• Draž
    1.1k
    u fanshopu je adidas cronet
  • Hipo
    406
    Da.
    Sezona 01/02
    dres jerka leke.
  • platini
    230
    Ovaj cronet mi je blago receno ocajan. Isto tako i ta gore produkcija s kockicama na ovratniku i rukavima. Vec sam ranije popljuvao trenutni zeleni/zuti, al taj mi je bolji od ova oba. I sta cemo sad, tebi se svidja, meni se ne svidja. Ajmo sad meni ugoditi.Infinity

    Ova dva su dresovi Dinama, ovaj danasnji treci nicim ni ne podsjeca na Dinamo. Moguce je napraviti i dresove crvene ili zelene boje koji bi bili ljepsi od bilo kojeg modrog ali kakva je poveznica tih boja sa zagrebackim Dinamom? Jos kad na trecem dresu vidim ovu flourescentnu boju na rukavima i ovu ispranu boju kao lose okrecen zid....grozota
  • Infinity
    15.2k
    Taj treci dres je isto dres Dinama. Sad ce se pljuvati jer je kao sad, a za 30 godina bi ti bilo retro i 'ajmo napraviti repliku'. Svi svrsavaju na neke dresove od prije 30-50 godina, a vecina ih je te dresove vidjela na slikama jako loseg kvaliteta koje su mozda dodatno i fotoshopirane. Pogledaj samo taj dres Croatie na koji je prisiven grb Dinama. Pogledaj nijansu plave fotoaparatom od prije 20 godina i fotoaparatom danas. I onda se raspravljamo o nijansama plave i kako je prije 30-40 godina bila druga nijansa, a imamo sliku koja je uslikana tako da izgleda drasticno drugacije kad se gledaju nijanse.

    Ako Dinamo sluzbeno predstavi neki dres, ako igra i tom dresu, to je za mene dres Dinama pa taman bio zelenosmedj. Moze mi se svidjati ili ne svidjati, al to je dres Dinama. Pa ne mozes imati tri garniture u istoj boji. Koji je smisao?
  • platini
    230
    I prvih 5 sezona je bilo zanimljivo igrati u tamnim dresovima. Vadili su se na to da je Dinamo i kroz povijest imao neke sezone sa tamnijim dresovima. Te dresove tamne boje smo trebali nositi sezonu do dvije ali evo proslo je vise od 10 godina da se Dinamo diljem Europe predstavlja u tamnim dresovima. Sada im ni to nije dovoljno nego treba maknuti grb, staviti flourescentnu boju, staviti ovaj izblijedjelo sareni mix kao da gledam one izblijedjelo sarene stolice na nekadasnjem Maksimiru...samo hocu da Dinamo igra u svojim bojama. Neka dres i bude ruzan ali neka bude dinamov i modar...mi smo modri, nismo zeleno crni ili crno bijeli.
  • platini
    230
    Taj treci dres je isto dres Dinama.Infinity

    Ma jest, moze tako i reprezentacija igrati u zutozelenim dresovima i isto ce to tehnicki bit dres hrvatske reprezentacije
  • Hipo
    406
    Pa ne mozes imati tri garniture u istoj boji. Koji je smisao?Infinity

    Naravno da ne možeš.
    Ali se drži tradicije i ne skreći previše u eksperimentiranje do te mjere da radiš smijuriju.

    Pr: maribor.
    Dvije boje dresova.
    Obje iz grba kluba.
    maribor-19-20-home-away-kits-1.jpg
  • Infinity
    15.2k
    Maribor ima tu srecu da je klub s dvije boje. Mi smo plavi, ne plavo-bijeli pa da mozemo reci da se ta bijela mora zastupati, a ja prvi zelim bijeli dres. Bijeli se nosio dugo kroz povijest, al sad da 30 godina imamo ovaj zeleni moci ce se reci kako je taj zeleni tradicija. Imam brata od 20 godina koji navija za Dinamo i koji cita komentare gdje se pljuje 'europski' dres pa me pita zasto to ljudi pisu kad Dinamo oduvijek igra u tim dresovima Europu i u njegovoj glavi je da to mora biti tako. To je njemu tradicija i za jos 10-20 godina to ce biti tradicija za kompletnu mladju generaciju. To sto smo mi navikli na drugacije i sto su neki kako deda kaze zaglavili u sezdesetim i sedamdesetim je nas problem.

    Imao je Maribor proslih sezona bijeli dres, a nemaju nikakve veze s bijelom bojom. Tako Dinamo iduce sezone moze dati plavi i bijeli pa se kasnije opet okrenuti nekim sucmurastim bojama kao sto ce se i Maribor opet okrenuti.

