• db-izbjeglica
    12.9k
    Burj Maksimir ili Emirates Arena :love:Endeavour

    kakvu bi ti to konkretno zadovoljštinu predstavljalo?

    ja bi stadion izgradio vlastitim snagama, nek se zove maksimir i zadržao bi identitet grada i kluba.
  • Droljo
    5.1k
    ja bi stadion izgradio vlastitim snagama,db-izbjeglica
    Kako?
  • Jurki
    8.8k
    I financijski potkovaniji klubovi su imali rezultatski pad zbog gradnje stadiona u vlastitom trosku. Prvi mi padaju napamet Valencia koja se jos nije oporavila i Tottenham.
    Opteretiti klub kreditom od 100 milja eura na dugi niz godina je jako opasno. Nasi fiksni prihodi su premali da bi ta opcija bila dobra.
    Ne vidim razloga zakaj se nebi islo JPP-om.
  • Izet Hajrović
    916
    ja bi stadion izgradio vlastitim snagama, nek se zove maksimir i zadržao bi identitet grada i kluba.db-izbjeglica

    Vlastitim snagama možemo izgraditi jedino onaj lego stadion na Sveticama za 10 mil. o kojem je pričao Otto.
  • jedan u nizu
    6.2k


    nemamo za otkaz bleferu, a di tek 10mil za lego kockicu
  • Izet Hajrović
    916
    ma to su vizionari, znali su da s njim dobivamo Betis. :P Svi iz IO kažu da smo u plusu 6 mil.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Naravno da sam sumnjičav oko te cijele priče jer se radi o OttuIzet Hajrović

    Sumnjičav trebaš biti kad nešto možda i nije realno, ali bi moglo biti. Ovdje nema razloga za sumnju jer Otto Barić nema nikakve Arape koji bi dali 10 milijuna eura za reklamu. To je naprosto laž, kao što je laž da bi napravio stadion na Sveticama jer to ne može bez grada, i kao što je (nadam se) laž ideja o potencijalnoj obnovi i nadogradnji Maksimira, umjesto rušenja i izgradnje novog.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Kako?Droljo

    pa sinergijom grada i kluba... mogla bi i država olakšati.
  • Bosskovitz
    7.5k
    pa sinergijom grada i kluba...db-izbjeglica

    To je floskula. Da se razumijemo, vjerojatno se 100% Zone slaže s tobom i svi bismo najradije da klub napravi sam Maksimir i da on bude 1/1 klupski, ali to je wishful thinking iz više razloga od kojih su tri ključna:
    • Grad neće dati Dinamu to zemljište i neće sudjelovati u izgradnji novog Maksimira
    • Klub nema novca da financira izgradnju novog stadiona
    • Država ne podržava tu ideju jer je već dogovoreno drugačije rješenje
  • db-izbjeglica
    12.9k
    ja stvarno ne vidim što je tu teško, uz sposobne ljude i racionalno upravljanje.

    ako treba na par sezona nek trpi rezultat, nek se gura s domaćim snagama, više mladih igrača u prvoj postavi i slično, al da znamo zbog čega...

    pa baturina može biti "pola stadiona"!
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Nakon inflacije i poskupljenja materijala normalan stadion primjeren klubu veličine Dinama bi koštao minimalno 100 milijuna eura. Dinamo bi vlastitim novcima mogao financirati jedino nekakav mini stadion do 10 000 gledatelja a i to bi bio ozbiljan udarac za budžet.
  • Nolifer
    6.7k
    pa sinergijom grada i kluba... mogla bi i država olakšati.db-izbjeglica

    Nisu floskule, ali zanimljivo razmišljanje. :up:

    Mogli bi se komentari prebacit u stadion Maksimir.
  • Bosskovitz
    7.5k
    pa baturina može biti "pola stadiona"!db-izbjeglica

    Nitko neće dati 100-injak milijuna eura za Baturinu, čak i da zanemarimo kako klub za tekuće troškove računa na prihod od njegovog transfera, odnosno da ne možemo sve novce od Baturine samo staviti na podračun za stadion.

    Mislim, nema o ovome smisla ni raspravljati jer se to neće dogoditi. Iako još uvijek nema ničega formalno, nije tajna da se sastančilo na tu temu i da postoji dogovor, načelna ideja oko koje su se složili Grad, Država, Klub i Investitor. To je najizvjesniji put ka novom Maksimiru u ovom trenutku, svaka druga ideja je kao Bandićevi renderi stadiona - isprazna priča koja nema podlogu u realitetu naše situacije.
  • Endeavour
    419
    I dodao bi da se prestane s floskulama "makar trpio rezultat par sezona", jer je očito da većina ne može trpiti loš rezultat par mjeseci. Ne mogu zamisliti što bi bilo da nismo prvaci 3 sezona, pa makar gradili stadion.

    Maksimir će koštati minimum 130M eura, vjerojatno i više, neka mi netko kaže na koji način klub to može financirati, uz fiksne godišnje troškove od 50M.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.