• Dudu
    2.6k
    Primirje prije nego Real ponudi 20 milijuna za Saranica, a Barcelona 15 za Baturinu :lol:
  • Deleted User
    0
    jadan andrija komentari mu moraju na moderaturu.....blue forbidden son !!!
  • badjibadara
    1.7k
    vHWMZWy.jpg

    Težak je 20 kilograma, radijus mu je 60 centimetara pa je to jedan od najtežih i najvećih pehara u Europi, a vjerojatno i u svijetu. Specifičan je i po svom kružnom obliku, ali ipak najveća njegova posebnost leži u detaljima. Na njemu se nalaze četiri medalje.
    Na onoj s lijeve ugravirano je pročelje crkve svetog Josipa na Trešnjevci, na gornjoj je lik toga sveca s Isusom, na donjoj su motivi trešanja, a s desne pak je trofej koji se dijeli pobjednicima futsal turnira „Cup sv. Josipa – in memoriam Matija Capar“.
    A sve povezuje motiv ljiljana koji je simbol sveca zaštitnika – radnika te čistoće i mudrosti. U sredini je usto i još jedan krug od aluminija s likom pokojnog Matije Capara, neprežaljenog hrvatskog reprezentativca, trenera i organizatora ovog zagrebačkog turnira kojeg nikad nije sam stigao osvojiti. Ovo remek-djelo, odnosno trofej, mladog kipara Luke Krešimira Stipića rotirat će se tako u narednim godinama između pobjednika župnog kupa na koji se ove godine u roku od samo 12 sati prijavilo rekordnih 32 momčadi. Počeo je u petak i traje do 12. lipnja na terenu Osnovne škole Kralja Tomislava, a kako vele iz organizacijskog tima, svi su dobrodošli bodriti dečke iz pu- blike. Ako im pak kiša pomrsi planove, produljit će turnir do 13. lipnja.
    – Htjeli smo na taj način odati počast Matiji koji je bio duša ovog turnira. Poznavao sam ga, dapače, bio mi je i godinama trener kad sam igrao mali nogomet pa mi ga je utoliko bilo lakše modelirati. Željeli smo da trofej bude po svemu unikatan. Krug je simbol ciklusa života i postoji već nekoliko pehara takvog oblika u Njemačkoj i Francuskoj, no ovo je prvi u Hrvatskoj, a u Europi nijedan nije toliko velik i težak – objašnjava Stipić dodajući da se pehar „rađao“ devet mjeseci, a izrađen je u ljevaonici umjetnina ALU u metropoli koja je najstarija u ovom dijelu Europe. Mladi kipar je javnosti postao poznat kada je za svoj diplomski rad lani odlučio napraviti repliku gotičke skulpture “Bogorodica s djetetom” čiji se originalni kip s kraja 15. stoljeća danas čuva u Muzeju za umjetnost i obrt.
    Dobro promišljen i detaljno izrađen pokal koji spaja umjetnost i sport sastoji se od tri materijala – drva, aluminija i bronce. A ideja je za njega pak došla od sadašnjeg organizatora kupa, Josipa Štivičića. On i Matija Capar su 2010. godine u srcu Trešnjevke započeli priču ovog sportskog kvartovskog spektakla koji svake godine privuče stotine ljubitelja malog nogometa.
    Za kolegu koji je stradao 4. lipnja 2018. godine na povratku s Croatia Futsal Mastersa U17 turnira u Šibeniku, točnije na autocesti kod Jastrebarskog u smjeru Zagreba, kaže da je živio za nogomet, a voljeli su ga svi, od suigrača do susjeda. Zato je i počašćen što može nastaviti tradiciju koju su zajedno započeli. – Igra se po načelima futsala, odnosno s četiri igrača i jednim vratarom. A moraju se usto i poštivati katolička pravila. Primjerice, onaj tko opsuje isključen je iz utakmice na dvije minute. Prvi osvaja nagradu od 3000, drugi od 1500, a treći bonove u iznosu od 800 kuna. Ima osam skupina po četiri tima pa tko je prvi na listi grupe ide automatski u osminu finala, zatim četvr- tinu i tako redom – veli Štivičić. Utakmice će se pak, dodaje organizator, od ponedjeljka do petka igrati od 16.40 sati do 22 sata, a u subotu i nedjelju od osam do 22 sata. Zadnjeg dana je, po običaju, i fešta. Prije samog početka turnira otišli su na Mirogoj odnijeti cvijeće i zapaliti svijeće na Matijinu grobu. A održana je i misa za njega u crkvi svetog Josipa na Trešnjevci. Prošle godine su, podsjećamo, na zidovima kod Osnovne škole Matka Laginje naslikani i murali Capara te mlade nade futsala Oskara Kadrnka, koji je s njim smrtno stradao u teškoj prometnoj nesreći.

    https://www.vecernji.hr/zagreb/u-spomen-na-preminulog-sportasa-devet-mjeseci-izradivao-pehar-tezak-20-kilograma-1498402
  • Deleted User
    0
    stvarno izgleda fascinantno i svaka čast autoru. neka se samo čuva uspomena na Matiju i Oskara. s ovakvim stvarima se i kod mladih budi zainteresiranost a to i je bit. ništa nije vječno pa ni mi.
    inače, sv.josip je i zaštitnik hrvatskog kraljevstva. također, ljiljani su vezani uz još jednog sveca a to je sv. ante čiji se blagdan bliži (13.6.). također vrlo bitan hrvatskom narodu i općenito katolicima diljem svijeta. danas mnogi ljiljane vežu samo uz bošnjake, šteta.
    BTW. niste mi objavili post s tomaševićem i vučićem. gori ste od cnn i hrta.
  • marcio amoroso
    32.1k
    BTW. niste mi objavili post s tomaševićem i vučićem. gori ste od cnn i hrta.andrija91

    Želimo da smanjimo politiku na forumu koji se bavi Dinamom :grin: Imaš temu Grad Zagreb ako već moraš o Tomaševiću.
  • Bosna86
    11.6k
    također vrlo bitan hrvatskom naroduandrija91

    Bitan prije svega Hrvatima u BiH, nemaju neke veze sa samom Hrvatskom

    niste mi objavili post s tomaševićem i vučićem. gori ste od cnn i hrta.andrija91

    Tema je sve o Dinamu… Vučić nema nikakve veze s tim
  • Deleted User
    0
    bosna86. sveti ante se slavi na osječkoj tvrđi, u našicama, u kninu....možda još negdje.

    ma dobro ne ljutim se ja. fora je što neki mogu a neki ne mogu o tomaševiću :)
  • marcio amoroso
    32.1k
    fora je što neki mogu a neki ne mogu o tomaševiću :)andrija91

    Mogu svi, ali na pravoj temi. Zato i imamo ovako puno tema :up:
  • SAS1987
    13.3k
    Zna se kada i gdje ce biti pripreme?
  • Olmic
    2.7k
    Moravske toplice. 4 tekme.
  • KlasicZg
    515
    @Kwedi di su nestale sporstke? Nemamo uz kaj kavu pit
  • Eduardo
    17.3k
    Nemamo uz kaj kavu pitKlasicZg

    Prebaci se na pivicu :grimace:
  • Majki2111
    2.6k
    Ček koja će točno njegova uloga u stožeru biti?? Nisam skužio. :brow: :chin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    jedan od pomoćnih trenera prve momčadi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.