• Infinity
    15.2k
    Naravno da mi svi zelimo ulaganje u hrvatski nogomet, jace klubove, jacu ligu, vecu konkurenciju. Meni je drago da se imamo s nekim potuci za titulu, al koji to navijac moze biti sretan da mu konkurencija pobjedjuje? Logicno da im zelis sve najgore, to je prirodno.

    Za nas je dobro da nas mrze, kao sto je i za Osijek dobro da ih mrze. Nitko ne zeli biti simpatican klub. Tko mrzi Goricu? Osim Hajduka? Nitko. Mogu uzeti i titulu, ali ih nitko ne shvaca ozbiljno do te mjere i odmah su ljudima simpaticni. Postao si neki ku*ac tek kad krene mrznja u tvom smjeru.
  • Stihl
    3k
    Ne pratim komentare Osječana niti me zanimaju ali budimo realni njima to puno znači kaj je Osijek trenutno dobar, s obzirom da skoro pa nikad nisu bili ovak dobri. Uopce me ne cudi činjenica da su se malo razbahatili, nema ništa loše u tome, neka napreduju, cak mi je i drago.
    Meni je iskreno glupo da se kod nas odmah pljuje po nekome ako se malo uzdigne i pocne puhat Dinamu za vratom, neka pušu tak i treba, HNL-u treba takav napredak, neka je što više konkurenata za naslov, tu se stvara kvaliteta samog natjecanja, a ako to nekome treba, onda Dinamu svakako treba. A kaj se tiče njihove uprave ili vlasnika, kako god, to je druga priča, jebi ga, meni isto tako kao i većini neprihvatljivo ali Osječanima to očito odgovara, a ak njima odgovara, nek im bude, njihova stvar...mi imamo svoje borbe i svoje probleme, a za njih i njihove stavove me zaboli kurac.
  • db-izbjeglica
    12.9k


    ne možeš rijeku uspoređivati sa osijekom.
    rijeka je klubčina za osijek - rijeka je i prije miškovića imala rezultate i trofeje, bili su bitan klub i u jugoslaviji. osijek bez mađara je ništa, nula, rang intera iz zaprešića.
  • Stihl
    3k

    Kaj si sad htio s tim reć, da kohorta mrzi dinamo?
    Sve je to normalni navijački rivalitet, tako i treba bit, pa nebu nas valjda obozavali. Ali ako pričamo o nogometu i dizanju kvalitete HNL-a onda mi je drago da se Osijek digao, kao kaj sam rekao, Dinamu treba jaka konkurencija.
  • vjeko1701
    5.9k
    S tim se baš ne slažem. Ako gledamo HNL, baš su kao i Rijeka u HNLu imali period krajem 90ih kad su bili više nego solidni i isto ih je kao i Rijeku kupio netko tik prije ispadanja i digao. Za razliku od Intera imaju puno veći bazen za crpljenje talenata i puno veći potencijal i navijačku bazu pošto su jedini predstavnici svoje regije u 1. HNL. Baš je ta Rijeka u usporedbi s tradicijom Hajduka realno patuljak, posebno ako gledamo Jugoslaviju...to ih ne sprječava da zadnjih 10 godina budu duplo bolji klub od njih po svim parametrima uspjeha.

    Kap što Stihl piše, malo su dali gasa pa im je zamirisao i malo udarilo u glavu. To je sve normalno. Samo ne treba gledati populaciju forumskih klonova i trolera kao ogledni primjerak cijele jedne skupine. Kao što sam napisao na sn-u, Slavonci u u mom iskustvu većinom bili dobro odgojeni, pristojni i ponizni ljudi. Uvijek ima neki izuzetaka naravno...

    Još da dodam da gledano s naše strane, nama je najbitnije da imamo jaku konkurenciju jer samo tako možemo rasti i biti bolji. U interesu je Dinama da igra u ozbiljnoj ligi a ne da se svi oko njega raspadaju u guše u dugovima. Iz te perspektive, neka bude čim više ulagača u hrvatski nogomet.
  • Crusades1986
    9.8k
    Osijek je u rangu Intera iz Zaprešića, a Rijeka je prije par godina kupila jedno 4, 5 igrača (Vargić, Lešković, Kvržić i Jugović) iz Osijeka koji su svi ostavili dubok trag i igrali važne uloge u Rijeci. :ok:

    Možeš ić i dublje u povijest i pogledat koji su sve igrači nikli iz osiječkog bazena.
    Teška glupost je uspoređivat Osijek sa Interom iz Zaprešića. Da ne kažem neku grublju riječ.

    Priča se nešto o navijačima Osijeka kako su bahati i nerealni, a onda netko usporedi Osijek sa Zaprešićem.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    đizs, jel znate vi što je hiperbola, preuveličavanje?

    uostalom ako hoćete, možemo gledati i ovako:
    inter iz zaprešićča ima jedan hrvatski kup - kao i osijek.
    s tim da je inter iz zaprešića jednom bio drugi u prvenstvu, osijek nikada.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ima i Hajduk četvrtfinale LP, dal je zbog toga veći europski klub od Dinama?
  • SAS1987
    13.5k
    Kaj si sad htio s tim reć, da kohorta mrzi dinamo?Stihl

    Ma samo sam dolio malo benzina na raspravu. Meni su takva rivalstva super, što ih je više to više dobrih utakmica itd.
  • SAS1987
    13.5k
    Dinamo ima osvajanje i finale KVG.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ima naravno, nije moja poanta bila da zbilja jesu najveći radi toga nego čisto rasprave radi ako se klubovi uspoređuju po tim parametrima. LP u 90ima i KVG U 60ima je glupo i nemoguće uspoređivati.
  • xavier
    11.1k


    Stvarno misliš da ima potrebe stavljati na temu hrvatskog nogometnog kupa link članka o tome kako je neka wannabe starleta obrisala neke slike sa društvenih mreža?
  • xavier
    11.1k
    inter iz zaprešićča ima jedan hrvatski kup - kao i osijek.
    s tim da je inter iz zaprešića jednom bio drugi u prvenstvu, osijek nikada.
    db-izbjeglica

    Ovo je istina, ali kako smo više puta pisali, ne vidim kakve veze s HNL-om u 2021. godini ima to koji je klub bio jači ili slabiji prije 20 ili više godina. Stvari se mijenjaju, neki rastu, a neki padaju.

    Slaven je već godinama jedan od najstabilnijih prvoligaša, a ne znam kako se to usuđuje kad ga 90-ih "nije bilo nigdje". Goricu da uopće ne spominjem. Zapravo ako se vodimo tom logikom, onda ne smijemo nikom osim nama dopustiti da bude jakči od Hajduka jer su stvari "uvijek tako stajale".

    Meni je Osijek super projekt. Navijači su druga priča, ali to je sasvim normalno i očekivano. Takvi su bili Riječani prije 5 godina pa su se "unormalili". Kako samo već napisao, tko nema takvih grijeha, nek baci prvi kamen. Zamisli naše navijače da Dinamo odjednom budžetom skoči s ove razine na razinu nekakvog Milana...pa ovdje bi dnevno pisalo valjda par tisuća ljudi i bili bi "jači od svih".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.