• superSantos
    2.6k
    Postoje još i neugodnije implikacije ali stat ćemo na ovome.The Undertaker

    Slobodno napiši, šta se sad ustručavaš
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Mene isto zanimaju te neugodne implikacije, samo deri.
  • The Undertaker
    4.1k
    Prva implikacija je da, ako je Miličević kriminalac kao što Vice tvrdi a Uprava ga imenuje za direktora onda je Uprava kompromitirana. Podsjećam da je i Šimić dio te Uprave.
    Druga implikacija je da je Barišić bio predsjednik kluba i nadređeni Miličeviću i tad i sad pa je i on kompromitiran.
  • Nino Bule
    11.5k
    Barisic kompromitiran ? Hvala na ovoj informaciji, nisam to znao.
  • miro
    3.2k
    Ovaj sastav Uprave je u prilici upravljat Dinamom iskljucivo zbog ulaska navijača (BBB) u cijelu pricu.
    Zato bi trebali dobro osluškivat bilo navijača, a ne izazivat nove sukobe, u kojima mogu samo izgubit na kraju
  • The Undertaker
    4.1k
    E vidiš, to je potpuno krivo razmišljanje. Uprava treba raditi ono što ona misli da je najbolje za klub jer je za to plaćena i, nadamo se, stručna. Što mislimo ja, ti ili netko na ovom forumu je irelevantno. Jasno, govorimo o stvarima koje su u domeni odluka Uprave.
  • deda
    28k
    Navijačima nije cilj upravljati klubom. I ne treba biti. Korektiv će biti skupština i skupštinari koji će dati do znanja upravi stav ispred onih koje predstavljaju. O svakoj odluci uprave moze se diskutirati na forumu.
  • The Undertaker
    4.1k
    Naravno da se može diskutirati. Čak i Vice kao novinar može javno propitivati što god hoće ali Vice kao vlasnik kluba i kao skupštinar (ne shvatite ovo doslovno) ne može.
  • deda
    28k
    Idealno bi bilo takvo. Nažalost ljudi imaju svakave porive i interese, a ponekad jednostavno predugačak jezik.
  • Šteco
    530
    Prva implikacija je da, ako je Miličević kriminalac kao što Vice tvrdi a Uprava ga imenuje za direktora onda je Uprava kompromitirana. Podsjećam da je i Šimić dio te Uprave.
    --

    Iz 2021....

    Poslali smo upit klubu vezano uz novo zapošljavanje, pozajmicu te zbog čega su obnovili prostoriju ispod istočne tribine iako je sama tribina neuporabljiva. Evo što kažu:

    - Gospodin Dražen Miličević nije direktor nabave u GNK Dinamo, već je od 01. studenoga 2019. godine zaposlen na radnom mjestu voditelja razvoja prodajnog asortimana. Dražen Miličević je sukladno zakonskim propisima od kluba uzeo pozajmicu koju nije vratio u ugovorenom roku te je Klub podnio tužbu, dobio spor i u tijeku je ovršni postupak. Što se tiče ostalih dijelova Vašeg upita, oni se odnose na redovne poslovne odluke Uprave i drugih stručnih tijela Kluba te ih nemamo potrebe posebno objašnjavati javnosti. Sve takve odluke donesene su sukladno odnosnim Zakonima i internim klupskim aktima - poručili su iz GNK Dinamo.

    Mislim da je Šimić kriv i što je marketing prije vodila Sanda M.

    PS Prvi upis, teško se suzdržavam nekada komentirati, više volim čitat, ali...
  • Mali dioničar
    14.2k
    Čak i Vice kao novinar može javno propitivati što god hoće ali Vice kao vlasnik kluba i kao skupštinar (ne shvatite ovo doslovno) ne može.The Undertaker

    Ne znam kako bilo tko od nas može znati da li je Vice Karin skupštinar.

