• Nino Bule
    11.7k

    Nije nikakva kvazi dilema, valjda si svjestan da je pokusana privatizacija od strane bjegunca, zakoni se ne postuju u ovom klubu vec par desetljeca i nikad im to nije pravilo problem. Ako zelis sada privatizaciju tim procesom upravlja trenutna ekipa u klubu, tako da ili si stovatelj glave/pandura ili si naivcina.
  • Neutralna zona
    33
    Mislim da se šališ. Da je itko htio od ekipe iz Dinama privatizirati klub to bi već napravio. Zašto nije? Neisplativo. Dinamovo poslovanje je strahovito varijabilno i zasad strahovito uspješno. Zašto? Nevjerojatno pogođena sportska politika. Zato me čudi Barišić, koji dolazi iz realnog sektora a razmišlja prilično "društveno"...on bi morao biti svjestan da je i sam spašavao klub svojim injekcijama pa se pitam...tko će to napraviti ako se "promaši" u sportskoj politici? Više nitko.
  • Juznjak
    3.1k
    Pišu SN: Kako je zapravo došlo do ovakvog raspleta? Antolić je, doznali smo, vrlo razočaran percepcijom javnosti i ozračjem koje je stvoreno protiv njega i prije otprilike dva tjedna zatražio je razgovor s Barišićem, na kojem mu je rekao kako je spreman otići, da ne bi, kao član Uprave, bio dodatni uteg Barišićevoj "struji" uoči dolazeće Skupštine.
    Znači ako sam dobro shvatio on je stvarno mislio da će od navijača imat podršku i da smo svi tolike naivčine... Baš je budala ako je ovo istina hahaha
    edit: budala je svakako :lol: , al ovako je samo to digao na razinu više
  • Pop corn
    5.5k
    Zasto nebi bio netko izvan nogometa, kaj znam onak na prvu, Damir Sobol, covjek uspjesan , prodao je Alphabetu svoju tvrtku, znaci da zna od 1 napravit 100 ! Takav nam treba.Ali

    Sjajno! Odličan lik. Al ima jedan problem. On to ne želi raditi.

    Eto, želi lik koji svaki vikend putuje po Europi i gleda utakmice, igrače i za to mu prvak jedne od Liga petica plaća sve troškove, dapače i plaću na to. I tog se spreman odreći i doći u kaos svog kluba. (I onda se tu dovodi u pitanje njegova dinamovstina)

    A usput je svoju tvrtku i brend prodao isto tako za jako dobru lovu. Al to eto kad je o njemu riječ da ne zna od 1 napraviti 100 i takav nam ne treba! Jer kak nama može biti dobar netko tko je dovoljno dobar Milanu.

    Privatizacija se provodi po zakonu.Neutralna zona

    Ok, ajmo onda referendum svih članova da se izjasne kakav model se želi u ustroju kluba. Ups, od toga ništa, radije neka se rade elaborati pa se to mora zaustavljati jer je iza toga (kaj je po slovo zakona) legalizacija pljačke.

    Pogledajte si jebeni dokumentarac o Figu na Netflixu. Što je u pozadini cijele priče? Izbori u Barceloni i Realu. I glasačke kutije, više kandidata, rasprave o klubu, stanju, transferi, trofeji.

    Al to isto kaj je tamo nama nije dovoljno dobro. Nego nama treba čvrsta ruka, para na sunce i preoblikovanje, a da model normalnog i zdravog ustroja kluba nije ni zaživio, niti dobio priliku.

    Upravu kluba nam tvore trenutno ljudi koji su tu nametnuti iz jedinog razloga što su poslušnici odbjeglog lopova. Korak naprijed u ovoj zbilji dovodi do čega, kategoričnog stava da netko kurca ne valja jer se eto on udostojio primiti tog mulja. Uff, @deda kupi i meni taj štap i idemo na vikend pecati, bar bu me komarci pikali, a ne ljudska glupost
  • vjeko1701
    5.9k
    Zašto bi onda itko ikada privatizirao klub?

    Znači. Ti bi privatizaciju kao jedini put ali s druge strane napišeš da je neisplativa i to ekipi koja bi imala sve mehanizme da cijenu svedu na najnižu moguću. Kako bi onda to ikada bilo isplativo nekom tko bi to morao proći na puno teži i skuplji način?

