• Dinamosaur
    977
    ubijas mi svaku nadu.
    Spominjalo se, mozda u kontekstu nacionalnih stadiona, zaboravio sam vec.
  • blueboy
    111
    Ako pomognu sa 25% trebamo biti sretni.The Undertaker

    Tesko i to, ali nadam se.
  • SAS1987
    13.5k
    Grade vlasnici a Dinamo nije vlasnik stadiona. Stadion je kao takav neisplativ i profitabilnost projekta ovisi o popratnim sadržajimaThe Undertaker

    Možda sam nejasno napisao. I da Dinamo dobije koncesiju ne vjerujem da će neki investitor uz zamjenu za "popratne sadržaje" platiti recimo 50% stadiona.
  • The Undertaker
    4.1k
    Koliko sam shvatio, to je osnovna ideja. Zato mi je to sve skupa prilično mutno i na dugom štapu. Jedino što mi daje optimizam su ove odluke vlade jer HDZ ne bi išao u to da već sve nije "posloženo" tj. da se već ne zna tko će i što će graditi.
  • Dinamosaur
    977
    „Ono što je najvažnije za hrvatsku javnost bilo je pitanje nogometne infrastrukture. Čeferin je rekao kako je UEFA spremna sufinancirati projekt izgradnje nacionalnog stadiona, pa čak i sa 80 posto sredstava. Sada je glavni moment na HNS-u da napravi cijeli projekt i pokrene cijelu priču."
    20. ruj 2022 @NitkoBitan

    https://gol.dnevnik.hr/clanak/hrvatska-reprezentacija/hrvatska-gradi-kamp-i-novi-stadion-predsjednik-uefa-e-odusevljen-prijedlozima-i-obecava-veliku-pomoc---743225.html
  • NitkoBitan
    12.3k
    Pa neće Dinamo graditi stadion svojim novcem. Nisu ludi niti imaju para.The Undertaker

    A nego cijim ce? Grad ce osigurat sredstva za obnovu Kranjce, to je njihov "dio". Drzava sigurno nece gradit privatnom klubu stadion (dobro nema privatnog vlasnika al kuzis poantu). Investitor koji bi dao 100 milijuna eura za stadion ne postoji, ako od nekog dobijeno 10-20 milijuna eura za pravo na ime stadiona odredeni broj godina bit ce top.

    Novi format Lige prvaka nam moze ispunit vecinu proracuna. Dinamo podigne kredit na xy godina i svake godine isplacuje ratu od 2-3 milijuna eura, apsolutno izvedivo. Vjerujem da ce nam samo veci prihodi od novog stadiona nadmasit godisnju ratu (prodaja ulaznica, iznajmljivanje poslovnih prostora itd.).
  • The Undertaker
    4.1k
    Nema banke koja bi uz ovakvu bilancu Dinamu dala kredit na 100 mil.eur . Ne znam da li smo uspjeli obnoviti i ovaj ugovor za revolving kredit za financiranje tekućeg poslovanja.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Izbori su u sljedećoj godini. Uvijek se pred izbore polažu kameni temeljci, bageri se vozikaju gradovima, komunalne službe odjednom kopaju na svakom koraku, budi nas zvuk štemanja i zveckanja lopata, u svakom selu se asfaltira dionica ceste, podižu se plaće državnim službenicima (iako inflacija pojede to povećanje za duplo), obeća se otvaranje svega i svačega (bolnica, škola, vrtića, kulturnih domova) diljem zemlje, umirovljenici dobiju 2 tjedna pred izbore jednokratnu pomoć od 100 eura itd.

    Onda narod odglasa za svoje pastire, prođu izbori i obećanja se ne ispune. Ja takav scenarij predviđam i ovaj put jer je povijest učiteljica života.

    Jedino što bi možda bilo moguće je da se svi (grad, država, investitori, klub) zajedno skrpaju i naprave stadiončić od 12-13 tisuća u Kranjčevićevoj. Ni u to ne vjerujem ali za to dajem nekakvu šansu realizacije jer je stvarno sramota za državu da u glavnom gradu nema stadiona i sramota je što postoji realna mogućnost da UEFA ne dopusti najvećem klubu u državi igranje u vlastitom gradu. Tu bi mogli svi skupa nekako skrpati par desetaka milijuna eura i napraviti stadiončić. Samo u tom slučaju možemo zaboraviti Maksimir i neki veći stadion u sljedećih 50 godina. Dogodilo bi se Dinamu isto što se dogodilo Rijeci sa Rujevicom. Ko fol privremeni stadion kapaciteta 8000 gledatelja koji je zapravo trebao biti trening kamp odjednom postaje glavni stadion na kojem će NK Rijeka vjerojatno dočekati 22.stoljeće.
  • deda
    28k
    Koliko misliš da bi mogli dobiti?
  • The Undertaker
    4.1k
    Nisam bankar ali znam neke pa ću se raspitati. Odokativno, samo onoliko koliko imamo nedospjelih rata za izvršene transfere a to je relativno malo.
  • deda
    28k
    Imam dojam da ti ipak govoriš o kreditima za tekuće poslovanje, a ne o investicijskim kreditima. Naravno da bi dobili 50,60 ili 100 milja morali bi imati nekog garanta u vidu grada npr.
  • SAS1987
    13.5k
    Čeferin je rekao kako je UEFA spremna sufinancirati projekt izgradnje nacionalnog stadiona, pa čak i sa 80 posto sredstavaDinamosaur

    On je rekao da je UEFA sufinancirala kamp slovenske reprezentance i ne da ce sufinancirati stadion z Zagrebu. A pogotovo ne sa 80% novca.
  • The Undertaker
    4.1k
    To je jedina "sigurna" imovina koju imamo. Po meni, glavni financijski teret ali i moguću zaradu će podnijeti "partneri".
  • deda
    28k
    Ja se recimo nadam da ova politika "štednje" upravo za cilj ima pripremu za dobivanje takvog kredita tj. smanjivanjem troškova, većom dobiti u ovoj godini dobiti bolji kredibilitet kod banaka. Naravno to je samo nada.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Nemoguće je graditi u fazama jer se - ako ima i trunke razuma - sve mora rušiti, s obzirom da bi novi Maksimir ipak trebao biti nešto jugozapadnije od sadašnjeg kako bi se otvorio prostor između Maksimirske i sjeverne tribine, odnosno otvoreni prostor iza istočne tribine - to je esencijalno radi protočnosti ulaza/izlaza.

    Osim ako ne misliš po fazama nakon što se ovaj sruši, no ne vidim poantu toga. I tako imamo gdje igrati dok se Maksimir gradi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.