• mniokl
    254
    Gotovo sigurno da nece biti jaceg potresa s epicentrom kod Petrinje.Nitko ne garantira da nece u Zagrebu grunuti preko 6,a nisu sigurni dal ovi potresi mogu pogurati taj.Sezmolozi godinama upozoravaju na ovaj scenarij ali svi odmahuju rukama.Ljudi uglavnom nisu svjesni da je ogromna sansa da ce Zagreb pogoditi ovakav ili slican potres,dakle preko 6 u iducih 20 godina.Ne zna se kada ali on ce se sigurno dogoditi,moze biti danas moze za 200 godina.
  • xavier
    11.1k
    Što se osjeta tiče, meni se jutros prvi činio najjači, drugi mrvicu slabiji, treći nije bio ni blizu. To općenito nije nešto previše opasno, ali jasno mi je da su neki ljudi jako uplašeni.

    Meni u kući ni u 3. mjesecu ni jučer doslovno nije jedna stvar pala s mjesta, a nekima se porazbijalo dosta stvari. Mogu misliti kako je onima na visokim katovima.
  • NORTE
    9.2k
    Izjava seizmologa nakon potresa od 5 kod Petrinje, a prije onog od 6 stupnjeva:
    "Mi trenutno pratimo razvoj situacije. Za sada je vrlo velika vjerojatnost da je potres magnitude 5.0, do kojeg je došlo jutros u 6:28 na području Petrinje, bio najjači potres te serije.
    ... na području Petrinje je moguć i jači potres. Mala je vjerojatnost, nadamo se da se to neće dogoditi, ali tu mogućnost ne treba isključiti", kazao je Prevolnik.

    Treba li ovome što dodati? To ide u prilog onome što sam pisao, oni puno toga nagađaju i NE ZNAJU (i iako se time bavi on da ovakvu izjavu). Ne samo da ne znaju, nego nakon 5 u Petrinji jedan od njih da izjavu da je VRLO VELIKA VJEROJATNOST da je to najjači potres u seriji i da je mala vjerojatnost da će biti jačeg. Dan kasnije udari 6.2. Ponavljam, izjavu je dao seizmolog, onaj koji se upravo potresima i bavi.
    Oni "trenutno prate razvoj situacije", a eto mi ne pratimo. To može svatko, sjedit i čekat potres pa onda pametovat i pogađat hoće li ili neće biti jačeg.
  • mniokl
    254
    Jedino sto se moze predvidjeti je maksimalna snaga potresa na nekom podrucju,oni su zadnjih godina upozoravali da dugo nije bilo potresa na ovom podrucju i da smo sve blize jednom takvom.Politicari su trpali u svoj dzep,a Petrinjska bolnica je stara 125 godina,imaju dva vrtica i oba su tesko ostecena.Nevjerojatno je da vrtic uopce moze biti u staticki nestabilnoj zgradi.
  • NORTE
    9.2k
    Ako itko misli da ovaj 6.2 nije pomicao ploče u središnjoj Hrvatskoj siguran sam da se vara. Naravno da ovo mora kad tad prestati i prestat će, ali s obzirom što smo prošli u ovih 9 mjeseci naravno da nam nije svejedno i da "pušemo na hladno", iako uopće nije hladno, naprotiv i nažalost jako je vruće. Kod Vrbovca je u zadnjih 12 sati bilo 5 potresa od 2.8.
  • SAS1987
    13.4k
    ovaj je zanimljivo objasnio.
    Ako je u pravu, ploce u Petrinji i Zagrebu nemaju veze jedna sa drugom :smile:

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1609739559199058&id=100004890884805
  • NORTE
    9.2k
    Ono što mi se čini kao iole 'dobar' znak za bojazan oko Zagreba je smjer kretanja potresa kod Petrinje. To je moje shvaćanje i nadam se da sam u pravu. Iako, to možda i ne mora ništa značiti, jer snaga koja ljuljala Zagreb je bila stravična i došla je iz suprotnog smjera. Smjer kretanja potresa iz ožujka je bio isti ili vrlo sličan ovome ako se ne varam.
  • SAS1987
    13.4k
    I u Mariboru se skuplja pomoč pa me zanima sto uopce treba? Negdje pise da im treba hrana, negdje da im hrana ne treba jer je imaju previse i da im trebaju neke druge stvari pa sada vise nisam siguran ako je bolje nesto kupiti ili jednostavno donirati novac.
  • Kwedi
    3.8k
    jednostavno donirati novac.SAS1987

    ovo.
  • SAS1987
    13.4k
    Ok. Ako netko zna kamo je najbolje donirati nek napise :smile:
  • Kwedi
    3.8k
    https://solidarna.hr/hitna-donatorska-akcija-zaklade-solidarna-i-fonda-5-5-solidarno-s-petrinjom-i-smz/

    Oni direktno ljudima uplate i inače se bave ovakvim stvarima pa su pozdani da će lova doći na pravo mjesto
  • Bosna86
    11.6k
    Jel Josipa Rimac još na vrhu crvenog kriza?
  • Kwedi
    3.8k
    Josipu Rimac bih ja na vrh nečeg drugog stavio,al sirotica je trenutno bez posla
  • NORTE
    9.2k
    Jel Josipa Rimac još na vrhu crvenog kriza?Bosna86

    ?? Ne mogu vjerovat da je i bila. Ali mogu vjerovat da je i dalje.
  • Bosna86
    11.6k
    Ipak, na službenoj web stranici još su podaci o Josipi kao njihovoj potpredsjednici:
    - Hrvatski Crveni križ ima dva potpredsjednika. U slučaju odsutnosti ili spriječenosti, predsjednika zamjenjuje jedan od potpredsjednika sa svim ovlastima i to redoslijedom kojeg odredi Skupština. Na izborno-konstitutivnoj Skupštini Hrvatskog Crvenog križa 22. saziva, održanoj 28. ožujka 2017. godine izabrani su predsjednik i dva potpredsjednika. Potpredsjednici Hrvatskog Crvenog križa su dr. sc. Franjo Gregurić i Josipa Rimac, struč. spec. oec. - navodi se između ostalog.
    Potpredsjednički mandat Josipi Rimac formalno bi trebao isteći krajem ožujka 2021. godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.