• Eduardo
    17.1k
    ZAJEC5.com

    ZEKO – biografija Velimira Zajeca priča je o stalnoj, naizmjeničnoj borbi nogometne romantike i tragedije u njegovoj igračkoj i postigračkoj karijeri.

    U razgovoru sa preko 30 sugovornika iz svih faza njegovog života, onoj igrača u Dinamu, reprezentaciji Jugoslavije, grčkog Panathinaikosa, sportskog direktora ili trenera u oba ta kluba, dosad najopsežnije ispričana je priča o tim periodima u kojima je Zajec imao veliki obol.

    Knjiga donosi i nepoznate pojedinosti o njegovoj ulozi u neovisnosti Hrvatske, dosad neviđene fotografije i mnoge druge stvari.



    CROWDFUNDING KAMPANJA

    Svaki donator dobiva knjigu Zeko po povoljnijoj cijeni od one koja će biti u knjižarama, svoje ime u njoj kao sudionika knjige i posebnu ediciju pive Plavi medvjed za čitanje uz nju. Osim toga, ovisno o paketu čekaju ga i druge nagrade.

    Cilj kampanje je osiguravanje sredstva za završetak knjige i njezino tiskanje i izdavanje. Sudjelovanjem u kampanji svatko tko uplati iznos jednog od paketa postaje aktivni sudionik ovog projekta, a istodobno dobiva pravo prvokupa knjige, te ekskluzivni pristup prvoj promociji knjige u društvu mnogih velikana zagrebačkog i hrvatskog nogometa.

    Također, u knjizi će biti objavljeno ime svakog od sudionika ove crowdfunding kampanje.

    PLAVI DONATOR (400 kuna):
    • knjiga Zeko – Biografija Velimira Zajeca /
    • pozivnica za prigodnu pretpromociju knjige u Pivovari Medvedgrad /
    • replika prigodne majice iz 1982. godine sa potpisom Velimira Zajeca /
    • 6 boca plave edicije pive Zlatni Medvjed Pivovare Medvedgrad /
    • zahvalnica za sudjelovanje u crowfunding kampanji /
    • objavljeno ime u knjizi Zeko – Biografija Velimira Zajeca /

    ZLATNI DONATOR (267 kuna):
    • knjiga Zeko – Biografija Velimira Zajeca /
    • pozivnica za prigodnu pretpromociju knjige u Pivovari Medvedgrad /
    • 6 boca plave edicije pive Zlatni Medvjed Pivovare Medvedgrad /
    • potpisana autogram kartica Velimira Zajeca /
    • zahvalnica za sudjelovanje u crowfunding kampanji /
    • objavljeno ime u knjizi Zeko – Biografija Velimira Zajeca /

    SREBRNI DONATOR (182 kuna):
    • knjiga Zeko – Biografija Velimira Zajeca /
    • 4 boce plave edicije pive Zlatni Medvjed Pivovare Medvedgrad /
    • potpisana autogram kartica Velimira Zajeca /
    • zahvalnica za sudjelovanje u crowfunding kampanji /
    • objavljeno ime u knjizi Zeko – Biografija Velimira Zajeca /

    BRONČANI DONATOR (150 kuna):
    • knjiga Zeko – Biografija Velimira Zajeca /
    • 2 boce plave edicije pive Zlatni Medvjed Pivovare Medvedgrad /
    • zahvalnica za sudjelovanje u crowfunding kampanji /
    • objavljeno ime u knjizi Zeko – Biografija Velimira Zajeca /

    KLIKNI I SUDJELUJ U KAMPANJI
  • Pop corn
    4.8k
    Dogovor s @Eduardo je bio da ćemo ovdje stavljati linkove na blogove, ali prije toga jedan video.

    Možda i najdraži i najopušteniji razgovor o knjizi i Zeki u kampanji LINK NA TRIBINA.HR PODCAST

    Crowdfunding kampanja traje još ovaj tjedan na ovom linku

    Da odmah preduhitrim pitanje, knjiga se radi punom parom, a datum izdavanja najviše ovisi o epidemiološkoj situaciji u Grčkoj.
  • markoli
    1.6k
    Odličan projekt i način promocije. Veselim se knjizi.

