• Sljeme
    1.8k
    Kunst je vodio Dinamo u službenim utakmicama s Metalcem, Dubravom, Grafičarom i Građevinarom (čitaj prva 4 službena susreta), od čega su 2 utakmice igrane na igralištu Jedinstva, jedna na igralištu Pravde, a jedna na igralištu Mladosti. Dakle pola susreta od navedenih Dinamo nije igrao na igralištu Građanskog, odnosno Jedinstva. A sad pošto vidiš da sam itekako upoznat s povijesti kluba, možemo provjeriti tezu moje Dinamovštine, a na tvoju žalost moj novčanik i slobodno vrijeme se ne slažu s time.Đuka

    I kaj sad kaj je Kunst vodio Dinamo u 4 nebitne utakmice 1945. godine. Odmah nakon toga Dinamo je preuzeo Bukovi trener Građanskog. Klupsko prvenstvo Jugoslavije je ionak počelo sezone 1946/1947. I tad je Dinamo po svoj literaturi igrao u Koturaškoj na terenu na kojem je igrao kao Građanski. Do 1948. kad prelazi u Maksimir.

    Dinamo je Građanski 1/1 i to vele svi koji su gledali i jednu i drugu momčad i oni koji su odrastali uz Dinamo i formirali Dinamo. Dan danas se na tribini vijori barjak Građanskog, ne nikakvog Haška ili Concordije, jer navijači nisu slijepi i znaju svoju povijest.
  • Đuka
    91
    Evo, valjda je dobro, službene najave kola i članak s prve utakmice Bukovija. Prvo spominjanje Bukovija u kontekstu Dinama uopće, prije toga ga imam zapisanog kao trenera Omladinske reprezentacije Zagreba, trenera Lokomotive i vanjskog suradnika FD Poštar (govorim o razdoblju nakon ulaska Partizana). U izvještajima se spominjao i kao glavni trener Poštara, iako je prvi trener službeno bio Branko Pleše
  • Đuka
    91
    U te 4 nebitne utakmice spada i ona prva, igrana protiv jakog Metalca, društva čiji je član bio Josip Broz i kojeg su komunisti od početka označili kao budući glavni klub Zagreba. Dinamo ih je odmah u prvom susretu nakantao i zacementirao prvo mjesto , koje ga je vodilo idući stupanj kvalifikacija. Ne znam zasto bi bile nebitne utakmice, upravo zbog tih utakmica Dinamo je danas tu gdje je, apsolutno prijelomni trenutak koji je mogao rezultirati Lokomotivom ili Metalcom kao budućom perjanicom ZG nogometa
  • BlueMadness
    22
    a gdje je bio taj barjak svih ovih godina do ove sezone? Ako ideš na utakmice onda bi trebao i sam znat da je puno ljudi na tribini još uvijek dosta podijeljeno oko tog pitanja, barem oni koje znam. Zašto je Dinamo od 2000. do 2011. obilježavao i slavio rođendan svake godine 9.6. , ako je sve tak jednostavno, čisto i oduvijek jasno ko što ti tvrdiš, i još k tome u postu prije za ljude koji se ne slažu s time veliš da nisu dinamovci.
  • Mlađi referent
    10.5k


    Budem pogledao još kad na laptop dođem jer ovak prek moba ne mogu pronaći nikaj u tekstu da jasno i glasno kaže da je ovo prva tekma Bukovija ili da negdje spominje da je Kunst vodio Dinamo u prijašnje dvije tekme? Vjv ne vidim
  • Đuka
    91
    tu ne piše, što nije čudno za to razdoblje. Za 75% klubova se ni ne zna tko je trener, jer jednostavno to nije doživljavano kao neka službena titula, nerijetko su kondicijski treneri fiskulturnih društava vodili veliki dio sekcija. Iz teksta se lagano može zaključiti da je to upravo ta utakmica jer se spominje "nova struja". Broj ranije se spominje kako Bukovi sudjeluje u treninzima Poštara, nerijatko na taj detektivski način dolaziš do potvrde teksta
  • Đuka
    91
    31smxp8guosp0eej.jpg
    A ovo je stranica iz novina 27.11.1945. evo ti potvrde da je bio zauzet
  • Mlađi referent
    10.5k


    To nije detektivski način, pogotovo ne za to vrijeme kad je nogomet bio kakav je bio.

