• Sad opet
    194
    slažem se. Samo me zanima ima li bolje riješenje od: "Nek smrdi nekom drugom."
  • The Undertaker
    4.1k
    Nema. Trenutno najbolje je, koliko znam, spalionica što i planiraju u Resniku. Međutim, imaš opet problem dima, problem kamiona itd...
  • mali M
    3.5k
    Samo me zanima ima li bolje riješenje od: "Nek smrdi nekom drugomSad opet

    Pa to riješenje si ti ponudio! Zajedljivo komentiraš i sretan si jer sad nekom drugom smrdi, a ne samo ekipi oko Jakuševca. Pali se i odlaže otpad usred zelene zone i podno Sljemena, a tvoj odgovor je "kad je nama smrdilo niste se bunili". Argument tipa "pa šta ako krade i ovaj prije njega je krao". To je demagogija inače ekipe koja brani možemose i općenito ljevicu... Veliš da nisi taj, ali moram te ražalostiti da imaš njihov način komunikacije... Mjesto da želiš bolje ti si sretan jer je još nekome loše ko tebi... :clap:
  • Sad opet
    194
    pretpostavljam da su tvoji bili visoko u prošlom režimu, ili u ovom ( gradskom ili Hdz ovom kad proziva druge za korupciju) jer imaš iste načine prebacivanja krivice. Ja nigdje nisam htio na drugima smrdi, već sam baš to vidio u prigovorima ovih kojima smeta kompostana bez da itko daje bolje riješenje, kao i ti kojem smeta da je očito u tvojoj blizini pa si "napadom" na moje mišljenje samo htio prikriti baš to: "Nek smrdi drugima. Mi pod Sljemenom smo svete krave". Reci riješenje a nemoj izmišljali neprijatelje. Ja nisam rekao da imam riješenje a baš zato sam i pitao jer mi sva ova "rješenja" nisu ispravna.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    A zašto uopće moraju postojati kompostane?
    Kak smo živjeli prije nego što se to počelo odvajati u posebne vreće /kante?

    Jel to fakat toliko vrijedna i nužna sirovina da se mora proizvoditi u ogromnim količinama na područjima gdje ljudi žive? Jel oni opće to sve iskoriste?
  • The Undertaker
    4.1k
    Pa opet moraš negdje zbrinuti taj otpad. Ovako ga barem naknadno opet iskoristiš.
  • serbus
    3.6k
    Od našeg recikliranja iskoristi se jako malo...
    Mislim da je to vježba da buduće generacije dobiju naviku recikliranja jer ovo smisla nema...

    Redom plastika majstori žele da je oprana pa nemoj me da ne kažem kaj , na zemlji fali pitke vode a ja da smeće ispirem pitkom vodom jer se njima neda... Drugo ulice također ispiremo pitkom vodom. Kaj ćemo sa vodom zeleni ?

    Papir većina kanti stoji vani prva kiša koja smoči taj papir postaje neupotrebljiv.

    U smeđim kantama završi i mješani otpad tako da i to ode sve zajedno na odlagalište.

    Uglavnom zaradili su oni koji su štancali milijune svih tih kanti to bi baš volio znati tko je sve na njima zaradio jer drugom ne služe...?
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Pa opet moraš negdje zbrinuti taj otpad. Ovako ga barem naknadno opet iskoristiš.The Undertaker

    Zašto? Pa to je sve biorazgradivo, koru banane mogu baciti gdje god, neće se dogoditi apsolutno ništa loše, osim što nije estetski prihvatljivo i kulturno.

    Kažem, godinama nismo odvajali biološki otpad i ne vidim kako je to negativno utjecalo na naš život i grad općenito. Postoji li uopće potreba za tolikom količinom komposta, da apsolutno svako kućanstvo to mora skupljati, što rade s njim, jel se apsolutno sav iskoristi ili imaju viškove?

    Zrinjevac ga je donedavno prodavao po cijeni manjoj od 100 kuna za kubik! Da ta sirovina ima veću vrijednost i fali je, ne bi bila praktički besplatna...
  • The Undertaker
    4.1k
    Gledaj, ako se neće razlagati na kompostištu onda će se razlagati na Jakuševcu. Samo je pitanje gdje će i kome zaudarati. Ostavi kućni biološki otpad tjedan dana u kanti pa će ti sve biti jasno. Jedna kora od banane ne predstavlja problem ali tone njih već da. Zrinjevac mora negdje odložiti tone i tone biološkog otpada koje sami generiraju održavajući zelene površine. Sve je to već odavno poznato i sve se zna. Na tome su se i dobili izbori ali jedno je pričati a sasvim nešto drugo to i napraviti.
  • Sljeme
    1.8k
    Problem je nastao nakon odrona na Jakuševcu kad su počeli u kompostanu dovažat uz biootpad i ostali otpad koji onda spaljuju zajedno. Imate na internetu snimke koju su rađene s dronovima na kojima se jasno vide izgoreni komadi plastike i raznog drugog smeća.

    Evo upravo sam saznao iz GČ da je Zrinjevac platil kaznu ogromnu radi smrada, ali i dalje ista priča.

    Jutros se ne može disat vani, u školi su zatvoreni prozori da djeca mogu disat.
  • mali M
    3.5k
    pretpostavljam da su tvoji bili visoko u prošlom režimu, ili u ovom ( gradskom ili Hdz ovom kad proziva druge za korupciju) jer imaš iste načine prebacivanja kriviceSad opet

    :lol: :lol: :lol: kakav si ti klaun. Moj stari, radnik u tvornici i stara nakon propasti TPK je čistila i čuvala djecu, su ti bili i još uvijek i u penziji jedni od moćnijih ljudi u podsljemenskoj zoni, tzv penzionerski kartel.. stari moj ti si ljut jer te se prozvalo zašto ljudima želiš isto zlo koje je nažalost vas snašlo i onda ovakve glupe optužbe bacaš.. baš si zapravo tužan lik
  • Jos-Optimus
    292
    Sad si se izdao kao NeMožemovac
  • Sad opet
    194
    ma naravno, ja sam tužan lik a ti "prodaješ" floskule tipa : " demagogija", krađa, možemovac,... Bez jednog slova o rješenjima problema. Još me samo optuži da sam za tita, mamića i da sam prikriveni tovar...
    Edit: a gdje sam ja to ikome želio zlo? Pitao sam za riješenje, a nažalost ja ga ne vidim ( da svi budu sretni) jer to smeće negdje mora bit pa mi nije ok da svi uvijek gledaju: Nek bude bilo gdje samo ne kod mene.
  • Sljeme
    1.8k
    Valjda smetlište mora bit van kruga bolnice, škole, vrtića, parka prirode, zgrada i obiteljskih kuća. Barem bi to civilizacijski bilo normalno ak niš.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Zato nam treba 'state of the art' spalionica otpada. Ona moze biti i u centru. Uz danasnju tehnologiju i filtre, nema nikakvih opasnosti ili zagadenja.
    Uz to se dobije energija za veci dio kucanstava.
    Win-win
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.