• Kwedi
    3.8k
    Na koliko bi ti Kwedi procijenio vrijednost kluba?Mali dioničar

    ne znam, iskreno teško mi špekulirati. npr. kod Hajduka vrijednost bila napucana do plafona zbog stadiona. Kod Rijeke mislim da je bilo u igri deset milja eura (ne drži me za riječ), a npr. Osijek i RNK su imali neke smiješne cifre prilikom preoblikovanja iako su Lege bile do guše u dugovima, a RNK je imao tada čistu financijsku situaciju bez dugova i otišao je mislim za 10 milja kuna.
  • Mali dioničar
    14.2k
    I da prodaja bude po duploj cijeni za, recimo, 10 godina, na gubitku ste.The Undertaker

    Dajte mi molim Vas objasnite ovu rečenicu.
  • Papastrumf
    9.8k

    Jedino ako dižeš kredit za te dionice uz neku opasno visoku kamatu i s nekom opasno visokom inflacijom sljedećih 10 godina. Tada ima smisla rečenica :smile:
  • xavier
    11.1k
    Koliko sam shvatio, u NH računaju da će te dionice koje su u vlasništvu Konstruktora, na kraju ići po puno manjoj cijeni jer ne zanimaju nikog osim njih...vrijeme prolazi i nitko treći ne reagira pa su vjerojatno u pravu.
  • deda
    28k
    Dobro, kamate su pale drastično, tako da duplirati novac za 10 godina ne možeš sigurno na kamatama. Znači trebalo bi se isplatiti.
  • The Undertaker
    4.1k
    Pa tu negdje je 10-godišnji prinos mirovinskih fondova, praktički bez rizika. Sa tolikim rizikom da lovu nikad ne dobijete i da dionice nećete moći prodati, očekivani prinos na kapital mora biti više od 10% godišnje. Radije uložite u apartmane. Uostalom, većina lokalnih poduzetnika je prodala svoje dionice Hajduka i to za pola cijena. Oni imaju višak od milijun kuna. Čudno da se ne vode vašom logikom.
  • Papastrumf
    9.8k
    Ja nisam rekao da su dionice hajduka isplativa investicija, samo sam se osvrnuo na tvoju rečenicu "I da prodaja bude po duploj cijeni za, recimo, 10 godina, na gubitku ste".
    Da netko garantira prodaju po duploj cijeni za 10 god, onda bi to kupio vjerojatno svatko tko može.
  • Kwedi
    3.8k
    Koliko sam shvatio, u NH računaju da će te dionice koje su u vlasništvu Konstruktora, na kraju ići po puno manjoj cijeni jer ne zanimaju nikog osim njih...vrijeme prolazi i nitko treći ne reagira pa su vjerojatno u pravu.xavier

    iz izvora bliskim tovarima, koliko znam njima je bitno otplatiti Tommyeve dionice jer se s tim svjetski muče oko love (ak izuzmemo oprost dijela kroz ko fol donaciju Tommya) te time imaju kontrolni paket.

    Za Konstruktor nemaju jednostavno financijski kapacitet. Medijski naravno nitko od njih neće reći da ne mogu,al realno stanje je takvo.

    Osim tog, jednostavno im niš ne znači par posto dionica gore-dole kad većinski 50+1 im je SF dostići.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Pa tu negdje je 10-godišnji prinos mirovinskih fondova, praktički bez rizika.The Undertaker

    Struktura ulaganja mirovinskih fondova je da im je 70% imovine uloženo u obveznice. Onaj tip mirovinskih fondova koji ima većina gradjana jer postoje tip A, B i C.

    S obzirom na to da je prinos na obveznice RH niži od 1%, a ostali izdavatelji država OECD-a imaju značajno niže pa i negativne prinose, a mirovinski fondovi uzimaju naknadu za upravljanje cca 0,5% a što je još gore uzimaju i ulaznu naknadu, molim te pojasni matematiku da ti se imovina u mirovinskom fondu kroz 10 godina udvostruči.

    Uz malu sitnicu da tom imovinom ni ne možeš raspolagati prema vlastitom nahodjenju.

    Čak i dobrovoljni mirovinski fondovi u Hrvatskoj imaju u zadnjih 5 godina prosječni godišnji prinos od 4,83% maksimalno (fond Erste plavi protekt) što na 10 godina daje prinos od 60%.

    Od svih obveznih mirovinskih fondova vrlo sličan prinos radi jedino takodjer Ersteov fond kategorije C.

    dezf56te2x4oj2kf.png

    Ne znam da li ti pretpostavljaš da onih 30% koje bi se trebalo ulagati u dionice mogu nadoknaditi razliku da bi se ukupna imovina poduplala?

    Na čemu baziraš svoje pretpostavke?
    Attachment
    09749876-E0D0-4FB9-AA42-67BAF17DEA7B (749K)
  • The Undertaker
    4.1k
    Ja nisam rekao da su dionice hajduka isplativa investicija, samo sam se osvrnuo na tvoju rečenicu "I da prodaja bude po duploj cijeni za, recimo, 10 godina, na gubitku ste".
    Da netko garantira prodaju po duploj cijeni za 10 god, onda bi to kupio vjerojatno svatko tko može.
    Papastrumf

    Moja rečenica je glupost. Smisao je trebao biti drugačiji a napisano je kako jest.
  • deda
    28k
    Fin centaršut ima ovaj Glavčić
  • Eduardo
    17.6k
    Fin skok ima Božić, gotovo dva identična gola. Belupo igra stvarno solidno ove sezone, a još uvijek nemaju upisanu pobjedu. Ako danas ne dobiju onda ni neće ove sezone.
  • deda
    28k
    Ubi Slaven Istrijane. 4:0
  • Eduardo
    17.6k
    Odlična utakmica za otvaranje kola. Božić skoro hat-trick glavom, to bi bila priča da stoper zabije glavom tri komada. Filipović obranio nekoliko baš odličnih prilika, jednu od njih i našem Kimu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.