• Neki tip
    19k
    Ma ne vjerujem, nije takav tip. Mislim, nije da ga poznajem, samo sina fotkah s njim (mali se raspametio od sreće :smile: ), ali baš djeluje pristojno i drago i iskreno kad kaze da cijeni Dinamo..

    25 milja su vec odbijali, da, ali ne i 25 milja plus, recimo, 20-25% od iduceg transfera.. :confused:
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    mislim da su imali postotke i ranije, ali vjerojatno manje. I da čini mi se kao ok tip, i kao profesionalac. ALI, mi se čini da su njegov stari i onaj agent protiv ostanka što bi moglo bit problem...

    Sad sam se tu raspiso ko da se to zapravo dešava, a praktički sam 99 posto siguran da je ovo novinarska patka i to žešća...
  • Eduardo
    17.2k
    Meni ovo zvuči kao najozbiljniji i najrealniji rumor do sada. Ajax ima love, nije uopće upitno. Pitanje je samo koliko su spremni platiti. Možda neće keširati 30-35M€, ali kroz određenu svotu + bonuse te postotak kod iduće prodaje to bi na kraju mogla biti poprilična svota.

    Bila bi to win - win situacija i za Olma i za Ajax. Oni bi dobili igračinu i vjerojatno ogromnu lovu u budućnosti, a Olmu bi to bila savršena stepenica nakon Dinama ka putu prema najvećim klubovima.

    Bez obzira na lovu kolika god ona bila gubimo jedino mi.
  • Carrasco
    4k
    al vas jebu mediji s takvim člancima, pa ovo je vec dvadeseti klub u koji Olmo prelazi... vama razbijanje glave hoće-neće, a njima easy money na klikovima. Ne bi klikno da bi zivot ovisi o tome
  • Neki tip
    19k
    Evo nađoh da je riječ o 22 mil fiksno plus 40% od iduće prodaje.

    El Mundo Deportivo
  • LovroZG
    1.3k
    A meni je Ajax baš loš izbor za Olma. Liga im nije bogzna kakva i jedino šta u Ajaxu vrijedi su europske tekme. A te tekme im neće bit dobre jer ove sezone će imat rasprodaju i stvaranje nove momčadi. Bez de Ligta, de Jonga i Schønea oni su duplo slabiji. Još ak im ode van de Beek...

    Ja Olma očekujem u ligi petice. Neki klub tipa Bayer il Valencia, a ne Ajax.
  • Neki tip
    19k
    načelno se slažem s tobom.. ali mislim da je ovo ozbiljna priča, s Ajaxom
  • deda
    27.6k
    Možda je deda ishlapio i ne uspijeva više pratiti sve te meleone para. Što ako recimo prodamo Olma za 22+40% od sljedećeg transfera a dogodi se sljedeća stvar. Ajax ga za dvije godine mijenja, trampi kako god hoćete za Ronalda iz Juventusa + 10 milja keša. Koliko je naše? 2,5 milje i Ronaldov bubreg i slezena ili što?
  • Neki tip
    19k
    onda smo popusili.. vrlo jednostavno. :smile: kao sto je popusio (makar oportunitetni trosak) onaj koji proda dionice za 100kn po komadu (taman ih kupio za 50), a za 2 godine one budu 500kn ili kao sto je popusio onaj koji ne proda, a firma ode u stecaj ili.. ukratko, promasene su nam rasprave. Buducnost ce pokazati, ma kako floskulasto zvuci.. nekom 22 plus 40% zvuci super, tebi je 35 fiksno ok, Hipu 50, meni recimo 30 fiksno plus 15-20% od buduce prodaje. Tak svejedno, besmisleno. Subjektivne procjene, nis vise od toga.. Jedino za sto "navijam" je da potpise novi i ostane za ovu sezonu LP.. opet, netko ce i na zimu kukat da sta sad ide kad smo prezimili, ceka nas 1/8 finala LP. Npr.
  • xavier
    11.1k


    To sam napisao još kad je prvi put krenula priča o postotku budućeg transfera. U teoriji zvuči dobro, ali puno toga možemo krenuo krivo. Mislim da po tom pitanju ona "bolje vrabac u ruci nego golub na grani" definitivno drži vodu.

    Prvo, može otići u klub gdje će ostati idućih 10 godina. Ok, to nije opasnosti u slučaju Ajaxa. Drugo, može se tamo ne snaći i na kraju za koju godinu otići za smiješno mali iznos. Da ne kažem da se može ozbiljnije ozlijediti pa se dogodi ista stvar. Treće, može doći u situaciju da mu istekne ugovor pa ode u drugi klub kao slobodan igrač. Četvrto, ovo što si napisao i o čemu sam govorio, može biti zamijenjen za drugog igrača, a Dinamu naravno pripada samo postotak novčane odštete, ne može dobiti dio tog drugog igrača :sweat:
  • Eduardo
    17.2k
    Taj velikan bi mogao biti Ajax... Ako baš želi toliko ići želim mu svu sreću. Nema smisla forsirati nešto na silu. Bilo je lijepo dok je trajalo, iako kratko. Ne sumnjam da će postati velik igrač. Dinamu se nema što zamjeriti, pokušali su i više od očekivanog.
  • Neki tip
    19k
    Poznajem više ljudi koji su u Hrvatskoj dobro živjeli, ali otišli van zbog "poslovnog izazova". Ne poznajem nikoga tko je otišao "trbuhom za kruhom" (što ne znači da nema takvih, naravno).

    Što hoću reći.. da najcesce gledamo navijacki, nama je Dinamo važan i ne kužimo zašto bi netko tko zarađuje 200, 300 tisuća ili potencijalno 2 milijuna eura godišnje i svi te vole i najbolji si i bla bla, išao bilo gdje.. Ja, naravno, ne zarađujem ni blizu Olmu pa ne bih otisao van "za stalno" ni za 50% veću plaću, vjerojatno ni za duplo. Ali možda sam ja zato budala, ne znam. Znam da ga ne osuđujem ak hoće ići i znam da bih volio da ostane.. A je li klub napravio sve, tja, ovo ljeto valjda je.. ostaje pitanje jesu li mogli malo ranije ponudit novi ugovor. Nadam se bar da ga neće pustit za "kikiriki" (što je za svakog od nas opet različit iznos :))
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    kao što sam već spomenuo, mislim da bi Dani možda i bio za ostat da nije njegovog tate i menađera. Malo su previsoko poletjeli obojica. Šta Olmov tata ozbiljno misli da može otič u Milan, Leverkuzen ili neki drugi veći klub iz lige petice i da će Olmo tamo biti projekt kluba?!
  • EastsideZg
    166
    40 milja i sretno mu bilo!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.