• Carrasco
    4k
    S obzirom na okolnosti i sulude ideje HNS-a (zajednička treća liga)Kwedi

    Ako će u drugoj i trećoj ligi biti maksimalno 12 klubova, nije suluda nego odlična.
  • Mali dioničar
    14k


    To su 44 utakmice? I to po cijeloj Hrvatskoj. Trebat će dosta novaca za odigrati treću ligu.
  • Baneki
    717
    Pitam se neko vrijeme već koja je korist od Dinama II. Kaže @Kwedi da je to profiliranje igrača za prvu momčad. Ok, ali imamo i U19 momčad koja bi trebala poslužiti u tu svrhu, i gdje bi se najbolji igrači iz svake generacije priključili prvoj momčadi nakon isteka juniorskog staža, neki se priključuju već sa 16-17 godina. Oni koji nisu spremni odmah, a imaju određenog potencijala se mogu posuditi klubovima iz prve lige, pa tako i sad imamo dosta posuđenih igrača.

    I sad na to imati još neku drugu momčad razine sredine druge lige ne znam koliko ima smisla.
  • Kwedi
    3.8k
    Ako će u drugoj i trećoj ligi biti maksimalno 12 klubova, nije suluda nego odličnaCarrasco

    Nađi dva kluba iz treće HNL, svejedno zapad, istok... Koji to mogu financijski odraditi.
    Evo friški primjer sinjskog Junaka koji kmeči da su ostali bez para nakon tri mjeseca i nemaju za odraditi iduće kolo, a kamoli sezonu.

    Isto tak, nađi ligu u Europi gdje je treća liga jedinstvena.

    I sad na to imati još neku drugu momčad razine sredine druge lige ne znam koliko ima smisla.Baneki

    Ima smisla ak se gura klince od 17-18 godina u drugu momčad. Juniorska U19 bi trebala bit 16-17 godina popunjena, da se svaka ekipa za godinu pomladi i na taj način imaju teže,al kvalitetnije utakmice.

    No to je onaj drugi problem koji sam pisao u drugoj temi, Dinamo ima trenutno ak se sjećam nekih skoro 60ak igrača u juniorima i Dinamu 2 koji godištem mogu igrati jedno i drugo. Tu je problem profiliranja tko treba, a tko ne treba odnosno kome je vrhunac druga HNL, a tko je kadar za prvu momčad.
  • Mali dioničar
    14k


    Ni ja nisam siguran da ima smisla, nekak mi se čini da služi kao alibi trenerima koji ne znaju kaj bi s nekim igračima da ih je strah da ga ne puste, a on ne eksplodira u nekom drugom klubu.

    U razgovoru s insajderima se recimo dolazi do teorije da Dinamo recimo nije imao pojma kaj s Modrićem pa su ga zato poslali s Deverićem u Zrinjski, vele da nema šanse da bi Dinamo poslao nekog igrača od kojeg ima velika očekivanja u bosansku ligu.

    Minimalno ih šalju i u HNL. Jednostavno ih žele imati pod jednim trenažnim procesom i gleda se na Barcelonu i slične klubove koji imaju svoje B momčadi. Te momčadi ne generiraju igrače na godišnjoj razini, ali su se njima pokazale korisnima i za razvoj trenera (Guardiola, Luis Enrique).

    Inače, činjenica je da je Druga liga dosta zahtjevna za mlade igrače i da je teško očekivati da u takvom rangu može igrati samo sa mladim igračima i biti u vrhu.
  • deda
    27.7k
    Ima smisla jer su svi ozbiljni igrači zadnjih godina prošli drugu momčad. Nema boljeg nadzora od vlastitog nadzora.
  • deda
    27.7k
    Što se tiče 2. I 3. lige. U prva dva ranga je trenutno 28 klubova. Reformom i stvaranjem 3. jedinstvene lige broj klubova u tri ranga se povećava na 38. Toje 10 dodatnih klubova. Ja ćuvam ih nabrojiti. Belišće, Marsonia, Mladost Ždralovi, Polet SMNM, Lučko, Jarun, Segesta, Split, Zadar, Crikvenica.
  • Infinity
    15.2k
    To su 44 utakmice?Mali dioničar

    Mislim da su ipak 33 ili 32. Nema sanse da se igra cetverokruzno s 12 klubova. Igrat ce se trokruzno ili dvokruzno plus doigravanje za prvaka i opstanak, dva sistema koja su se koristila i u prvoj ligi kad je bilo 12 klubova.

    Ja bih rado vidio ovaj sistem s doigravanjem, mislim da bi podiglo zanimljivost.
  • Beli
    149
    Moramo drugačije postaviti pitanje oko Dinama II. Pitanje nije koja je korist, vec može li to Dinamo platit financijski. Misljenja sam ako moze, da svakako treba imati drugu momcad.

