• NORTE
    9.5k

    Ovo ću pratiti, da vidimo kako misle opravdati ovaj trošak?!
  • serbus
    3.6k


    Pa nisu to obične sadnice , ove su ekološke
  • Jaro
    5.9k
    evo budem, samo evo vec na pocetku autor prilagodjava kriterije kako bi trajanja pojedinih "carstva" uklopio u narativ da su podjednake duljine. Grčku broji od Aleksandra pa 200 godina nakon iako je pad krenuo nakon Aleksandrove smrti dok Rim prvo dijeli na doba republike i doba careva, a onda doba careva prekida s Makom Aurelijem nakon kojeg je carsrvo bilo zivo jos stoljece il dva al kao i Grcka nakon Aleksandra u padu... Vec tu ovaj uradak gubi na "znanstvenom", al idem dalje...
  • Patak
    2.3k
    Da, nešto je možda malo i nategnuo da bi potvrdio svoju tezu, ali čitajući njegovu analizu imao sam dojam da smo mi kao zapadni svijet pred raspadom prema tome kako je on definirao faze i kako su svi ostali prošli. Ima još toga frapantnog, veli on, kad je carstvo najjače imaš samo dva tri velika sveučilišta ili znanstvena centra, a kad je pred raspadom onda svako selo ima sveučilište/veleučilište. Evo mi smo krenuli u RH sa četiri javna sveučilišta, a vidi nas sad...

    Evo još jedna analiza, ovaj puta od Elona Muska koji je tri sata bio kod Joe Rohana i dotakao se između ostalog i utjecaja Sorosa na društvo. Kaže on da Soros zapravo mrzi čovječanstvo, i da je s godinama shvatio da mu je bolje ulagati na političare na najnižoj razini vlasti (gradskoj/općinskoj}, da je novac manje učinkovit na razini Kongresa, Senata, (Sabora), i najmanje učinkovit na predsjedničkoj razini. I eto nas sad tu...

    https://timesofindia.indiatimes.com/world/us/elon-musk-george-soros-hates-humanity-eroding-fabric-of-civilization/articleshow/104904236.cms?from=mdr
  • NORTE
    9.5k
    4 milijuna eura (30 milijuna kuna) za 8.000 stabala.

    Projekt je izazvao polemiku. Za 46 vrsta sadnica, najviše – javora, jasena, bora i ukrasne trešnje iz gradskog proračuna izdvojit će se 4 milijuna eura. Po stablu – to je nemalih 462 eura.

    "U cijenu uračunat uzgoj, sadnja, ali i briga o stablu"
    U Zrinjevcu kažu da je u cijenu uračunat uzgoj, sadnja, ali i briga o stablu te iskopavanje i kompostiranje. Ali i da su drveća proizvedena u rasadniku u Jazbini.

    “Što je neusporedivo sa sadnicama koje možemo pronaći u vrtnim centrima i jednostavno nama zbog našeg održavanja nismo u mogućnosti postavljati sadnice manjih visina, opsega zbog košnji i mehanizacije. To su sve školovane sadnice koje su se u rasadniku njegovale, uzgajale, uzgojnom procesu do 10-ak godina”, rekao je za N1 Ivan Bilobrk, voditelj službe održavanja urbanog zelenila Zagreba.

    Profesor sa šumarstva: Ja mislim da to nije puno ako uključuje i održavanje
    Za struku upitna je sama akcija kakvih su se kažu nagledali jer nakon pompoznog pokretanja sve padne u zaborav.

    “Ako želite tako veliko stablo, staro, ako imate novaca i ako to možete platit, cijene mogu ići. Koliko ste rekli? 462 eura. Ako to uključuje sadnju, pripremu i održavanje – ja mislim da to nije puno. Posaditi stablo, to je najlakše, pa i naći tih 460 eura, ali kasnije održavanje stabla, to je bitno”, poručuje Milan Oršanić, profesor na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije Zagreb.

    S druge strane, ukrasnu trešnju u rasadniku Zrinjevca može se kupiti po cijeni od 94 do 159 eura. Oporba je zato sumnjičava oko financijske pozadine ozelenjavanja glavnog grada.

    Šef gradskog HDZ-a: Šokirani smo cijenom
    “Naravno da nije dobar projekt ako toliko košta. Mi smo uistinu šokirani cijenom. To je trebalo biti daleko, daleko niža cijena pogotovo što se radi o brojci od 8 tisuća stabala. Prema tome, na samu tu masu stabala trebalo je dobiti značajan popust”, smatra Mislav Herman, predsjednik zagrebačkog HDZ-a.

