• GZomanid
    572
    Na Kranjči se treba puno toga preurediti ali kaj je apsoluno nužno da bi mi mogli igrati tam?
  • Infinity
    15.2k
    Nekih 18 mjeseci je sasvim dovoljno vremena za tako mali stadion. Druga stvar sto se kod nas sve gradi sto godina pa nam cudno. Stadion u Freiburgu ima skoro pa tri puta veci kapacitet od Pampasa, poceo se graditi godinu dana nakon sto se poceo graditi Pampas i zavrsen je jesenas. Pampas jos nije. Stadion od 15.000 mjesta u Petrolulu je napravljen za godinu dana.
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Sigurno znate za onu uzrecicu: "Sve se moze kad se hoce" tako da bi se sve moglo uraditi kad se ne bi otezalo prvo sa papirologijom pa onda sa raznoraznim natječajima, a naravno na kraju i samim radovima.

    Isto vrijedi i za Kranjcu i za novi stadion, ali najbitnije u svemu ovomu je po meni da se ne ide u Sesvete jer je to po meni potpuni promasaj (iako se udruga zalaze za tu opciju)
  • NitkoBitan
    12.1k
    Veli netko na snetu da mu visokopozicionirani izvor iz Gradskog ureda prenosi informacijuInfinity

    Iskreno ne bih zapocinjao raspravu na temelju komentara nekog anonimusa s nekog internet portala.
  • Infinity
    15.2k
    Ti anonimusi su u zadnje vrijeme svojim komentarima dovodili do rasprava nakon kojih je netko iz Grada par dana poslije obicno potvrdio to sto se prica. Sastanci, planovi itd. Uostalom, iz Grada su vec rekli da su Sesvete i Kranjceviceva opcije. Netko tko nagadja nece tesko pogodit, a vec se pricalo da je Kranjceviceva favorit u odnosu na Sesvete.
  • SAS1987
    13.4k
    Na Kranjči se treba puno toga preurediti ali kaj je apsoluno nužno da bi mi mogli igrati tam?GZomanid

    UEFA Cat4
    To što ja vidim da je problem...
    - Kapaciteta 8k
    - Nisam siguran da bi zapad konstrukcijski mogao uči u Cat4 jer mi zapad izgleda ko neka montažna tribina
    - Najveći problem su po meni koridori ulazka navijača na stadion, pogotovo gosti koji trebaju biti odvojeni od domačih.

    Na kratko.. ruši sve i gradi od početka. Ne vidim što bi se moglo upotrebiti od ovog stadiona osim travnjak. I takav stadion se izgradi za pola godine do maks godinu dana (plus pola godine papirologija).
  • vjeko1701
    5.9k
    To i ja vidim ko problem. Gledajući preduvjete za cat 4, mislim da se ne može "iskoristit" niš od postojećeg stadiona tamo.
  • Infinity
    15.2k
    Nisam siguran da bi zapad konstrukcijski mogao uči u Cat4 jer mi zapad izgleda ko neka montažna tribinaSAS1987

    Tip tribine na Kranjcevicevoj prolazi kod UEFA-e. Samo je pitanje u kakvom je stanju ta tribina. Pa imas i betonskih koje ne dobiju licencu. To sto je ovo montazna tribina ne predstavlja nikakav problem. Nije klasicna montazna koja se mice za dan, pricvrscena je na betonske temelje i to je to. To UEFA dozvoljava.
  • SAS1987
    13.4k
    Dugoročno bi bilo bolje da se Maksimir radi tribinu po tribinu a "nova Kranjča" nek ima uvjete za cat3 i kapacitet 4500 - 5000.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa dal se ne bi onda na Kranjči moglo napravit bazno za 5-6k sa privremenim nadogradnjama do 8 koje bi se skinule kad bi Dinamo otišao?
  • Infinity
    15.2k
    Moglo bi. Ja sam vec par puta pisao da se mogu napraviti tribine koje ce ostati plus tribine koje sutra mozes premjestiti npr. u Siget ili Dubravu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Eto, samo je pitanje koliko o takvim stvarima razmišljaju odgovorni.
  • SAS1987
    13.4k
    Tip tribine na Kranjcevicevoj prolazi kod UEFA-e.Infinity

    Evo, sad sam se sjetio da si prije tjedan, dva dana stavio sliku stadiona u Cluju koji je isto "montažni" pa ima dozvolu UEFA.
  • Infinity
    15.2k
    Da. Ljude kod nas malo je*e taj izraz 'montazni'. Pa novi stadion u Osijeku je isto tako dijelom montazni. Betonski elementi se slazu na nosive grede, dakle montiraju se.

    UEFA ne dozvoljava ovo
    w9b3wq5nhljcxpd2.jpg

    UEFA dozvoljava ovo
    49n0vt9uc2ljoio5.jpg


    Ovo prvo je neka skalamerija vjerojatno pored neke skole. To su tribine koje UEFA strogo zabranjuje, jer su opasne po zivot.

    Ovo drugo je stadion u Senici, stadion na kojem je Senica igrala UEFA takmicenje. Taj tip gradnje nije nista manje siguran od obicnog betona i nema ni smisla da se brani igranje na stadionu samo zato jer je od metala, a ne od betona.
  • NORTE
    9.2k
    Okruženje stadiona u Kranjčevićevoj je suprotnost od pojma modernog stadiona, ali kao neko privremeno rješenje selidba tamo je jedina razumna opcija. Kapacitet ne treba povećavati (eventualno gostujući sektor) jer trenutni je i dinamu previše, kamoli ijednom drugom zagrebačkom klubu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.