• NORTE
    8.9k
    Teško je prognozirat mjesec dana unaprijed, ali po trenutnoj situaciji očekuju se navijači na tribinama u BIH?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ali po trenutnoj situaciji očekuju se navijači na tribinama u BIH?NORTE

    Ma ne. Nit je bilo govora ni išta, da bi se postigao dogovor, moraju i nogometni savez FBiH i nogometni savez RS biti suglasni oko istoga. A zadnja dva put ovi iz RS nisu bili za toga i sve je palo u vodu.

    Jedino ako je @Infinity čuo i zna nešto što ja ne.

    Znam da se pričalo da se na Grbavicu neće najmanje do kraja ove, ili tek od početka iduće sezone,
  • NORTE
    8.9k
    A kafići su vam puni. Savez nije normalan nikako.
  • Infinity
    15.2k
    Entitetski savezi nemaju nikakvu vezu s tim, tj. s gledateljima u PL. O PL odlucuje samo i iskljucivo N/FSBiH u cijem clanstvu sjede predstavnici Republike i predstavnici Federacije ili po najnovijem predstavnici kantona i predstavnici zupanija :rofl: :rofl: Show :lol:

    Problem nisu nizi nogometni savezi, nego nize razine vlasti. Svoju civilnu zastitu i stozer imaju i Federacija i Republika. Proljetos kada su se u Federaciji dozvolili gledatelji, tj. prvo treninzi, to u Republici nije bilo dozvoljeno. I kako ces igrati takmicenje kad ekipe iz Banja Luke, Bijeljine i Ugljevika ne mogu igrati svoje utakmice, jer im Civilna zastita RS brani da treniraju. BiH je u isto vrijeme na Grbavici uz prisustvo gledatelja odigrala svoju utakmicu (cini mi se lige nacija).

    N/FSBiH ce sutra dozvoliti gledatelje ako danas civilna zastita u FBiH i civilna zastita u RS dozvoli prisustvo gledatelja na sporskim borilistima. Pa ni HNS nije taj koji je zabranio gledatelje na tribinama, nego je to postignuto kroz politiku.

    O povratku gledatelja je svakako i prerano razmisljati, jer PL starta tek za mjesec i pol, a ja koliko sam upucen na stadionu moze biti 30 osoba medju kojima su predstavnici klubova, novinari i fotografi. Cini mi se pet novinara, dva fotografa, pet predstavnika gostiju i ostalo predstavnici domacina, al nisam bas siguran 100% da su tako podijeljene 'ulaznice'.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    O povratku gledatelja je svakako i prerano razmisljati, jer PL starta tek za mjesec i pol, a ja koliko sam upucen na stadionu moze biti 30 osoba medju kojima su predstavnici klubova, novinari i fotografi. Cini mi se pet novinara, dva fotografa, pet predstavnika gostiju i ostalo predstavnici domacina, al nisam bas siguran 100% da su tako podijeljene 'ulaznice'.Infinity

    Bogme, ti veliš 30, mislio sam više, znam za Osimovu izjavu

    Drago mi je što se publika vratila na bh. stadione. Vidjeli smo da je ovdje u loži bilo 150 navijača. Za nekog pravila važe, za nekog ne. U jednom trenutku napali su, ne samo verbalno, našu klupu. Kažu provocirali ih. Ko? Ona djeca? Imamo neka pravila, Kovid protokole, sranja, a imamo na utakmici 150 navijača. Nismo zaslužili ovo, sve ostalo je bilo super, to nema veze sa Vladom (Jagodićem, prim. aut.), ekipom, dočekom. Srećni smo što su ljubitelji fudbala, oni ispred TV ekrana, i ovih 150 na stadionu, mogli da uživaju u dobroj utakmici i lijepim potezima, poručio je Osim.
  • Infinity
    15.2k
    Pa vidis da kaze kako je bilo 150 ljudi i da za nekog pravila vaze, a za nekog. To znaci da nije smjelo biti 150 ljudi. Ljetos sam pokusao uci na jednu utakmicu (haha) i receno mi je da moze uci 30 ljudi. Kasnije sam isto to citao i nadovilo se koliko moze biti reportera, koliko novinara, koliko gosti moraju dobiti i sve ostalo je za domacina.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    A kafići su vam puni.NORTE

    Kako koji, kod nas se ključaju nakon 30% popunjenosti. Kod na na županijskom nivou je barem tako, tko je ušao, ušao.

    A prvo da nam ukinu policijski sat, i produže vrijeme lokala do 01, 02, onda i mogu gledatelje. Ja sa tim nemam problema. Lokalac koji igra u prvoj ligi FBIH ima jednu i pol tribinu, a okolo travulja i ograda mala, udubljena metar u zemlju. Na svakoj domaćoj se natakari oko 35-40 osoba haha,od toga njih 10 radi u civ.zaštiti, policiji i koje kuda, neće ti nitko ništa, i oni dođu gledat tekmu :lol:

    Ljetos sam pokusao uci na jednu utakmicu (haha) i receno mi je da moze uci 30 ljudi.Infinity

    Haha, kod nas ne daju, to je očito Premier liga, ako je 30 u pitanju, a zafrkan si igrač(navijač) , nema šta :joke: :wink:
  • Infinity
    15.2k
    Ma pokusao sam iz sale, sasvim slucajno.

    Tu kod mene u nizim ligama u okolici bude i po 200-300 ljudi, jer stadioni nemaju tribine ili ih imaju jednu - dvije.

    U PL se provode malo stroze mjere. Mozda sam pomijesao nesto, al cini mi se da policija ne dozvoljava cak ni boravak u blizini stadiona. Taj dio mi je neshvatljiv s obzirom da su neki stadioni u centru grada, al vrlo moguce da je to pravilo doneseno zbog mogucih pogleda preko ograde i slicno. Bas me zanima kako bi onog gospodina iz Travnika sankcionisali. Covjek je bio veca zvijezda u Travniku nego Elvedin Varupa.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    policija ne dozvoljava cak ni boravak u blizini stadionaInfinity

    Da da, po pravilu je tako.
  • NORTE
    8.9k
    Da su OI u nekom europskom gradu ne bi se ni raspravljalo o neodigravanju. Preuzeti ih ove godine ne može nitko osim Pekinga, ali ako ih ne bude ovo ljeto u Tokiu ne vidim razlog da se ne održe iduće.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Leipzeig i Liverpool skoro izgledno u Budimpešti.

    Njemačka vlada ne dozvoljava Liverpoolovim igračima ulazak u zemlju i doržavanje utakmice u Leipzeigu.

    Mišljenje?
  • SAS1987
    13.2k
    Na super bowl je bilo 25k ljudi :smile:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Na super bowl je bilo 25k ljudiSAS1987

    Da.

    U americi je to regulisano da svaka savezna drž.donosi zakon.

    Imao si na jednoj strani slučaj gdje su radi broja zaraženih, San Francisco 49ersi morali ić iz Californie igrat u Arizonu. Većina je recimo bila bwz gledatelja.
    Onda si imao ove druge sa određenim kapacitetom, Cleveland do 12k, Chiefsi do 15k i Tampa 30% kapaciteta.

    Orlando u košarci koji je sa Floride(kao i Tampa) ima također gledatelje u dvorani na utakmici.
    Cleveland u košarci također.
  • NORTE
    8.9k
    Dortmund na ljeto ima veliku rasprodaju igrača zbog financijskog stanja a jako im visi i plasman u Ligu prvaka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.