• Jaro
    5.6k
    privatne firme su od grada za vrijeme bandica preuzimale plastiku, ubirale naknadu i kad bi napunile "privremeni" deponij proglasile stecaj, ostavili hrpu otpada u dvoristu i lapapa...
    Neke druge su "privremene" deponine praznili slucajnim redovnim godisnjim pozarima...
    Kad se napravila tvornica za preradu starih auto guma od kojih se proizvodilo nesto za izvoz - stare gume nisu mogle biti nabavljene u hr jer bi svaki vulkanizer kojo bi ih isporucio dobio DDOS napade iz raznih inspekcija, dok firma koja ima monopol na prikupljanje tih guma uzima fi u lovu iz proracuna i skladisti gume po dvoristima, livadama diljem drzave... na kraju tvornica sirovinu uvozi...
    Eto, to je privatno rjesenje u hr s otpadom...
  • The Undertaker
    4.1k
    Ti miješaš kriminal sa rješenjem problema. Rješavanje kriminala je također u domeni vlasti.
    Međutim, ja ne govorim o nikakvom ubiranju naknada već o poslu koji bi (barem u velikim gradovima) trebao biti profitabilan sam po sebi. Reciklirani otpad nakon prikupljanja i obrade prodaš na tržištu i pri tome zaradiš nešto. Barem ja tako mislim. Moguće da sam u krivu. Poanta je da ako se isplati privatnoj firmi, trebalo bi se isplatiti i gradskoj.
  • Tundra
    518
    Problem je konačno riješen neki dan kada su ukinuli i odnijeli kontejnere.The Undertaker

    Drug Tetejac i njegova ekipa nisu sposobni ni kompetentni za osmislit neko normalno riješenje, iako je problem vrlo jednostavan i samo je potrebno učestalije odvozit otpad. Ako je problem u financiranju češćeg odvoza neka malo zatvori pipu svojim crvenim parazitskim udrugama, ali tu se vidi koji su im prioriteti i koji je modus operandi.

    Osobno sam primjetio i manjak javnih kontejnera za odlaganje mješanog otpada. Obzirom da se više ne može baciti manji komad smeća u kantu ispred nečije zgrade, ukoliko nije u ZG vrećici, naravno da je rezultat i više otpada po ulicama.
  • The Undertaker
    4.1k
    Četiri godine brzo prođu. Oni će proći ili pasti na rješavanju komunalnih problema a ne na ideološkim pitanjima.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Od silnih proglasa jako malo zgrada u cijelom gradu je dobilo famozne boksove, većina je i dalje samo plan. U centru su i dalje kante (malo se danas bavio mentalnom paraolimpijadom pa ih brojao), podzemni spremnik je samo u Masarykovoj novi otvoren. A u vezi tog ne kužim zašto podzemni samo u centru umjesto da budu i svugdje gdje za to postoji mogućnost. Ili su boksovi rješenje nekakvo do podzemnih spremnika što isto nema smisla. Proći će 4 godine, a njihov plan sa otpadom će neslavno pasti tj već sad pada. Tim apsurdnije jer su izborili bili kakti komunalni.
  • Neki tip
    19.4k
    Ovdje to funkcionira bez ikakvih problema. Svaka zgrada ili skup zgrada ima mjesto gdje stoje kontejneri.Potrebno je odvojiti papir/karton u jedan kontejner a sve ostalo u drugi.BBB Mataa998

    Princip je, manje-više, svugdje isti. Problem je da se kontejneri ne prazne dovoljno često.The Undertaker

    Ipak govorite o različitim stvarima, čini mi se.

    Nije problem odvojiti "papir u jedan, a sve drugo u drugi", jer to postoji već 20 godina valjda.

    U Zagrebu se odvaja papir i karton, plastika i metal, staklo, biootpad.. sve u zasebne kontejnere. Ono što ti kao otpad ostane, nakon što si sve ovo navedeno odvojio ide pod "drugo u drugi", a toga onome tko nema pelene doma i ne ostane baš tako puno.

