• Jaro
    5.4k
    Infinity Dosta limitirajuci faktor su stadioni. Koliko drugoligasa ima stadion prikladan za 1. HNL...NitkoBitan

    Nemaju ni prvoligasi...
  • NitkoBitan
    11.7k
    Zagrebacki imaju Kranjcu. Kaj s ostalima, kak ce se oni snac...
  • Patak
    2.2k
    Smanjit kriterije za stadion 1. HNL...
  • deda
    27.5k
    HNS već 15 godina drži ovako visoko letvicu. U tom periodu niti jedan klub koji nije ima uvjete u međuvremenu ih nije ispunio. Dakle, glupost na kubik. Ili pomognite klubovima ili spustite lervicu. To je jedan od najvećih promašaja i poraza HNSa.
  • Jaro
    5.4k
    e sad, jel ljestvica previsoka ili klubove zaboli ona stvar za uvjete?
    Trenutni "stadioni" u HNL su blagoreceno sramota, pa ajmo jos smanjit uvjete...
  • deda
    27.5k
    Ako ti kao krovna organizacija 15 godina nisi u stanju niti jedan klub, niti jedan stadion pretvorit u konkurenta za prvu ligu znači da tebe boli ona stvar. Svi uvjeti su relativno ok, meni je sporan fucking kapacitet. Koji kapacitet u državi koja izumire.
  • Infinity
    15.2k
    Misljenja sam da se kriteriji ne trebaju spustiti za cijelu ligu, ali se moze napraviti da novi prvoligas ima nize kriterije i da u roku jedne sezone mora zadovoljiti jedan dio, a u roku druge drugi dio kriterija, te da u trecoj sezoni imaju sve zadovoljene kriterije.

    Naravno da bi HNS mogao novajliju nagraditi s nekom ozbiljnijom cifrom novca koji mora biti utrosen u infrastrukturu.

    Da ne bi dolazilo do malverzacija, novi prvoligas bi popuste kod infrastrukture i pomoc od HNS-a imao samo u slucaju da npr. prvi rang nisu igrali posljednjih 6-7 godina recimo. Sibenik je sad ispao, da se npr. vrati naredne sezone morali bi zadovoljiti sve sto HNS trazi i od ostalih klubova. Ako bi npr. usao Vukovar dobili bi neku cifru od HNS-a i od njih bi se ocekivalo da u roku od dvije sezone ispune sve uvjete.

    S obzirom da je npr. Rudes ispao prije cetiri sezone ili Dragovoljac prije sezonu, a hodaju iz jedne u drugu ligu, oni bi mozda izgubili interes sa stupanjem ovog pravila na snagu, jer im problem stvara to da su u prethodnih 6-7 sezona bili prvoligasi. Taj dio bi se za pocetak mogao izbaciti, tj. da npr. Rudes sad ostvari to pravo, pa i Sibenik mozda naredne sezone, ali samo u slucaju da se dogadja da u narednih 6-7 sezona tek prvi put postaju prvoligas. Da ne duljim, HNS bi se mogao raznim pravilima zastiti, kako sebe tako i klubove.