    Koristiti to kao argumentaciju ide u logičke pogreške. Nedostatak dokaza o nečemu, nije dokaz da to nešto nije istinito
  • Đuka
    91
    U redu, ako smatraš da sam ja u krivu pronađi mi dokaz u bilo kojem ZG listu toga doba o preuzimanju bilo koje nogometne sekcije. Ja sam pronašao samo 1 i to Bukovijevo preuzimanje Lokomotive, ostalog nema, sva preuzimanja klupe, ako ih ima, a ima ih jako malo navedeni su ovako u izvještaju s utakmice, gore ti je i rijedak prikaz toga gdje se 27.11.1945. Bukovi neposredno navodi kao trener Lokomotive. Dakle prije 27.11. nije mogao voditi Dinamo, pošto je bio u Lokomotivi, a u izvještaju s utakmice Dinamo-Element jasno stoji kako će Dinamom dolaskom Bukovija poteci nova struja, teško da bi to pisali mjesec dana nakon tvog navedenog datuma
  • Mlađi referent
    10.5k


    Nogometna sekcija odlučila je za trenera angažirati Martona Bukovija, koji je početkom studenog na nagovor kapetana Kokotovića preuzeo kormilo Dinama, ali tek 6. veljače službeno sklopio ugovor s klubom. Bukovi se u ugovoru obvezao voditi brigu i stručni nadzor nad svim momčadima nogometne sekcije….. Prije potpisa tog ugovora Bukovi je trenirao u Zagrebu i armijske momčadi, ekipu Poštara te Lokomotivu. Zato je u ugovoru naglašeno da u svom radu bude koncentriran na rad s igračima Dinama.


    Taj dio o Poštaru je lako objašnjiv ovime, kaj za tadašnji nogomet nije nikaj čudno

    Nema nikaj rijetko u tome da je on bio trener Lokse, to je fakt davno ispričan
  • Đuka
    91
    zamolio bih izvor ovoga, kako god čak i da je početak studenog u pitanju to ne mijenja činjenicu da je Kunst vodio prve 2 službene utakmice
  • Mlađi referent
    10.5k


    Izvor je stranica povijest Dinama

    Ok, ali bi promijenilo činjenicu da nije 4 utakmice s kojom si ti uvjeravao druge. :smile:

    Mene je ionako zanimalo je li postoje jasni dokazi da je službena verzija bullshit, a 2 tjedna duže ionak ne mogu promijenit percepciju u raspravi Dinamo = Građanski ili ne.
  • Đuka
    91
    pa mislim da nije promijenilo činjenicu, ti si meni samo napisao tko je napisao tekst nepoznatog izvora i upitne točnosti. S druge strane ja imam članke iz novina gdje jasno piše da Bokovi vodi Lokomotivu 27.11.1945., a prvi puta se spominje u Dinamu tjedan dana kasnije. Uglavnom priče s trenerima toga doba su složene jer se nigdje sluzbeno ne navodi trener, trenera se može odgonetnuti, kao što sam napisao, rudarenjem i traženjem po izvještajima utakmica, ili ako imaš srecu negdje iskrsne kao službena obavijest, ponekad, kao u slučaju Bukvija u Poštaru novinar posjeti klub i napiše debeli članak o njemu i njegovom funkcioniranju pa se i tako otkrije trener
  • Đuka
    91
    kada mi pokažeš članak u kojem Bukovi preuzima Dinamo iz zadašnjih novina ili arhiva, ja ću rado "priznati poraz". Mozda cak i postoji clanak, ali u cuspajzu svih tih novina ja nisam vidio isti, ne kazem da sam ja nepogrešiv, ali za tako rijetku pojavu kao što je spominjanje trenera 1945. ovi izvještaji su iznimno tvrd dokaz
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.