• Krizy
    35k
    Prvi ovogodišnji nastup u Kupu imamo protiv Orijenta, koji nastupa u 2.HNL. Nakon 6 kola Orijent se nalazi na 3. mjestu sa 11 bodova, isto koliko imaju Rudeš i Jarun na prva dva mjesta.

    Stadion Krimeja:
    wtulmh4o83w5g804.jpg
    30pc2u5lv2q6xb6n.jpg

    Nakon kvalifkacijskih utakmica protiv Istre 1961 za ulazak u Prvu HNL došla je još jedna velika utakmica za nas. Vjerujem da nas očekuje veliki spektakl, uživat ćemo u utakmici. Rekao sam neki dan u šali da je Mate Rimac doveo u Opatiju 100 milijuna eura u skupocjenim automobilima, a Orijent 1919 je doveo 110 milijuna eura u igračima koji će trčati terenom na Krimeji. Vjerujem da je ovo nakon dugo vremena jedna utakmica u kojoj se neću puno sekirati i opterećivati nego ću u njoj uživati, a onda ćemo vidjeti što će se dogoditi. U Kupu je uvijek sve moguće! – otvorio je Saša Matijaš, predsjednik kluba, presicu na Krimeji održanu uz nezapamćeno veliki broj novinara.

    Ovo su utakmice koje su pravo veselje i nema nikakvih imperativa. Ne radimo nikakav imperativ ni u prvenstvu, a kamoli u Kupu. Veselimo se Dinamu, to je utakmica u kojoj možemo osvojiti simpatijje, i kao klub i kao igrači. Uvjeren sam da imamo tu kvalitetu. Na posljednjoj utakmici imali smo dosta peha, nastupili smo bez nekoliko možda i ključnih igrača. Bez četiri igrača smo odigrali dobru utakmicu protiv Dubrave, možda smo bili bliže pobjedi nego porazu, ali smo na kraju zasluženo izgubili nakon što smo poveli, pa primili tri gola. Prema našim saznanjima Dinamo dolazi u kompletnom sastavu, mi ćemo biti kompletniji nego u Sigetu. Vraća se Fućak, a vjerojatno i Švrljuga. Dinamo ozbiljno shvaća ovu utakmicu i nije mogao dobiti težega suparnika u ovoj fazi Kupa, a isto tako ni Orijent 1919 – rekao je dopredsjednik Koljanin.
    1. Kakav rezultat očekujete? (42 votes)
        Pobjeda Dinama
        93%
        Neriješeno
          0%
        Pobjeda Orijenta
          7%
    2. Idete li na utakmicu? (42 votes)
        Da
        12%
        Ne
        88%
  • Miro93
    2.7k
    Evo par zanimljivosti iz dosadašnjih susreta Orijenta i Dinama. Prvi put Dinamo i Orijent (tadašnje Jedinstvo) igrali su 1946. u sklopu Prvenstva NR Hrvatske kad je Dinamo dobio 5:0. Nakon toga u prijateljskoj 1958. u Rijeci, Dinamo dobiva 3:1. E sad, ono meni zanimljivo: igrali su u kupu Jugoslavije u sezoni 1969/1970 u Rijeci u osmini finala i Dinamo je jedva dobio 1:0.
    Našao sam podatak da je dana 24.2.1993. Dinamo odnosno, nažalost, tadašnja Croatia prvi put pod tim imenom nastupala upravo na Sušaku u prijateljskoj utakmici i dobila 6:1 (više o ovoj utakmici: Orijent93 ).
    1996. prvenstvo i pobjeda Dinama u Rijeci 3:1 i zadnje kolo te sezone na Maksimiru, proslava naslova i pobjeda 3:2. 1999. bila je odigrana prijateljska u Rijeci. Rezultat nisam pronašao, ali možda bi pojedinci ovdje mogli više napisati o ovoj utakmici iz navijačkog kuta. Još imamo 2020. u Rovinju prijateljsku (2:0 za Dinamo). Vjerojatno je bilo još utakmica, ali ove sam ovako na brzinu našao. Sutra prva Krimeja za većinu nas tako da, can't wait :cool:
  • superhik
    10.2k
    Ima neki prijenos/stream?
  • Miro93
    2.7k


    Mislim da će biti na HNTV i Youtubeu kao i još neke utakmice kupa danas i sutra
  • superhik
    10.2k
    Hoće Damir igrati bunker od prve minute, zna li se šta?
  • Eduardo
    17.1k
    pokušat će održati nulu što duže ne bi li uveo domaćina u nervozu pa će pred kraj utakmice tražiti svoju šansu.
  • xavier
    11.1k
    Samo se vi zezajte, ja prognoziram da će razbiti Orijent s 2:0 i osigurati mir na klupi do Božića :cool:
  • Krizy
    35k
    Navodno bi se dala prilika igračima koji su manje igrali ali u slučaju da smo za protivnika dobili trećeligaša.
  • Carrasco
    4k
    Ja se nadam da će Baturina biti u prvih 11. :grin:
  • superhik
    10.2k
    Tri (ako se ne varam) tek nedavno oporavljena igrača u kup utakmici protiv drugoligaša. Hm

    hoawe27tz3q5tl66.jpg
  • Dudu
    2.6k
    S ovom postavom predviđam teško mučenje, znači tri stopera, tri osmice i Čop drvo, zanimljiva koncepcija
  • Carrasco
    4k
    Kakva je ovo postava krv ti je***... da ima prijenos druge momčadi, ovo ne bi ni gledao.
  • Mali Zeus
    9.2k
    U svakom slučaju teško ćemo primiti gol. :grin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Gojak pajser + najbolji napad svijeta, i bekovi u ulozi krila. :ok:

    Krznarov 3-5-2> Tuchelov 3-5-2.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.