• The Undertaker
    4k
    Šunjić i Modrić? Kaj god. Gadno će se iznenaditi. Najlošija karakteristika Šunjića su dodavanja.
  • Bosna86
    11.6k
    Kojih 350 milijuna, jos jedna posljedica ispiranja mozga Olivarija, Nicote i slicnih ... Viktorija Plzen ima 200 milijuna kuna proracun, ima stadion i solidne uspjehe u europi i ligi koja je u rangu ili malo jaca od nase... Ulazak u lp i zarada od marketinga je dovoljna da pokrijes budget i budes u hrv 1. bez problema... Digni kredit na 15 g, s godisnjom ratom od 4 mil e, napravi plan i prodaji igrace da ti plan bude realan.. S obzirom da nas klub ne ulaze, 200 mil kuna je i vise nego dovoljno za ovo sto danas imamo
  • The Undertaker
    4k

    Ja ne čitam Ničotu već financijsko izvješće. Samo plaće igrača i zaposlenih su 200 mil. kuna godišnje. Ukupni troškovi su u 2017. i 2018. oko 350 mil. kuna godišnje. Ili misliš da ovo što imamo igra džabe?
  • nkdz
    829

    nemam pojma po cemu su Englezi njega našli uspoređivat po igri s Modrićem ali to rade, ocekuju od njega da bude Deep Lying playmaker
  • Dudu
    2.6k


    Ova uprava raspoređuje te novce, otkud mi znamo koliku je povišicu zadnjih godina dobio Vlak za iznimni posao koji radi, možda toliko visoku da je Mamić i od njega kupio 50% prava na marketing :D
  • The Undertaker
    4k

    Nešto se ipak može naći. Troškovi bruto plaća zaposlenika Dinama su oko 20 mil. kuna godišnje.
    Troškovi igrača su oko 180 mil. bruto.
  • Zambatine škude
    2.1k
    Neki ljudi kronično ne shvaćaju jednu stvar, a to je ta da cifra od 7 milijuna eura nije tu da pokrije to koliko Šunjić vrijedi kao igrač. Već ona mora pokriti i to što ti kao klub gubiš njegovim odlaskom.

    Primjer, za Neymara će PSG iskrcati 200 milijuna eura. To nije njegova cijena u nekom vakuumu, nego je cijenu Barca nabiflala računajući koliko su igrački izgubili njime (relevantno za Dinamo i ovaj primjer), odnosno koliko bi s njim u ekipi lakše došli do nekog od najbitnijih trofeja. Druga stavka je ona koliko bi njegovih dresova prodali da nije otišao i tu bi opet digli neki postotak od tog transfer iznosa (irelevantno za Dinamo i ovaj primjer).

    Teoretski svaki igrač sada u Dinamu može otići za neku pristojnu cifru koja nekom sa strane dobro zvuči. Ali koji kurac to nekom navijaču znači, to nikad neću shvatiti. Kako prodavanje jednog od ključnih igrača
    može biti jedini logičan potez u trenutku kad se boriš za plasman u Ligu prvaka kojom bi zaradio triput više nego eventualnim ulaskom u Europa ligu i koliko su ti sad šanse za to manje?

    A da je nekom to logično dok u klubu vlada ova garnitura koja je rasprodala i pokrala pola od onog kaj je u Dinamo ušlo u zadnjih 15 godina, to je već za dijagnozu.
  • reziser
    6.2k
    Mislim da niti jedna prodaja igrača nije digla toliko prašine.
    Svatko ima pravo na svoje mišljenje i protiv sam baniranja forumaša ako netko misli drugačije.
    Slagali se mi ili ne, šunjić će otići :(((
    Gdje će lova sjesti, možda jednom i saznamo. Pretpostavljam da je doživjela ovakvu reakciju jer se nigdje nije spominjala i poprilično je iznenađenje. Nitko ništa neće reći za Olma i Livakovića ako odu, jer se danima najavljuje. možda bude takva reakcija ako Olmo ostane?
    Osobno mi je žao kaj je otišao jer mislim da bi tek ove godine doživio vrhunac svoje igre.

    Na žalost, velika većina malih klubova je osuđena na prodaju igrača, export import firme....
    Općenito je nogomet postao čisti biznis, i fućka im se za Ultrase, pa i za rezultate. Daj zaradu od prodaje igrača i dovedi bogatu publiku koja će trošiti na popratne sadržaje.
    Bitan je financijski rezultat kluba, uprave, pojedinaca.
  • 000
    941
    Nema potrebe, samo treba pročitati napisano od kolege @Zambatine škude. I slijepi bi progledali.
  • Jaki
    100
    Sportske pisu da kad je Šunjić vidio ponudu da je odlucio otici ako je tako bolje da je otisao nego imat nezadovoljnog igraca u klubu inace tamo ce bit najplaceniji u klubu makar i dalje imam odredene sumnje da je htio ali eto kako bilo.Ponuda je na kraju 8 milijuna plus 3 sa bonusima(milja i pol sjeda ako udu u Premier ligu) i 30% još to se popne na nekih 15 pa mozda cak 20 milja.
  • GZomanid
    572
    milja i pol sjeda ako udu u Premier liguJaki

    :rofl:
  • marcio amoroso
    32.3k

    Ja mislim prije da će pasti na 3 nego se popeti na 15 ili 20.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Koliko stranica ispisano o nečemu čiju pozadinu ustvari i ne znamo. Ide se u krajnosti, i oni koji brane transfer i mi koji ga osuđujemo. Nekakva sredina je da mi nemamo u kadru osim Ademija takvog igrača, a druga je da ruku na srce nije baš naš najvažniji igrač kako neki govore. Nadam se samo da već imaju zamjenu za njega koja će se do playoffa uključiti u ekipu.
  • deda
    27.9k
    Sjebaše mi dan gamad. A baš sam imao ispunjen i lud.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.