• NitkoBitan
    13k
    Klubu fali transparentnost i nista vise. Sportski a i financijski rezultat imamo (dobit je mala ali vjerujem da je umjetno smanjena zbog izbjegavanja poreza). Ne razumijem koju bi to dodatnu vrijednost donio privatni investitor. Nitko nama nece stadion gradit na lijepe oci. Za to ce se Dinamov puk (u slucaju privatizacije) trebat posteno naguzit, ako je uopce moguce na taj nacin.
  • Neutralna zona
    33
    Zar nije jasno? Bira se Barišić opet ili Šimić ili Nino Bule, svejedno...Članovi žele birati? Odlično. Bira se onaj tko donese novce. Sa kandidaturom ide bankovna garancija...uz program, uz trla baba lan i sve uz to...Tako je u voljenom Realu, voljenoj Barceloni...pa neka se bira između multimilijunaša...kakav Krajač, kakav splićo...
  • Pop corn
    5.6k
    Klubu fali transparentnost i nista vise.NitkoBitan

    Klubu fali demokratski ustroj koji je usklađen sa Zakonom o Udrugama. Kakva transparentnost, što ona predstavlja? Jer da je sve transparentno i lako provjerljivo (što je suludo vjerovati da neka uprava može ići davati svaki ugovor igrača ili sponzorski ugovor na web obzirom da postoji termin poslovne tajne) opet je glavni problem statut, ustroj. Nikakve transparentnosti i trofeji, pobjede, zime, proljeće ne može sakriti taj problem.

    Ako ćemo pošteno, bilo tko ko bude sada nova Uprava Dinama, pa i spominjani Dario Š. je instaliran, nije biran i to može biti podnošljivo samo neko vrijeme. Da čovjek dođe do polufinala Lige prvaka iduće sezone, HNL bez poraza i remija osvoji, opet je isto došao nečijom voljom po ovom statutu, a ne po nekim demokratski uzusima. I taj ustroj se mora mijenjati.
  • The Undertaker
    4.3k
    Koliko ja znam, prema sadašnjem ustroju, biraju se samo predsjednik Izvršnog odbora (Barišić) i Nadzorni odbor. Članovi svih ostalih tijela (osim Skupštine) se imenuju. Prema tome, malo apsurdno, ali čitava ova gungula u Dinamu je da bi dosadašnja vlast ostala na vlasti jer je obećala da će se promijeniti, dok nova vlast želi zadržati postojeće stanje.
  • NitkoBitan
    13k
    Upuceniji si od mene svakako. Ali mislim da sve pocinje od transparentnost i racionalnosti trosenja novaca. Od koje godine se krenulo gurat 1 clan=1 glas? Iste one godine kada je Dinamo preoblikovan u udrugu gradana ili kad se skuzilo da ljudi u Dinamu posluju netransparentno i da se demokratskim ustrojem moze maknut tu ekipu? Nadam se da kuzis kaj zelim rec i da se razumijemo demokratski ustroj ne vodi nuzno transparentnosti. To pociva na vjeri u clanove (birace) da ce kazniti eventualnu netransparentnost. Mislis da bi se gurala prica 1 clan=1 glas da nije bilo brace Mamic i muljanja na transferima, stolicama, obnovama Maksimira i da ne nabrajam dalje?
  • Pop corn
    5.6k
    Koliko ja znam, prema sadašnjem ustroju, biraju se samo predsjednik Izvršnog odbora (Barišić) i Nadzorni odbor. Članovi svih ostalih tijela (osim Skupštine) se imenuju. Prema tome, malo apsurdno, ali čitava ova gungula u Dinamu je da bi dosadašnja vlast ostala na vlasti jer je obećala da će se promijeniti, dok nova vlast želi zadržati postojeće stanjeThe Undertaker

    Tko ih to bira? Tko je izabrao tog Barisica, Rozica?
    Tko to imenuje IO? Vidim da ne znaš baš ali imaš, malo apsurdno, svoje zaključke
  • Zagabria
    214
    Vrijeđa ga se duže, još od predprošle sezone.
  • Ali
    2k


    usput je svoju tvrtku i brend prodao isto tako za jako dobru lovu. Al to eto kad je o njemu riječ da ne zna od 1 napraviti 100 i takav nam ne treba! Jer kak nama može biti dobar netko tko je dovoljno dobar Milanu.

    Biti skaut je njegov rang i tu je dobar. Predsjednik uprave ne.
    On nije krenuo od 1 da bi stvorio 100, on je krenuo od 100 i prodao Atlanticu za 110. Ali ne u novcu nego u vodi... na kraju bumo vidili jeli voda vrijedila 110...
    No ulazim preduboko. Ok ima nogometasa koji su spiskali pocetnih 100 na kocku i slicno. Tak da nisam rekao da nebi bio dobar kao skaut, suradnik SD i slicna uloga, ali celni covjek, lider, po mom misljenju ne.
  • The Undertaker
    4.3k
    Prema sadašnjem Statutu Skupština bira predsjednika IO i NO. Kad kažem bira to znači da netko mora dignuti svoju ruku, za ili protiv, za jednog ili više kandidata. Ostale organe, npr. članove Uprave, ostale članove IO, SD itd... imenuje (određuje) ili predsjednik, ili uprava itd...
  • Logistika
    1.1k
    ako cemo gledati neki privatni biznis kao ogledalo...ne znam koliko je relevantno...jer puno njih ide principom kojim sad ide Domagoj Vida...daju pare drugi rade...eno Ronaldo je i dizajner vlasnik hotela i pm svoje...al nekako sumnjam da ce ikad za kormilo nekog kluba
  • Tercel
    420


    https://fb.watch/iVseRt1qCx/

    Izbacilo mi jucer na Facebook-u slucajno ovaj video. Radi se o Union Berlinu. Ako ti se neda sve gledat, pogledaj dio od 2:58. Jedan primjer normalnog i zdravkog upravljanja klubom.
  • The Undertaker
    4.3k
    Koliko sam ja razumio Statut, ti novi "navijački" povjerenici će glasati samo o izboru Barišića za predsjednika IO. Dalje je sve na njemu. Vrhunski dribling bi bio da se on "predomisli" nakon izbora.
  • BBB Mataa998
    1.3k

    Daj vise prestani sa tim predsjednik uprave glupostima. Sve i da bude nije lik koji ce sve radit na svoju ruku i praviti se da sve zna. Funkciju predsjednika uprave moze imati na papiru ali njegov ce zadatak biti sportski dio,trener,kadar za trenera,sportski direktor i ostala zaduzenja. Nece ge se sigurno pitati za svaku promjenjenu zarulju u klubu kao sto je bio slucaj do sad.
  • Pop corn
    5.6k
    Prema sadašnjem Statutu Skupština bira predsjednika IO i NO. Kad kažem bira to znači da netko mora dignuti svoju ruku, za ili protiv, za jednog ili više kandidata. Ostale organe, npr. članove Uprave, ostale članove IO, SD itd... imenuje (određuje) ili predsjednik, ili uprava itd...The Undertaker

    Onda odi opet pročitati statut..... jer možda ga nisi shvatio
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.