    A mnogi skupštinari tipa Ljuština su javne osobe, neki poput Stojka Mamića polujavne osobe, neki poput Dalibora Poldrugača djelatnici kluba i svatko od njih koristi medije u uvjeravanju da je njihovo razmišljanje ispravno.

    Isto tako mediji su danas takve platforme. “Stavovi autora nisu nužno i stavovi nakladnika”.

    Ako Boris Jokić na t-portalu može pisati o reformi školstva čiji je izravni sudionik, u čemu je problem da VK piše o ustroju Dinama.
  • The Undertaker
    4.1k
    Lijepo sam napisao da se ne shvaća doslovno. Poanta je da obični "navijači" mogu, vezano za klub, javno komentirati što hoće dok "navijači" vlasnici a pogotovo "navijači" u Skupštini to ne mogu odnosno ne bi trebali.
    Edit: Glavni razlog sam već naveo. U ozbiljnom klubu (firmi) moraju se jasno znati prava i, posebno, odgovornosti svakog člana ako se želi da stvari funkcioniraju. Posebno se to odnosi na navijačke klubove gdje ne postoji jedan vlasnik kao vrhovni autoritet i arbitar.
  • emilperska
    3.1k
    Kako god se okrene, trebali bi nakon te skupstine pocetkom srpnja i mi kao navijaci/clanovi/pretplatnici/aktivisti za bolji Dinamo biti u boljoj poziciji nego u ozujku sto se odlucivanja tice (a da ne govorim o mracnim vremenima od 2008-2018)

    Moje skromno misljenje kao covjeka koji je nesto djelovao kroz DTSM, a radi u fin.sektoru je da za ovu razinu love koja vrti kroz Dinamo, potpuno clanski model nije primjenjiv jer kao da svi zanemarujemo da na taj nacin moze doci i do prevrata iz Tijuane. Sta sad da recimo doticni odluci 50k Nepalaca koji se nalaze u ZGu uclanit u Dinamo i "motivirat" ih da glasuju na sljedecima izborima za onog njegovog pjesnika sta sad prodaje osiguranja.
    Model mora bit poslozen da nitko samostalno ne moze odlucivati o bitnim stvarima kao sto su privatizacija, stadion, ime itd., a da je opet sprijecen modus operandi gdje Tijuana moze financijski motivirati 50k ljudi da se uclane i glasuju za nekog potrcka na izborima.
    Ne treba bit naivan i misliti da doslovna primjena modela 1 clan 1 glas ne moze zavrsiti u korist Tijuane. Mogucnost potkupljivanja i manipulacije u RH je neogranicena.

    Vidim da svi predlozeni modeli idu smjeru nekog miksa svega gdje bi potpuna prevlast bilo koga bila onemogucena i to treba podrzati i ne nasjedati na upise/clanke onih koji tvrde da ce nesposobna Ulica voditi klub ili pak s onih portala za koje se zna da organski ne podnose Dinamo i koji bi po GNK srali da je ne znam tko na vlasti i koji pak sad tvrde da nas Barisic sve izdaje, makar ja to nigdje ne vidim. Sve ide u dobrom smjeru i prvi put mozemo biti ponosni na smjer u kojemu klub ide i nikakva imenovanja direktora marketinga ili cega vec nece to ponistiti..
  • Bosna86
    11.6k
    da svi predlozeni modeli idu smjeru nekog miksa svega gdje bi potpuna prevlast bilo koga bila onemogucenaemilperska

    Rođen sam u državi u kojem vladajući model ide u smjeru nekog miksa gdje je potpuna prevlast onemogućena… Rezultat znamo svi

    Treba težiti rješenju u kojem će se stvari izvuci na čistinu..
  • emilperska
    3.1k

    Nijedan model nigdje nije savrsen, samo je pitanje da li cemo imati onaj koji je najmanje "los".
    To sta zivimo u drzavi koja je postala briselski pasaluk i HDZova prcija smo si sami krivi. Da postoji dovoljno volje i zelje, imamo alate za promjene. I to ocekujem od novog modela upravljanja GNK.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.