• Neki tip
    18.3k
    Tu sam ja stavio ništa od navedenog, valjda nisam jedini.Majki-Papi2111

    :brow:

    Pa pogledaj gore rezultate, Majki. 34,6% ispitanika je upravo to odabralo.

    U analizama uspoređujem podatke iz različitih kategorija i donosim novu kvalitetu informacija o nama, ali goli rezultati na svako od pitanja već 2, 3 dana se nalaze gore u onim grafovima i pitama.
  • Majki2111
    2.5k
    Da da vidim. Moja greška...
  • Baneki
    696
    Može li se ispitati Churchillova hipoteza iz ove ankete ili je premali uzorak:
    "Kad si mlad a nisi ljevičar onda nemaš srca. A kad ostariš i dalje si ljevičar onda nemaš mozga. "
  • Neki tip
    18.3k
    :)

    Uzorak je općenito malen da bi se donosili znanstveno valjani zaključci, ali s obzirom na brojnost zonaša pa čak i dinamovaca, posve dovoljan za solidne indikacije. :)

    Svakako provjerim!

    Edit: onak na prvu, bez gledanja, rekao bih da Churchill to nikad ne bi rekao da je nas imao na umu. Zbog specifičnosti formiranja političkog identiteta kod nas općenito, da sad ne ulazim u to, prilično sam siguran da će mlađi ispasti desniji, ali vidjet ćemo.
    Uostalom, ne samo zbog tih specifičnosti, nego i zbog činjenice da je sjever "desniji" od drugih tribina, a da se upravo tamo okupljaju u prosjeku mlađi.
  • Infinity
    14.9k
    De tu politiku napravi s neparnim brojem, 9 ili 11. Ne znam jesam li kliknuo 4 ili 5, na eci peci pec sam izabrao.

    Po pitanju stadiona su mi malo nelogicna ta pitanja koliko si hrvat, u sta vjerujes i slicno. S druge strane se ne sjecam da li je bilo pitanje gdje zivimo, jer bi bilo zanimljivo vidjeti kakav stadion zeli Zagreb, kakav sira okolica Zagreba, kakav Hrvatska, kakav dijaspora. Nije bilo ni pitanje koliko cesto smo na utakmici, pa da vidimo kakav stadion zele oni koji su redovni, oni koji dodju ponekad, oni koji idu samo na Europu, oni koji idu samo na top europske utakmice i slicno. To pitanje je po meni jednostavno moralo biti.

    Bez uvrede, rijesio sam anketu bez obzira sto su mi neka pitanja bila cudna, al citajuci analizu mi vise zvuci kao neko politicko-vjersko-obrazovno istrazivanje, a najmanje istrazivanje vezano za stadion na sto je anketa i bila naslovljena.

    Ja sam se ovoj anketi jako radovao, jer je stadion jedna od nasih rana. Mozda su svi ostali zadovoljni, al ja sam ocekivao malo vise. Mozda ima jos netko tko bi se slozio sa mnom, ali se ne zeli praviti pametan. Ne zelim ni ja, kazem ovo dobronamjerno iz razloga sto mislim da ces raditi ankete i ubuduce i zelim da to na kraju bude top, kako zbog nas tako i zbog tebe.
  • Neki tip
    18.3k
    kritika ti je skroz na mjestu..

    Nikakve posebne povezanosti nema između pitanja o stadionu i vjere, odnosa prema naciji i sl..
    Međutim, ja sam naprosto spojio dvije teme koje su mi zanimljive u jednu anketu, kako sam uvodno i napisao.

    Sigurno da se nikakva bitna korelacija ne moze uspostaviti između katolicanstva i želje za stadionom u Maksimiru ove ili one veličine. :) Ali to nije bila ni namjera.. Tema stadiona (što se želi i gdje i koliko i tko da plati) je nekako više za sve vas/nas, a ostala pitanja su meni interesantna i tiču se teme "tko smo mi, dinamovi navijači" pa je to, možda i nepotrebno, spojeno u jednu priču.

    Nema potrebe za neparnim brojem kada je u pitanju politička ljestvica. Ako želiš centar, to su brojevi 5 i 6, pa sad mrvu lijevo/desno. 3 i 4 lijevi centar, 7 i 8 desni centar.. Nije neophodno da politički centar označava jedan jedini broj aritmetičke sredine.

    Druga stvar je što ljudi instinktivno kad vide 1-10 na sredini vide 5icu, ali to nije točno.. između 1 i 5 su 3 broja, a između 5 i 10 su 4 broja, tako da su i 5 i 6 centar. Ako bi bio neparni broj, onda bismo imali jednu središnju točku, što je matematički opravdano, ali hvata manje finesa. Evo, npr. ja bih se svrstao na 6. Čisti politički centar, ali ipak vrlo, vrlo blago udesno (zbog osobnih vrijednosti koje su nešto tradicionalnije/konzervativnije od mojih političkih stavova koji su ipak liberalniji (zbog te razlike me lijevo orijentirani prijatelji doživljavaju kao 6-7, a desno orijentirani prijatelji me svrstaju na 5 ili 4)). Da imamo aritmetički centar, lako bi se moglo dogoditi da npr i ti i ja se prepoznamo u tom centru i tendencija je da se veći broj ljudi onda "ugura" na tu aritmetičku sredinu.

    Kako bilo, pitanja koja si gore naveo da nedostaju zbilja nedostaju i šteta što ih nisam stavio. Samo što se ne volim ponavljati, a ta sam pitanja postavio u nekim ranijim anketama.. Godine i tribina su jedina stalna pitanja, a ove ostale demografske i socijalne pokazatelje mijenjam. Ne uvijek sukladno temi (kao što ovdje, u pravu si, nisam), nego vlastitoj zaintetesiranosti za neku sliku i presjek navijača Dinama.

    Imaj na umu da ovo radim iz svog gušta i interesa (zanimanja, ne koristi), a vama na uvid i da je svatko slobodan sastaviti pitanja.. :)

    No svakako uvažavam argumentiranu kritiku pa ću ubuduće paziti da ne petljam teme koje nisu povezane i da drugi dio anketa, sa soc.-demo podatcima, budu od koristi pri analizi nominalno glavne teme.. Jbg, meni je glavna tema bila sve ono niže kad smo završili s pitanjima o stadionu, ali to onda tako treba i postaviti, pa da ne miješamo babe i žabe.
123Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.