• Captain America
    13.3k
    Sve 5, na forumu smo da diskutiramo. Po meni Livi ipak ima prednost kad vidiš protiv kakvih ekipa je bio dominantan. Ivušiću je Dinamo najjači protivnik protiv kojeg je branio, Liviju je teško izabrat.

    Za Grbića se slažem, navodno je Pletikosa tu odradio posao s guranjem u prvi plan.
  • miro
    3.1k
    Livi i Ivušić oba odlični. Navijački i zbog nekog iskustva u velikim tekmama ipak stavljam Livija na prvo mjesto, ali ne bi mi bilo krivo ni da Ivušić dobije malo više prilike branit. Za 3.golmana ja bih odabrao nekog između Nevistića, Šempera i Pandura
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ivušić je bolji na visoke lopte i iznimno je siguran u igri nogom.Mali dioničar

    Ivušiću je najjači protivnik protiv kojeg je igrao u karijeri - dinamo! Nitko ne zna kako bi se on uopće ponašao prilikom jačeg ritma utakmica.
  • Mali dioničar
    14k
    Ivušiću je najjači protivnik protiv kojeg je igrao u karijeri - dinamo!db-izbjeglica

    Kakve to ime veze s time da naš Livaković ne zna/ne želi ili se od njega ne traži igranje nogom i kad je naša momčad u napadu preduboko stoji kod sebe na golu (recimo Krstanovićev gol u Maksimiru za Belupo) i da je zakopan na crti u defanzivnim prekidima?
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa ono, livaković je već branio u cijelom nizu utakmica protiv jakih protivnika... Nije top klasa, ali baš su rijetke situacije u kojima je on bio razlog poraza.

    Kak možeš znati kako bi se ivušić snašao pri jačem podražaju, kad se igra protiv top momčadi?
    Pa grbić se raspao protiv PSG-a recimo... Hoćeš staviti ruku u vatru da bi Ivušićeve izvedbe bile iste protiv istre i bayerna?
  • Mali dioničar
    14k
    Složit ću se da su tu negdje, to je stvar ukusa, ali se nikako ne slažem da je stavljanje Ivušića u rang ili ispred Livakovića nebuloza.
  • Jaro
    5.4k
    Meni dovoljan argument...
    UEL Team Of The Season 20/21
  • Smotanihaker
    592
    Ali ja ne znam odakle ta fama da je Ivušić bolji u igri nogom. Jucer je isto promašivao dodavanja. A protiv Slovačke se vidjelo da mu igrači neće dodati loptu nego su je ispucavali.
    Statistika u HNL-u
    Livaković: 25 utakmica, točna dodavanja 70%
    Ivušić: 18 utakmica, tična dodavanja 57%
  • marcio amoroso
    32k
    Ivušić je bolji na visoke lopte i iznimno je siguran u igri nogom.Mali dioničar

    Livaković: 25 utakmica, točna dodavanja 70%
    Ivušić: 18 utakmica, tična dodavanja 57%
    Smotanihaker

    Šta kažeš na ovo @Mali dioničar
  • Mali dioničar
    14k
    Šta kažeš na ovo Mali dioničarmarcio amoroso

    Čovjek brani za Osijek. Opće je poznato da Bjelica ne ide ni na kakav build up akcije iz zadnje linije nego golman napucava loptu po 50 metara. Teško je očekivati suvisao postotak točno odigrane lopte ako većinu lopti ispucavaš suigraču na skok na kojem je okružen trima protivničkim igračima.

    Kao što je Livaković napucavao na Petkovića dok je Bjelica bio trener Dinama, tako sada i Ivušić napucava na Miereza. Uvjeren sam da je razlika u točnim dodavanjima Ivušića i Livakovića ove sezone u činjenici da veći postotak ukupnih dodavanja Livakovića čine kratke lopte na stopere ili bekove u odnosu na Ivušića koji zbog stila igre Osijeka mora napucavati na Miereza ili na jedan i drugi bok po 40-50 metara.

    Ako ćemo gledati postotak točnih dodavanja, najčešće najviše točnih dodavanja imaju stoperi. Jer dodaju prvom do sebe. Recimo Silva u Chelseu ima bolji postotak točnih dodavanja nego Kovačić. Pa je poprilično smiješno konstatirati da je Thiago Silva bolji u pas igri od Kovačića. Recimo Alaba ima bolji postotak točno odigranih lopti nego Modrić. Laporte 95%, De Bruyne 83%. Ako ćemo usporedjivati vezni-vezni kao što je ovdje usporedba golman - golman ne samo zbog različitog stila igre ekipe nego i zbog različitih zadataka koje trener stavlja pred igrača jedan vezni Cityja Rodri ima 91% točno predanih lopti, a De Bruyne je na 83%. Jasno je da je razlika u strukturi i zahtjevu jer Rodri praktički svaki loptu odigrava na sigurno stoperima ili veznom do sebe.

    Recimo Livaković u vrijeme kad mu je Bjelica bio trener ima postotak točnih dodavanja u Europa Ligi 18/19 42%, a u Ligi prvaka 19/20 43%. Ove sezone u Europa ligi ima 58%. Jasno je da se radi o razlici u distribuciji, a ne u kvaliteti njegove igre.

    Alisson je recimo na 85% u prvenstvu, 88% u Ligi prvaka.
  • serbus
    3.5k
    Samo da pohvalim ovu raspravu livi vs ivušić baš mi je zanimljivo pratiti...
  • Jaro
    5.4k
    koliki postotak Ivusic ima u UEL?
  • Mali dioničar
    14k
    Mali dioničar koliki postotak Ivusic ima u UEL?Jaro

    Nije igrao UEL.

    Logika ti je otprilke u stilu “Kalinić i Subašić su branili SP i imaju statistiku sa SP, a Livaković nema” pa bi oni dvojica trebali biti ispred Livakovića jer su aktivni golmani, a branili su na SP za razliku od Livakovića.
  • marcio amoroso
    32k

    U svakom slučaju ima logike tvoje objašnjenje :up:


    Što se tiče Livakovića jasno je da ima neke svoje nedostatke, ali je baš onako golman po mjeri za Dinamo. Nije pacerski golman i iščupao nas je milijun puta. Kao što si par postova ispred napisao definitivno jedan od dražih igrača Dinama pa čak i u povijesti.
  • Mali dioničar
    14k
    Slažem se, Livaković je top osoba i volio bih da ostane do kraja karijere u Dinamu. A da kao i svatko od nas na kraju krajeva pokuša popraviti stvari u kojima može napredovati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.