    Cilj je da klub svake sezone ima dres koji gotovo nikako ne lici na onaj iz prosle sezone i da navijaci svake sezone kupuju novi dres.
  • Hipo
    406
    Cilj je da klub svake sezone ima dres koji gotovo nikako ne lici na onaj iz prosle sezone i da navijaci svake sezone kupuju novi dres.Infinity

    To ne znači da će ga i kupit.
    Nije dinamov dres pokemon pa da moraš skupit sve (boje).

    Fluorescentni je identičan onom iz prošle sezone.
    Samo su 3 zvijezdice sad.

    Dinamo bi se trebao držat svoje povijesti i tradicije.
    Dakle plava, bijela, modra, crno-žuti.
    A mijenjat jedino dizajn i detalje.

    Ako je nošen crno-žuti na debele pruge prije 50 godina onda ne možeš napravit potpuno žuti i 5 godina prodavat priču da je to po uzoru na penarol.
  • Infinity
    15.2k
    To ne znači da će ga i kupit.Hipo

    Ne znaci, ali ako dvije sezone u nizu imas isti dres onda to znaci da ga sto posto neces kupiti, tj. da ces kupiti samo jedan jedne sezone. Ako udjem u Adidas shop i svidi mi se jedan model kupit cu sigurno jednu majicu, a mozda i drugu druge boje, ali sigurno necu kupiti dvije identicne ili slicne.
  • Hipo
    406
    ako dvije sezone u nizu imas isti dres onda to znaci da ga sto posto neces kupiti, tj. da ces kupiti samo jedan jedne sezone.Infinity

    Upravo to je i napravio gnk.
    U ovom slučaju fluorescentni dres kojeg su kupili rijetki.

    Nije problem uvest novu boju, ali ona mora imat poveznicu s klubom, grbom, gradom :wink:
  • Infinity
    15.2k
    klubom, grbom, gradom :wink:Hipo

    Ta boja ne postoji :rofl: Salu na stranu, smatram da je to sto imamo jednu boju veliki minus. Svi mi volimo plavu, ali klubovi s dvije ili cak tri boje imaju puno veci potencijal za kombiniranje i pravljenje ljepsih artikala koji su u bojama kluba. Evo ta dva dresa Maribora kao primjer. Tovari imaju tri boje i koliko sam upratio jako lose koriste taj potencijal, mada moram priznati da imaju par majica koje onako iz modnog kuta izgledaju lijepo. A sta Dinamo sa kombinira? Plavu s plavom? Rade se egzibicije s narancastom, zelenom, crnom, zlatnom, zutom, nista nije proslo kod navijaca, a da je se nesto prihvatilo kladim se da bi oni to i ostavili. Al nece se nista prihvatiti, jedinu sansu vidim u nametanju, tj. da odaberu boju i guraju ju 30 godina pa ce ljudi da se naviknu i gledaju ju kao Dinamovu. Na ovom forumu je netko vec pisao kako ne zeli bijeli dres jer mu vuce na tovare i naglasio je da je mladji i da se ne sjeca bijelog dresa. I vec sam spomenuo primjer svog brata. Ljudima se moze stvoriti navika, nabacivanje jednu godinu i izbacivanje pa uzimanje druge boje samo produzuje tu 'potragu'. Cvrsto se nadam da ta boja nece biti ova zelena :rofl:

    Dvije nijanse plave i bijela kao boje koje koriste BBB su meni top, al evo imamo tamno plave dresove pa se to nekima ne svidja. Mozda treci dres s nekim prugama u te tri boje.
  • BluePhone67
    3.2k
    dw8xldcdplgreomt.jpg

    Meni je ovaj dres pun pogodak, sto se mene tice ne moraju sljedecih 5 godina nista mijenjat osim sponzora.
  • Hipo
    406
    Iskreno me živcira pljuvanje po npr. grbu na trećem dresu. Pa i sami taj treći dres na kraju krajeva.Draž

    nije ispalo baš najbolje pa zato ima pljucanja.
    dok recimo gold godišnja izgleda svjetski u toj kombinaciji tamno plave i fluorescentno žute.

    meni ovako izgleda puno privlačnija kombinacija:
    sxsdrqahix2uznzq.jpg


    klubovi s dvije ili cak tri boje imaju puno veci potencijal za kombiniranje i pravljenje ljepsih artikala koji su u bojama kluba.Infinity

    imamo plavu i bijelu.
    pogledaj kako je to dobro ispalo ove godine.
    samo je trebalo zavirit u povijest kluba.

    kad nađem vremena napravit ću i tu postavit svoje viđenje dizajna dinamovih dresova i objašnjenje oko uvođenja novih boja.
  • Hipo
    406
    Vezano za europski dres.
    On bi bio puno ljepši da je na njemu normalan grb.

    A na žuti da su stavili 'prazni' grb.

    Umjesto ovog pokušaja podvaljivanja "novog žutog dresa" a isti takav je bio i u prošloj sezoni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.