    Mislim da od TV prava klub koji ispada dobija oko 600.000 eura, a prvak vise od milijuna. Da svima nagrade smanje za 50.000, mislim da ne bi puno osjetili s obzirom da su proracuni u milijunima eura, a dobila bi se cifra od 500.000 eura koje HNS moze dati novajliji za infrastrukturu. Moglo bi se naci jos toliko, nije da reprezentacija ne donese hrpu love svake dvije godine, a ova liga je stvorila tu ekipu.
  • Jaro
    5.4k
    ok, to je istina - HNS kao krovnu organizaciju ionako klupski nogomet zanima kao nuzno zlo. Samo repka - od tud dolazi njima lova jbg...
  • deda
    27.5k
    U tom je problem da. Oni sad obećavaju pomoć trenutnim prvoligašima za dogradnju stadiona bla, bla, opet nikakve ideje o uključivanja drugih centara. Znači oni koji imaju njima sad daj još ne znam što. Koji će Koprivnici stadion za 7-8 tisuća kad ne mogu napunit ni ovih 3, a za tu lovu možeš napravit stadione za 3 u Bjelovaru, Virovitici i Požegi i stvorit potencijal. Liga nam nema protočnosti i postaje dosadnjikava zbog toga.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ne razumijem što se očekuje od HNSa? Da gradi stadione koji su u vlasništvu gradova? Da snizi kriterije koji su ionako niski? Naši prvoligaši nisu u stanju adekvatno održavati poklonjene terene a što bi tek bilo kod drugoligaša. Vlasnik treba napraviti projekt i osigurati barem 60% sredstava i tek onda ima rezona tražiti lovu od države i HNSa. Sve drugo je besmisleno, barem po meni.
  • deda
    27.5k
    Da smanji prag. A ovo što si predložio je i moja ideja. Ne treba HNS graditi stadione, ali recimo sufinancirati 20% od investicije kao što je ideja o budućim ulaganjima.

    Realno nama ne treba s ovakvim stanjem uopće sustav liga kakav postoji. Treba nam prva profesionalna liga i ostalo. Bez protočnosti jer ona tako i tako ne postoji. Dakle, zatvorena prva liga. Svi koji govore da postoji otvoren sustav su licemjeri jer on realno ne postoji.
  • The Undertaker
    3.9k
    Svi koji govore da postoji otvoren sustav su licemjeri jer on realno ne postojdeda

    Realno trenutno jest tako ali protočnost mora postojati jer to traži UEFA a i ne znači da će ovako stanje trajati vječno.
  • deda
    27.5k
    Da, ne znači, ako HNS ili država konačno krenu sa sufinanciranjem o kojem se priča. A ovaj sustav ti traje već 15 godina. Svake godine u 2. ligi se zna tko ulazi prije početka sezone. Ja mislim da je samo jednom ili dva puta bilo 2 zainteresirana kluba. To nema veze sa sportom pogotovo ozbiljnim sportom.
  • deda
    27.5k
    Recimo kad bi naše standarde srazmjerno kopirao na Premiership jedan Luton, Bredford, Bournemouth ne bi ni pod razno mogli igrati najviši rang.
  • Jaro
    5.4k
    al tko bi trebao osigurati protocnost i kako?
    Kaznjavati najbolje i davati slabijima?
    Od top 10 gradova u Hr - Zadar, Slav.Brod i Karlovac nemaju prvoligasa - svi su imali, svi su propali jer ih je vodila politika i (polu)kriminalci. Od sljedecih 10 samo Koprivnica ima prvoligasa, Sibenik je sad ispao, a kod istalih niti ne vidim ambicije za bilo cime.
    I sad, jel rjesenje uzeti bilo sto Dinamu, Hajduku, Varazdinu kako bi se pomoglo Dubrovniku, Zadru i slicnima da stvore uvjete za prvoligasa - i budu bolji od kvartovskog Rudesa...
    Istra kao potpuni neambiciozna i bez neke live i ulaganja je godinama dobijala onaj playoff kao predzadnja protiv drugog iz druge lige da su jednostavno to ukinuli... Al da se moze doci i zadrzati u rangu iznad su pokazali Gorica i Varazdin - samo jbg - ne moze bez ulaganja (i momcad i struka i infrastruktura). Isto tako su Zagreb, Inker, Cibalia i Zadar (neki i vise puta) pokazatelj kako se od (polu)stabilnog prvoligasa moze (gotovo)nestat.
    Protocnost se mora zasluziti, a ne umjetno stvarati jbg. To je ko ideje o playoffovima, ligama za prvaka/ostanak i slicnim idejama pomocu kojih se zeli smanjiti dominacija dinama...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.