    Samo jedno pitanje - kako si došao do broja od 238 nastupa i 13 golova? To su samo ligaški nastupi bez kupa i europskih natjecanja (UEFA)?
  • Pop corn
    4.8k
    Samo jedno pitanje - kako si došao do broja od 238 nastupa i 13 golova? To su samo ligaški nastupi bez kupa i europskih natjecanja (UEFA)?markoli

    Tako je. Kad bi dodali kup i europska natjecanja bilo bi 272 nastupa i 16 golova. Ukupno je vjerovatno 400+ jer su se tad igrale mnoge prijateljske, kao i razne turneje diljem svijeta
  • markoli
    1.6k
    Hvala. Tako je i kod nas u statistici. :ok:
  • r1oma
    1.5k
    https://www.facebook.com/24sataVideo/videos/901426817095542
    Velimir Zajec i Sanjin Španović u studiju 24sata
  • Pop corn
    4.8k
    Eto veli Zeko da bi mu i medalju mrknul da ju je dobio 1982. godine

    Hahahahaha
  • Pop corn
    4.8k
    Ponedjeljak je posljednji dan "crowdfunding" kampanje putem koje se može u pretprodaji kupiti biografija jednog od najvećih nogometaša u povijesti zagrebačkog Dinama Velimira Zajeca koja je u proteklih mjesec dana prodana u gotovo 300 primjeraka.

    Zanimljivo je kako je knjiga “Zeko” prodana u tako velikom broju primjeraka iako još nije završena, a svi zainteresirani koji žele biti dio projekta stvaranja knjige o legendarnom kapetanu Dinama mogu osigurati svoj primjerak do večeras na internetskoj stranici www.zajec5.com.

    Velimir Zajec, legendarni kapetan Dinama iz sezone 1981/82., kaže kako je vjerovatno za knjigu saznao zadnji.

    “Knjigu su mi Španović kao autor i moj prijatelj i dugogodišnji suradnik Milan Šulentić složili iza leđa. Nisam imao pojma da se knjiga radi, već je pola intervjua bilo gotovo kad se meni to priopćilo. Poput najboljih krilnih igrača doveli su me pred gotov čin i centrirali mi loptu koju nisam mogao ne zabiti”, našalio se Velimir Zajec i dodao:

    “Mislim da će knjiga biti zanimljiva i to svim generacijama ljubitelja Dinama, ali i nogometa”.

    Link na Crowdfunding platformu
  • Eduardo
    17.1k
    24 sata; Knjiga o Dinamu otkriva legendarne anegdote iz svlačionice

    Gost u studiju: Velimir Zajec, bivši nogometaš i Sanjin Španović, novinar i autor knjige
    Voditelj: Ante Buškulić

    FACEBOOK VIDEO

    U Dinamu sam više love izgubio nego zaradio! Četiri bih današnja igrača rado imao '82.
  • serbus
    3.4k
    Jel dobio tko kakav mail oko ove knjige ? Ili ima kakva info kako napreduje ?
  • Stihl
    3k
    To bu ti najbolje @Pop corn znao.
  • Pop corn
    4.8k
    A baš sam danas poslao mail svima :grin:
    Ukratko dosad je napisano tri četvrtine knjige, nabavljena brutalna arhiva, fotografije od kojih boli glava, odrađeno preko 50 razgovora, a sa samim Zekom 10 serija razgovora. Zbog zdravstvenih razloga dovršetak se mora malo prologirati, a time i izdavanje knjige na rujan.
  • serbus
    3.4k


    Hvala za odgovor ovdje i poslani mail.
  • Papastrumf
    9.3k

    Mislio si na rujan ove ili sljedece godine?
  • Ludovic IX
    5.1k
    mogli su bar one pive poslat :)
  • Pop corn
    4.8k
    Ključno je pitanje hoće li prije stadion ili knjiga. :smile: Da se malo našalim, jer sam čuo tu foru nekidan. :smile:

    Mislio si na rujan ove ili sljedece godine?Papastrumf

    Mislio sam ja puno, ali sam se precijenio, ili podcjenio veličinu projekta. Iskreno, da ne serem. Stalno kad mislim da sam pri kraju, još nešto se otkrije ili netko prebaci termin sastanaka i sto drugih primjera.

    A fakat se trudim da to bude najkvalitetnije moguće i bolesno dobro. Nisam u životu picajzla, al ovdje baš jesam.

    Ideja koju čekam da ju konačno iskomuniciram (čekam još neke potvrde) je 14. 2. kao noć promocije obzirom da je tada ne samo povratak imena već i 40 godina od prvog kola nastavka prvenstva 1982. i početka "Dinamovog proljeća".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.