    Uz to, ne slušaš da u svakom takvom procesu uprava vodi ključnu ulogu. Privatizacija kluba bi usmjerila sudbinu kluba u nadolazećim desetljećima a ti bi da klub kroz to vode trenutni ljudi?
  • Nino Bule
    11.7k


    Ja ne znam jel se ti salis ili si odspavao zimski san pa ne znas za pokusaj privatizacije, slikanje s elaboratom i napore boysa da to sve zaustave na gradskoj skupstini ?

    Kako mislis da su htjeli napravili bi, pa nije to daj mare pizde, glavni vođa projketa je bio u procesima pred sudovima, statut je nakarada, fala bogu napravio se medijski pritisak i naslo se saveznike u skupstini da se sve to zaustavi, a nije da si nisu dali truda otet klub kulpskim novcima. Preporucam malo da odes u novinske arhive i informiras se.
  • Pop corn
    5.5k
    Da je itko htio od ekipe iz Dinama privatizirati klub to bi već napravio. Zašto nije?Neutralna zona

    Zato jer smo im to zaustavili prijavom i odlukom Državnog ureda za sport.

    će to napraviti ako se "promaši" u sportskoj politici? Više nitko.Neutralna zona

    Pa trenutna sportska politika je fantastična. Na kaj nam liči omladinski pogon, koliko je igrača standardno u U21 ili U19 reprezentaciji. Koliko je igrača pod ugovorima? Koliko se troši na njih? Kakvi su transferi to ulazni? Izlazni?
  • Neutralna zona
    33
    Ok, reci taj model "normalnog i zdravog ustroja kluba". Jer to ne može biti subjektivan dojam već nešto mjerljivo i objektivno. Pojam normalnog i zdravog je kod svakog čovjeka različit ili ako nije, može biti.
  • deda
    28.6k
    Ja ću ponoviti po stoti put. Ako netko misli da sve ovo zadnjih godina, ova borba, muka, patnja, grupe, pojedinaca, običnih kibica i teror koji je dobar dio njih trpio je borba protiv Mamića da bi došao neki drugi Mamić onda je potpuni retard. Ovo je borba za Dinamo koji će biti transparentan, profesionalan, vođen ne u sukobu interesa i u privatnom interesu već u interesu kluba. Demokratski (članski) sustav ili privatizacija ako ju prihvate članovi meni su ok. Imam svoje mišljenje, ali prihvatit ću mišljenje većine. Valjda se podrazumijeva da se hoće i uspješniji klub, a ne klub u županijskoj ligi.
  • Neutralna zona
    33
    Da, neisplativa za ekipu iz kluba. Dobro si shvatio. Jer ne možeš dati zadnju lovu u klub i čekati godine da je vratiš, a kamoli da zaradiš...To može samo netko tko ima lovu.
  • Pop corn
    5.5k
    Jel Real Madrid ili Barcelona nogometni klub normalnog i zdravog ustroja? Ili Bayern Munchen? Jebeni pojmovi demokratskih ustroja!
  • vjeko1701
    5.9k
    Jel tebi jasno da su oni to probali? Jel tebi jasno da su se nabijali dugovi kluba kroz "pozajmice" kako bi se taj dug pretvorio u vlasnički udio. Jel ti jasno da se "vrijednost" kluba na svakave načine može manipulirati, posebno ako to radiš iznutra?

    Ponavljam, privatizacija, samo ako je odabir većine članova i ako ju provodi uprava koja nema veze s ovima trenutno.
  • deda
    28.6k
    Budimo skroz realni, nikakve privatizacija ne može biti prije izgradnje novog stadiona i dugoročnog ugovora o najmu. Znači, ona nije realna bar još ohoho godina.
  • Neutralna zona
    33
    Ukratko, da su htjeli privatizirati, privatizirali bi. To je moje mišljenje i isto tako poštujem one koji misle da su to zaustavili svojim prijavama i da ih je politika poslušala radi "statuta".
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma i da je, odluka o njoj i njeno provođenje ne smije biti u rukama ovih koji trenutno vode klub.

    Pa njima ne bi vjerovao da u moje ime prodaju rabljeni bicikl jer bi na kraju svega još ja njima bio dužan.

    I možeš ti imati svoje mišljenje ali ono nema nikakvu relevantnost ukoliko nije potkrepljeno činjenicama...s druge strane neki od kolega ovdje su ipak malo dublje u tome i njihovo mišljenje ima puno veću težinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.