    I neka je tako, nemam apsolutno ništa protiv, dapače, već se postavlja pitanje načina zbrinjavanja tog odvojenog otpada. Koliko često se odvozi, odnosno kontejneri prazne i gdje na kraju završi.

    Kao reciklirani materijal, što je svrha i smisao odvajanja ili se sve odvojene novine od plastičnih čaša i kora od banane zajedno lijepo sretnu i druže na istom smetlištu?

    S prvim (kontejneri iliti smećnjaci) nemam problema, kod nas se kontejneri uredno prazne i otpad odvozi.

    Gdje se odvozi ne znam, ali znam da bi spajanje odvojenog otpada bio kriminal.
  • Jaro
    5.6k
    ja velim kako je u praksi, a ti o teoriji... Privatnicima se isplati jer dobiju lovu od drzave/grada za prikupljanje, nista od te sirovine nitko u hr ne napravi da bi zaradio...
  • Dino
    2.2k
    https://www.instagram.com/reel/CsJSl7oqB-x/?igshid=MmJiY2I4NDBkZg==

    “Proljeće u Zagrebu prije ohoho let” :grin:
  • Nolifer
    6.7k
    https://www.24sata.hr/news/u-zagrebu-izmjena-imena-10-ulica-nazvanih-po-osobama-povezanim-s-ndh-evo-kojih-910018

    Nebi se čudio da drug tetejac da arkanu ili draži neku ulicu, kako je krenuo...

    Super, znači u gradu je sve sređeno, obnovljeno od potresa, promijenjene vodovodne cijevi, kanalizacija, odvoz smeća ok, sve asfaltirano, dovoljno vrtića, uređene škole, ma baš sve picikato i sad samo treba promjeniti nazive ulica, omogučiti gradanima istih promjenu dokumenata, jer to nije njihova volja pa ne trebaju snositi trošak, i onda bumo zbilja metropola! Bravo ekipa :smile: :clap:

    P.s Lijepo su se "sjetili" 13. 05. Niti slova o tome...
  • deda
    28k
    Ja se ove teme stvarno rijetko dotičem jer nisam stanovnik naše metropole. Ali kao građanina Bjelovara izuzetno me pogodila činjenica da se traži promjena imena ulice pjesnika i pisca Vladimira Jurčića u Dubravi. Vladimir je ubijen 45te od strane boljševika zbog navodnog surađivanja sa vlastima NDH-a naravno bez suđenja. Za riječ surađivao dovoljan je dokaz bio da si radio u školi kao profesor. U isto vrijeme ono govno od Manolića je još živo, a svi jako dobro znaju da je odgovoran za smaknuće stotina ljudi bez suđenja u Bjelovaru.
  • Nolifer
    6.7k


    O tome se radi deda, boli njih briga ko je bio tko u ono doba. Recimo moj kvart je isto zahvačen, radi se o ulici Petra Grgeca, jer im eto ne paše ideološki i isključivi su po tome, a živimo u demokraciji, jednostavno da čovjek ne vjeruje kakvi debili su došli na vlast.

    A rekli su da se neće time bavit, a bave se do max. Još kad sam vidio ko sjedi u tom odboru, znao sam da nebu to dobro...
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Upravo zbog ovakvih debila ulice i trgove treba nazivati brojevima, geografski, cvijeće, biljke, životinje i slično....
  • Droljo
    5.1k
    Pa bi se žirafe bunile zašto su zebre dobile aveniju :wink:
  • deda
    28k
    Slažem se s DBom. Ili ne davati ulicama imena osoba ili isključivo s odmakom od 100-200 godina.
  • The Undertaker
    4.1k
    Lovite se najstarije trikove političara. Kad se nema šta ponuditi u praktičnom životu (komunalije, infrastruktura...) onda se fokus prebaci na ideologiju. Tu se može laprdati do besvijesti. Većini njih je potpuno svejedno, Ante ili Josip, bitno je da donosi glasove.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.