• Captain America
    14.6k
    Al zašto sad prodavat Luku kad je Svjetsko za 6 mjeseci, a ide sigurno. Imam neki osjećaj da bi mogli do LP doć i tu može cijena otić gore. Ak smo mogli to s Olmom odradit, zašto ne i s Lukom.
  • Stjepan
    479
    I ja se nadam tom scenariju.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Ja se također nadam tom scenariju, ali nakon ove ozljede prva ponuda koja bude dvocifrena će biti prihvaćena. To je moj osjećaj.
  • Mališan
    1.8k
    Prva momčad treba imati nekih 24-27 igrača u kadru.marcio amoroso

    Otprilike ovako nekakvu čistku bih ja napravio.

    Golmani: Livaković, Horkaš, Josipović
    -Prodat/otpustit: Zagorac, Nevistić
    -Posudba: Čavlina,Zadro

    Stoperi: Theo, Šutalo, Lauritsen, Katinić, Braun
    -Prodat/otpustit: Dilaver, Perić, Milić

    Bekovi: Ristovski, Stojanović, Bočkaj, Brekalo
    -prodat/otpustit: Čabraja, Moha, Štefulj

    Vezni: Ademi, Franjić, Bulat, Gojak, Tolić, Ivanušec, Baturina
    -Prodat/otpustit: Mišić, Burton, Đurasek, Julardžija, Gjira
    -Posudba: Duvnjak, Tomek, Rukavina

    Krila: Oršić, Emreli, Špikić, Marin
    Prodat: Menalo, Ćuže
    Posudba: Janković, Šaranić

    Napadači: Petković,Drmić, Jurić, Kulenović
    Prodat: Čop, Andrić
    Posudba:Barišić

    Sve ostale iz dinama 2 i juniora bi također prodao ili otpustio. Ako sam dobro izračunao to je kadar od 27 igrača. Zagorcu i Nevistiću bi se zahvalio, uštedili bi na njihovim velikim ugovorima, za Nevistića možda i dobili neki novac.To bi i značilo da Livi ostaje, a uz njega bi ostavio Horkaša i Josipovića.

    Prva tri stopera su definitivno Theo,Šutalo i Ras, a uz njih bi pridružio Katinića i Brauna. Ostalih bih se riješio jer ih ne vidim ni trenutno ni u budućnosti u prvih 11.

    Kao zamjena Riletu bi ili povukao Stojketa nazad s posudbe ili ostavio Mohu, ovisno o tome za kojeg bi na tržištu mogli dobiti više novaca prodajom (tog bih prodao, a drugog ostavio kao zamjenu). Na lijevom beku bi ostavio samo Bočkaja, a kao rezervu bi radije imao malog Brekala koji je potencijal nego Štefulja/Čabraju.

    U vezi smo nakrcani i tu bih se riješio viškova. Prodao bih Mišića nakon dobre sezone jer mislim da je ovo njegov igrački plafon u dinamu i dok još vrijedi nešto na tržištu treba ga unovčiti, vrijeme je za Bulata. Uz okosnicu Ademi, Bulat, Ivanušec u rotaciji bi bili Gojak, Franjić, Tolić, Baturina.

    Na krilima bi lijevo Orši zamjena bio Marin, a desno Emreli i Špikić bi dijelili minutažu. Menala bi unovčio na temelju statistike.

    Mislim da je ovaj kadar i više nego solidan i osim Drmića ne bih nikog dovodio osim u slučaju prodaje nekog od stožernih igrača (Livi, Ademi, Orša, Ivanušec).

    Prodajom/raskidom ugovora sa 17 prvotimaca i svim ostalim iz cvajte (osim mladih na posudbama: Čavlina,Zadro,Duvnjak,Tomek,Rukavina,Janković,Šaranić,Barišić) uštedjelo bi se dovoljno novaca za ostavit ekipu na okupu i dovest kvalitetnog stranog trenera bez prodaje kostura.

    Baš me zanima kad bi se zbrojila ušteda velikih ugovora (tipa Zagorac) i igrače za koje bi mogli dobiti nešto transferom (Menalo, Nevistić, Mišić Perić, Andrić...) o kojoj sumi bi se otprilike radilo.
  • Mlađi referent
    11.1k
    U situaciji kad ti 3 ozbiljne ekipe pušu za vatrom ne vidim da je previše pametan potez započet sezonu s igračima krucijalnim za momčad i prodavat ih na pola sezone.

    Ako ti Ivanušec odigra 90% utakmica prvi dio sezone, a bodovna razlika bude tipa +3 nad prvim pratiteljem ili -4, onda nema nikakvog smisla prodat ga na zimu i nastavit bez njega. Ekipa mora bit pripremljena da izgura cijelu sezonu i ta sezona će vjerojatno bit jako, jako teška. Velike promjene usred mogu dovest do debakla.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    U situaciji kad ti 3 ozbiljne ekipe pušu za vatrom ne vidim da je previše pametan potez započet sezonu s igračima krucijalnim za momčad i prodavat ih na pola sezone.Mlađi referent

    Upravo to, još pogotovo jer je na zimu teže dovest zamjene za iste igrače.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    ne bih nikog dovodioMališan

    momčadi treba osvježenja i nova energija. Drmić je definitivno potreban ali osim trenera i provjetravanja svlačionice potrebna je i nova krv
  • Mališan
    1.8k
    Na kojoj poziciji misliš da smo tanki i da nedostaje svježa krv?
  • Mlađi referent
    11.1k
    pogotovo jer je na zimu teže dovest zamjene za iste igrače.Dragon1Warrior123

    Upravo to.