    Znacajne su koristi druge momcadi Dinama. Nije isto igrati juniorsku ligu gdje igras s igracima svojeg godista, i drugu HNL gdje ces igrati protiv iskusnih igraca od 30+ godina. Dinamo II izlaz je igracima za seniorski nogomet, da se vidi jesu li ili nisu za seniore. Ne treba se promatrati kroz prizmu rezultata utakmica, vec kroz prizmu rezultata stvaranja / etabliranja igraca.

    Naravno da je klubu poput Dinama, koji živi od stvaranja igraca, prioritet gurnuti extra talenta odmah u drugu momcad i seniorsku konkurenciju nego ga drzati u kadetima ili juniorima. To je logicno. Bez druge momcadi i seniorskog iskustva igraci poput: Moro, Djurasek, Cuze, Stolnik, Uremovic, Gjira, Franjic, Gvardiol, Cabraja, Sunjic, Olmo, Gojak, Sosa.... tesko bi dosli do ove razine, odnosno ne u ovako brzom roku.

    Friski primjer je Gvardiol. I on je morao prvo proci kroz Dinamo II, da dodje do prve momcadi (8 utakmica odigrao). Ni jedan igrac nije odmah spreman iz juniora da dodje do seniora, bez amplituda. Upravo je to velika prednost druge momcadi. Tu moze i primjer Bartola Franjica.

    Posudbe su bile prije 15 godina s Eduardom, Modricem, Corlukom,Badeljom i Lovrenom. Ni jedan Dinamov extra talent nece ici na posudbu, to se vidi po primjeru da tko god je proglasen za top igraca, nije isao u Prvu HNL, vec ostao u Dinamu. Jedini koji su izabrali posudbe, su otisli u inozemstvo.

    Najveci problem je sto svi mi gledamo dinamo ii kroz prizmu rezultata, jer smo navikli stalno dominirati. Ali s igracima od 19-20 godina dominirati i biti prvi u drugoj ligi protiv momcadi s igracima od 30-31-32 godine previse. Dvje su mogucnosti da se to promjeni. Prvo, napraviti kao Jovicevic jedne sezone kompaktnu momcad, koja nema velike fluktuacije igraca i definiranih prvih 11 pa cemo se boriti za prvo mjesto, ili imati pet starijih iskusnijih igraca i pored njih razvijati i popuniti ostatak pozicija s mladim igracima koji bi tako brze stasali.

    Uff, ovo je previse :D
  • The Undertaker
    4k
    Nitko od Dinama 2 ne traži neki specijalni rezultat. Ali, ja barem, očekujem da ti igrači pokažu na terenu zašto su u klubu, da vidimo neku igru, potez, ideju, talenat. Ove godine, uz časne iznimke, ja to ne vidim, barem ovo što sam do sada gledao.
  • deda
    27.7k
    Ne zaboravite činjenicu da je u ovoj momčadi najstariji igrač od 20 godina, dok su se prošlih godina tu šlepali kojekakvi tipovi od 24-25 godina bez ikakvog kapaciteta i talenta. Zato su ove godine rezultati slabiji i to je ok. Neka se dečki peku, možda im treba dodati za tekme 2-3 igrača iz prve da ih malo povedu, osokole. Malo je prežestok rez napravljen ove godine.
  • Kwedi
    3.8k
    Pa u klubu su smisleno.
    Pokazivali su kroz mlađe kategorije i ovo kaj je @Beli rekao; nije isto igrati sa svojim godištem i onda par mjeseci kasnije protiv igrača koji fizički, taktički i iskustvom su u prednosti dok naši imaju prednost talenta.
    Talent je tu, a sad ide čeličenje gdje nekad nema prostora za vic, ideju i igru već se dobiva iskustvo, psiha i snaga što sigurno su jednako bitni elementi koje teško se mogu dobiti ako:
    1. Gurneš Haladonu, Brodića ili Ćorkea u prvi sastav di svaki njihov zajeb može pokriti momčad sastavljena od najboljih i plus protiv svakog kluba igraš iz pozicije favorita
    2. Ostavljaš ih u juniorima do kasne faze gdje se iživljavaju na klincima iz Inkera, Varaždina ili Slavena gdje si toliko dominantan da jednostavno nemaš otkud dobiti psihu, snagu i iskustvo,a onda se desi Domagoj Abramović koji sa seniorskim nogometom jednostavno pukne kad uđe u realan nogometni svijet
  • Carrasco
    4k
    Ja sam prvi zaboravio, ovo je praktički juniorska ekipa od prošle sezone.
  • Kwedi
    3.8k


    samo bih htio naglasiti ovu romantiku s brojevima 1-11 i nadam se da ne planiraju to mijenjati :strong:
  • Carrasco
    4k
    od 13:30 u Dugopolju...

    DINAMO II; Josipović, Hrvoj, Jelenić, Sopić, Jurišić, Vukotić, Kolundžić, Julardžija, Janković, Parger, Kapitanović
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.