• superhik
    10.2k
    Hvala, evo ispravljeno (osim nas slici)
  • Đuka
    91

    Čisto informativno, koji izvor je napravio tu grešku?
  • superhik
    10.2k
    Vjerojatno je nastala zbog interpunkcijske greške na stranicama povijesti Dinama gdje je iza HAŠK stavljen zarez pa Zagreb pa je krivo prenešeno (iako je tu i iza Dinama stavljen zarez pa Zagreb)
    https://povijest.gnkdinamo.hr/popis-igra%C4%8Da/%C5%BEeljko-%C4%8Dajkovski.html
  • Đuka
    91
    znači prijepisi iz Nogometnog leksikona, hvala
  • NORTE
    8.9k
    Prije točno 31 godinu, Mirkec na "rušenju boljševičkog obilježja" i uvođenju imena Nk Hašk Građanski.
    nt2uq58dnowkyerp.jpg
  • ZGBhoy
    1.7k
    Trebao je biti Građanski tada
  • immerwieder
    1.2k
    da se odmah nakon izbora 1990. promijenilo ime u Građanski,
    i odigrala yugo liga 90/91 s tim imenom, vjerojatno bi ostalo i ne bi se više spominjala promjena,
    jednostavno nisu imali petlju, čak mislim, a neke i poznam,
    da 90. nisu imali niti u primisli da budemo RH za godinu i pol
  • maddaddam
    2.9k
    Imam negdje članak iz tog perioda sa naslovom: “Ne bedastom imenu sa istoka”
  • xavier
    11.1k
    da se odmah nakon izbora 1990. promijenilo ime u Građanski,
    i odigrala yugo liga 90/91 s tim imenom, vjerojatno bi ostalo i ne bi se više spominjala promjena,
    immerwieder

    To sam napisao već ne znam koliko puta. No kad su u startu zapetljali nespretnom složenicom i onda to zamijenili Croatijom, bilo je jasno da je taj vlak prošao i da klub prije ili kasnije može biti samo Dinamo.
  • superhik
    10.2k
    Već je bilo gotovo sve riješeno da se klub zove Građanski, ali su se upleli HAŠK-ovci u priču.
    Meni osobno stvari nisu crno-bijele. Obožavam Građanski, ali nisam na 100% da se klubu trebalo mijenjati ime iz Dinamo u Građanski. Ime Dinamo je ipak bio jako velik Hrvatski, ali i osobni simbol mnogima, uključujući i mene da bi se njegovo ime promijenilo.
  • immerwieder
    1.2k
    s bilo kojom promjenom koja bi zaživjela godinu dana su zakasnili,
    da se odigrala sezona yu-lige s bilo kojim imenom, to ime bi ostalo,
    promjena nakon ubijanja u Borovom selu kad je bilo jasno da više nema zajedničke lige nije imala smisla
  • GZomanid
    572
    Nisam siguran da bi prošla ikakva promjena imena u to vrijeme. Oni koji su tada bili aktivni rođeni su s dinamom, kaj je njima značio Građanski, Hašk ili Croatia?
  • Keyser Soze
    8k
    Meni osobno stvari nisu crno-bijele.superhik

    Pa ima više argumenata zašto Dinamo nije Građanski nego obrnuto, to su činjenice.
    Stvar je u tome kako nogomet u Zagrebu nije počeo 1945. i da su ne samo Građanski nego HAŠK i Concordija dio Dinama bio on njihov pravni nasljednik ili ne. Moje je mišljenje da se Dinamo više povezuje s Građanskim iz razloga jer je bio najuspješniji u periodu Kraljevine, a ako ga se uspoređuje s Građanskim trebalo bi i s gore spomenutim klubovima koji su Dinamu dali puno.
    Iz uprave su s tim silovanjem imena zgadili svima u Hrvatskoj to slavljenje rođendana i mjenjanje datuma, šteta kaj se nismo kao klub u startu izborili za Građanski pa možda ne bi ni došlo do raznih Kroacija.
  • Sljeme
    1.7k
    Skandiralo se tih godina Građanski, Građanski s tribina. Znači da su ljudi ipak bili svjesni.
  • superhik
    10.2k
    ajde me molim te prosvijetli o tim činjenicama
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.