    Jednostavno koliko god Orša, Ivanušec, Petko, Livi bili dobri i nama turbo dragi, vrijeme je da se napravi remont i pusti svakog tko želi ići i čeka samo taj transfer. Za Dinamo su puno napravili i umjesto moljakanja za još 6 mjeseci treba se primit posla, postavit adekvatnog trenera za daljnji razvoj ekipe, dovest prava pojačanja i prinove, stvorit novu i svježu ekipu.
  • Krizy
    37.9k
    lijevi bek, zadnji i ofenzivni vezni, jedno krilo i Drmić.
    Treba osvježiti momčad definitivno.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Ja iskreno ni sam ne znam treba li nam ofenzivni vezni u slučaju da ode Ivanušec. Imamo tu i Baturinu, i Marina i Tolića. Ja bi prije nešto napravio ovako:

    Golmani: Livaković (Nevjestić u slučaju da ide ovaj), Zagorac, Horkaš
    Stoperi: Šutalo, Viking, Franjić (on je po meni isključivo obrambeni, nema mi potrebnu kreativnost za vezu), eventualno KTC, ali bi radije tu dva neka pojačanja
    Desni bek: Ristovski, Moha/pojačanje ovisno o željama
    Lijevi bek: Bočkaj, Štefulj/neko drugi ovisno o treneru, ali najmanji prioritet po meni
    Zadnji vezni: Ademi, Ljubičić, Bulat, Mišić/pojačanje
    Prednji vezni: Tolić, Baturina, Marin (vidit kako se snalaze na pripremama, i dovest nekoga u slučaju da ne ide, ali vjerujem da budu i Marin i Baturina nagodinu eksplodirali)
    Lijevo krilo: Oršić, Špikić
    Desno krilo: dva pojačanja (recimo Ojeda i Paris onaj, ugl treba bar jedan kapitalac), možda ostavit Menala jer je ako ništa drugo lik srčan do bola
    Napad: Drmić, Emreli (po meni je on baš savršena zamjena za Petkovića), Kulenović/Andrić/Jurić

    Sve ostalo na prodaju ili posudbe za ove mlađe. Petković mislim da bi trebo ić ako misli igrat ovako toplo hladno stalno, očito je da mu fali motivacije. Ivanušec isto tako mislim da može ići ako mu se stvarno žuri, a od ovih ostalih neće nam niko falit. Tu se može utržit bar nekih 25-30 milja ovisno o tržištu i s time bez jebemti možemo pojačad momčad na svim potrebnim mjestima. I još nam ostane za trenera "Kapitalca" ;) te novi stožer i SD-a.

    Po meni obavezno trebaju ostati Ademi, Oršić, Livaković, Šutalo jer nam treba ostat bar nekakav kostur. Koliko god nam treba remont, nemoš opet prodat kompletnu momčad i dovest 11 novih igrača jer koliko bude tu trebalo na prilagodbu, a europa dolazi brzo, kao i HNL.
  • marcio amoroso
    33.1k

    Apsolutno isto mišljenje imam. Skoro da bi potpisao ovaj tvoj kadar. Ma bi, potpisao bi :up:
  • Mališan
    1.8k
    lijevi bekKrizy

    Novi bek, bočkaj, štefulj, čabraja, brekalo, franjić. 6 igrača bi nam onda konkuriralo za tu poziciju.

    zadnji i ofenzivni vezniKrizy

    Tu smo tek krcati da mi se ne da ni nabrajati koliko igrača imamo + dolaze tomek,duvnjak, rukavina. Na tim pozicijama imamo 12-15 igrača.

    jedno kriloKrizy

    Novo krilo, Oršić, Emreli, Špikić, Menalo, Čuže, Marin, Šaranić, Janković. To je 9 igrača koji konkuriraju za dvije pozicije, s tim da je na jednoj zabetoniran Oršić i ne znam što bi se trebalo dogoditi da ga netko istisne.

    Moja poanta je da ne bih apsolutno nikog dovodio, već isključivo rezao jer smo već sada i više nego krcati, a dovođenjem se to ne bi promjenilo.

    Srezat repove ovoj ekipi, prodat ono kaj nije kostur ili rotacija i dovest kvalitetnog stranog trenera je nužno. Pojačanja tek ako ode netko od trojca Livi,Šutalo, Orša (Ademi siguran sam neće nigdje ići pa ga ni ne navodim).
  • Krizy
    37.9k
    Možemo na tim pozicijama imati 63 igrača i ne biti popunjeni.
    Popunjeni smo kvantitetom ali ne i kvalitetom.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Btw. vi koji pratite. Koliko su ovi mlađi (Šaranić, Duvnjak, Tomek, Barišić, itd.) daleko od prve momčadi? Po meni bi poslo dosta njih u Istru ako ostaje Garcia.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.