži, njegova me rana peče"
    ali sav se naježim od sreće kad sjever grmi "Pariz nema kaj ti imaš! Jer si lep i jer si naš!"

    O Hrvatskoj -

    Hrvatska je riječ koju naučih od majke
    i ono u riječi mnogo dublje od riječi. (D. Ivanišević, pjesma Hrvatska)

    O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
    To moj je, moj je dom! (S.S. Kranjčević, pjesma Moj dom, najdraža u cjelini)

    Najdraža uglazbljena "Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj" i stih "ona je ljubav koja ne može proć".

    Pa ako je zadnji, neka bude ovaj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.