    No cijene nisu s natječaja jer posao obavlja gradska tvrtka Zrinjevac. Upravo su oni za vrijeme bivše vlasti bili na meti kritika jer su im gradske četvrti iznimno skupo morale plaćati dječja igrališta, kante za otpad i klupice. Koalicijski Renato Petek bez ustezanja kaže – povijest se ponavlja.

    Petek: Grad preplaćuje drveće
    “Sad je čudno zašto to radi grad Zagreb opet ako preplaćuje to drveće, skoro 4 milijuna eura. Ako je prema riječima gradonačelnika Holding stabilizirao svoju financijsku situaciju. Grad Zagreb ima i viškove u blagajni, tako da ne vidim, ako je to razlog, zašto se tako financira Holding i dalje”, rekao je za N1 Renato Petek, nezavisni vijećnik u gradskoj skupštini grada Zagreba.

    Gradska vlast tek se treba oglasiti oko formiranja cijene stabala.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Evo još jedna analiza, ovaj puta od Elona Muska koji je tri sata bio kod Joe Rohana i dotakao se između ostalog i utjecaja Sorosa na društvo. Kaže on da Soros zapravo mrzi čovječanstvo, i da je s godinama shvatio da mu je bolje ulagati na političare na najnižoj razini vlasti (gradskoj/općinskoj}, da je novac manje učinkovit na razini Kongresa, Senata, (Sabora), i najmanje učinkovit na predsjedničkoj razini. I eto nas sad tu...Patak

    Elon Musk kao referenca bilo čega. :rofl: Plačeš nad javnim sveučilištima, a citiraš kapitalista Muskan koji nikad nema problema primiti državna sredstva. On sigurno ima jako lijep utjecaj na svijet i čovječanstvo preko Twittera. O shvaćanju i analizi povijesti na razini vrtićke grupe Maslačak da ne govorim.

    Ajd prestani offtopićariti konačno.
  • Patak
    2.3k
    Institut za političku ekologiju Tomaševića je obilato financiran od Sorosa, a njegova stranka je sudjelovala na lokalnim izborima. Musk je relevantan po mnogim pitanjima, pa zašto ne prenijeti njegovo razmišljanje da se Sorosu njegov novac najviše isplati na lokalnoj razini, tako da mislim da sam ontopic.
  • mali M
    3.6k
    ma Patak sve je jasno, ali moraš razumjeti da je zagrepčanima bilo toliko muka od MB da sada dosta njih misli da je ono što se trenutno prodaje pod "liberalno" "uključivo" "jednakost", puno puno bolje od MB. Ja se načelno slažem sa svime što pišeš, ali nekome kome je samo bilo bitno da se makne MB i izabrao je možda čak i goru opciju, taj ti neče sigurno priznati da je pogriješio.. sad smo u vremenu opravdavanja svega što trenutni radi i to je tako.. nemoraš tu pojašnjavati svakome tko se ne slaže s tobom...
  • Mali Zeus
    10.3k
    ↪Mali Zeus Institut za političku ekologiju Tomaševića je obilato financiran od Sorosa, a njegova stranka je sudjelovala na lokalnim izborima. Musk je relevantan po mnogim pitanjima, pa zašto ne prenijeti njegovo razmišljanje da se Sorosu njegov novac najviše isplati na lokalnoj razini, tako da mislim da sam ontopic.Patak

    Dobro je ak ti tak misliš.
  • jedan u nizu
    6.5k


    cim vidim ime Soroš u nekim raspravama, gotovo je, više mi se ni ne raspravlja
  • Mali Zeus
    10.3k
    cim vidim ime Soroš u nekim raspravama, gotovo je, više mi se ni ne raspravljajedan u nizu

    Očito ne čitaš Times of India da bi bio dobro obaviješten o svemu.
  • Patak
    2.3k
    A što ću jadan, ne pratim Mojmiru i Šprajca pa čitam uokolo. Musk je bio kod Joe Rogana, koji je jači od CNNa, tak je svejedno koji link sam stavio, mogao sam jedan od tisuće drugih koji su istu stvar prenijeli.
  • austrijanac
    2.7k

    Uz duzno postovanje (ako postoje takve osobe ovdje na forumu) vama koji ih podrzavate, ovo je dno dna.

    I da maknemo sve povijesne cinjenice, barem trunku ljudskosti pokazite.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.