• Krizy
    34.9k
    AC Omonia ciparski je nogometni klub iz Nikozije, glavnog grada Cipra. Jedan je od najtrofejnijih klubova na Cipru, uz APOEL i Anorthosis Famagustu. Omonia je osvojila 20 titula u nacionalnom prvenstvu, 14 puta kup, 16 puta superkupa te 5 puta duplu krunu.

    Omonia, kao i Dinamo, ima određenih problema sa stadionom. Došlo je do nesuglasica između kluba i GSP-a, koji je vlasnik stadiona u Nikoziji, oko cijene koncesije te prihoda od ulaznica i popratnih aktivnosti.

    Na tom će stadionu Omonia igrati europske susrete, ali u domaćem prvenstvu koristit će stadion Dasaki, koji je 70-ak kilometara od Nikozije. Ta je odluka šokirala navijače, ali bi mogla pokrenuti gradnju novog stadiona, kojemu bi Omonia bila u suvlasništvu. Tome se barem na Cipru mnogi nadaju.

    Ciprane od 2019. godine vodi norveški stručnjak i nekadašnji branič Manchester Uniteda Henning Berg (51) koji je prethodno vodio norveški Stabaek Football, mađarski Videoton, poljsku Legiju iz Varšave, engleski Blackburn te norveške Lillestrom i Lyn. Vodio je Omoniu u 70 utakmica uz omjer 40-19-11 te gol razliku 102-47. Najviše koristi formacije 4-2-3-1 te 4-4-2.

    Vrijednost momčadi na Transfermarktu je procijenjena na 14.9 milijuna eura, što je oko 10 puta jeftinije od Dinamova rostera (135.95 milijuna eura). Najskuplji igrači kluba su ciparski reprezentativci Ioannis Kousoulos i Marinos Tzionis, obojica na Transfermarktu vrijede 1,2 milijuna eura te tek pristigli "dinamovac" Atiemwen (1.5 milijuna).

    Omonia je na Euru imala tri nogometaša, Jan Duriš i Tomislav Hubočan igrali su za Slovačku, a Adam Lang za Mađarsku.

    Što se tiče transfera, osim Atiemwena, doveli su norveškog veznjaka Diskeruda iz Denizlispora, stopera Yustea iz Apollona te desnog beka Psaltisa za 120 tisuća eura iz Olympiakosa Nikozije. Otišli su Santos, Mavrias, Gomes, Pereira i Lüftner.

    Iskusna su momčad s prosjekom godina od 26.3
    U momčadi je 11 igrača s 30+ godina, 6 od 25 do 29 godina te 10 do 24 godine.
    Imaju 12 reprezentativaca i 15 stranih igrača.

    Prošle sezone u kvalifikacijama za LP-a izbacili su Ararat i Legiu nakon produžetaka, Crvenu Zvezdu nakon penala pa ispali od Olympiakosa u play-offu. U skupini Europske lige osvojili su 4 boda u skupini sa Granadom, PSV-om i PAOK-om.

    Sezonu su otvorili osvajanjem superkupa protiv Anorthosisa, pobjedom nakon penala. U prvih 11 je bilo 8 igrača od 30+ godina:

    Fabiano - Shehu, Hubočan, Lang, Lecjaks - Bautheac, Charalambous, Gomez, Papoulis - Duriš, Šćepović

    Koeficijenti za prvu utakmicu u Zagrebu su:
    Dinamo 1.40 - 4.35 - 7.30 Omonia
    1. Kakav rezultat očekujete? (60 votes)
        Pobjeda Dinama
        80%
        Neriješeno
        17%
        Pobjeda Omonije
          3%
    2. Očekujete li prolazak Dinama? (60 votes)
        Da
        95%
        Ne
          5%
    3. Idete li na utakmicu? (60 votes)
        Da
        20%
        Ne
        80%
  • Infinity
    15.1k
    Kazu kladionice:
    Dinamo - Omonia
    1.40 - 4.20 - 7.75

    Mi ove ako ne dobijemo onda nesto ne stima. Vjerujem da ce na Cipru biti nenormalni uslovi za igranje i zbog tih okolnosti ne bih puno prigovarao ni da dolje izgubimo ako cemo s tim porazom proci dalje. Oni su prosle sezone u istom tom popodnevnom terminu do penala dovukli Zvezdu i prosli ju. Igralo se na jednu utakmicu, tesko da bi na dvije imali sanse. Mi imamo dvije utakmice s njima, igramo prvu kuci i moramo ih dobiti, dva razlike ako je ikako moguce. U slucaju remija ili poraza smatram da Krznar mora postati bivsi, a nadam se da rezervna opcija vec postoji. Ici na Cipar nakon sto se vec 'dokazao' je preveliki rizik.
  • BBB Sibenik
    3.8k
    Dobit cemo sa hendikepom Omoniu, prekvalitetni smo. Virujen da ce ekipa bit sve bolja i jaca iz utakmice u utakmicu.
  • deda
    27.3k
    Moha trenira već 7 dana i bit će na klupi sutra.
  • Neki tip
    18.8k
    Na nekim mjestima, uključujući Dinamove službene stranice, klub protiv kojeg sutra igramo zove se Omonoia. Dakle trostruki "o" u nazivu.

    Prvo sam mislio da je tipfeler, onda sam vidio da su na 2 mjesta tako napisali pa sam išao guglat i vidim da je ponegdje Omonia, a drugdje Omonoia.

    Čini mi se kao da se u međunarodnoj komunikaciji piše Omonia, a lokalno Omonoia. Npr. njihov web je www.omonoiafc.com.cy

    Možda ima kakve veze s prijenosom iz grčkog pisma na latinicu?

    Zbunjen sam, a eto zapelo mi za oko.

    Edit, evo i grba:

    xp2nuazf9higuziu.jpg
  • Infinity
    15.1k
    Omonoia im pise i na grbu. Nisam nikad skuzio :lol:
  • SAS1987
    13.2k
    Velika šteta da neće biti pravog navijanja... huk sa sjevera bi jako motivirao igrače :smile:
  • Keyser Soze
    8k
    U normalnim uvjetima bi sutra bilo 15k vjerojatno, do play offa vec 25k, a grupa rasorodana... Patim za tim vremenima :roll:
  • Neki tip
    18.8k
    Upravo kupih za zapad dolje, vele da prodaja ide dosta bolje nego za Valur. Nažalost, to baš i nije teško postići..

    Predviđam 2 tisuće.
  • Bosna86
    11.5k
    Šefe, povećali smo prodaju ulaznica za 100%… Bravo, evo bonus na placu
  • BBB Sibenik
    3.8k
    Ko bude sutra na utakmici nek se javi popit pivu na stadionu :smile:
  • martens
    323


    na grckom o ispred i se ne cita,tako da izgovara se omonia

    npr pise se oikonomia, cita se ikonomija.. kao ekonomija

    nt je d, pa ce dinamo pisat kao ntinamo
    mp je b, gk je g itd itd
  • Neki tip
    18.8k
    U brojci 700Olmic

    Kaj 700? Gledatelja? Ma najmanje duplo od toga.. mada sam sebi smiješan kad pišem "najmanje duplo" od... 700. :smirk: :monkey:

    Ko da prognoziram 3. kolo 2. HNL, npr., Dubrava - Varaždin.
  • Olmic
    2.7k


    Je karata danas prodano
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.