• nemapredaje
    2k


    I ni slučajno u sušilicu
  • Draž
    1.1k
    Činjenica je da otkad su prestali prišivati one lijepe štikane grbove, a lijepiti ove naljepnice da su oni u biti jednokratni proizvodi. Čitao sam negdje jednom da je intencija smanjenje težine dresova na utakmici i da štikani logotipi i grbovi za nekoliko posto smanje težinu dresa kod samog početka, a na kraju utakmice još i više jer se natope znojem/vodom. E sad, koliko to može podignuti preformanse igrača i koliko im smeta/olakšava o tome se da pisati.
    Problem je kaj oni te naljepnice stavljaju i na navijačku odjeću koju prodaju u shopovima.
  • mali M
    3.6k
    Ako klubovi sami lijepe/peglaju onda mi je jasnije. Treba kupiti koji put i novu peglu, a ne koristiti onu zastarjerlu staru 15 godina. Nove folije, nove tehnike... Ja imam neke majce po 10 godina a raubam ih full pa ne cure slova dolje... Pa valjda za vrhunski sport uzmeš najbolje folije i najbolju peglu... Velka je razlika u foliji za sport, za najlon, za pamuk, pa dal je folija 5 eura metar ili 55 eura metar.. Ne pričamo o stotinama tisuća eura, nego par tisuća.. to bi za jedan profi klub trebalo bit niš...
  • marcio amoroso
    33.1k
    Još jednom o cijenama. Jučer sam za prijatelja u našem shopu naručio domaći dres Petkovića sa svim reklamama. Cijena sa članskim popustom je 96,50. To je jednostavno previše.
  • NORTE
    9.5k
    naručio domaći dres Petkovića sa svim reklamamamarcio amoroso
    Da je odabrano bez reklama koštao bi manje. :wink:
    Šta ljudima znači biti hodajuća reklama nikad mi neće biti jasno, a posebno kad reklamiraju nekakve kladionice, lana grupe i sl.
  • Yovitssa
    390
    Da je odabrano bez reklama koštao bi manje. :wink:
    Šta ljudima znači biti hodajuća reklama nikad mi neće biti jasno, a posebno kad reklamiraju nekakve kladionice, lana grupe i sl.
    NORTE

    Mislim da je do autentičnosti... Dres sa svim reklamama i brojem i prezimenom jednostavno izgleda više "match worn"... Ja isto naručujem bez reklama jer jednostavno previše "cepaju" glupi tisak, ali mogu razumijeti ljude koji žele dres identičan igračevom za vrijeme utakmice...
  • marcio amoroso
    33.1k
    Upravo ovo što je napisao @Yovitssa. Dres sa tim svim reklamama izgleda autentično. Ja također uzimam bez ičega, ali razumijem kad ljudi uzmu sa svim.
  • Bosskovitz
    7.9k
    Čitao sam negdje jednom da je intencija smanjenje težine dresova na utakmici i da štikani logotipi i grbovi za nekoliko posto smanje težinu dresaDraž

    Ovo je istina, ali različite marke imaju različit pristup tome. Nike recimo ima match shirt i stadium shirt:
    • match shirt obično košta oko 150€ i to je dres koji nose igrači, ima zalijepljeni logo i poseban materijal koji je namijenjen za high-performance aktivnost - kaj ga ujedno čini sranjem za casual navijačko nošenje jer je materijal takav da se ne smije oprati više od par puta, onda već kreću otpadati i naljepnice i slično, napravljen je da daje najbolje performanse u 90 minuta igre, eventualno nekoliko utakmica
    • stadium shirt košta 80-90€ i ima kompletno identičan dizajn izuzev teksture materijala i toga da je grb ušiven umjesto zalijepljen, a namijenjen je navijačima i možeš ga prati do iznemoglosti, nema visoke performanse koje ti realno ne trebaju i traje koliko dres treba trajati

    Evo ti recimo na Liverpoolovom i PSG-ovom dresu usporedba, match i stadium shirt:
    liverpool-fc-2023-24-match-home-dri-fit-adv-football-shirt-1KmFwW.png liverpool-fc-2023-24-stadium-home-dri-fit-football-shirt-XkzkLC.png

    paris-saint-germain-2023-24-match-home-dri-fit-adv-football-shirt-8vznsb.png paris-saint-germain-2023-24-stadium-home-dri-fit-football-shirt-GMBvgP.png

    Kad smo kod toga, već sam spominjao kako nije da Castore ekskluzivno samo lijepi grbove na dresove, Rangers ima izvezeni grb i izgleda brutalno:

    TM3214_BRILLIANTWHITE_5_1000x1000.jpg
  • Draž
    1.1k
    E pa to. Nadam se da Castore neće nuditi generičke prazne dresove kao Adidas i da će ih za nas navijače isporučivati sa štikanim grbom. A i match shirt za one koji to vole.
    Prvo, meni je vizualno ljepši taj štikani, a i vuče me na neku nostalgiju kad su svi grbovi bili prišivci
  • Bosskovitz
    7.9k
    Nadam se da Castore neće nuditi generičke prazne dresove kao Adidas i da će ih za nas navijače isporučivati sa štikanim grbom. A i match shirt za one koji to vole.Draž

    Generičke neće jer oni niti nemaju generičke dresove, bit će dizajni posebno rađeni za nas. To nismo imali od Diadore, s tim da je track record Castoreovih dizajna dresova neusporedivo bolji od Diadorinih tragedija od kojih me i dan danas prođe jeza kad ih se sjetim, hint:
    b7ff3d31ad1c3bea008cb3abc02c7628_view_article_new.jpg

    Koliko vidim kod Rangersa, Castore ima u prodaji normalni dres koji košta 97€ i Pro dres koji košta 160€, što je vjerojatno isti princip kao Match & Stadium shirt kod Nikea, s tim da je razlika vizualno puno manja, oba imaju ušiven grb (to možda ima veze s time kaj je njihov grb otvoren, odnosno ima puno praznog prostora između linija), samo se čini da je Pro dres od nešto drugačijeg materijala i ima "laser cut ventilation".

    Evo ih, prvi je pro, a drugi je običan:
    TM3194_LAPISBLUE_05_2000x.jpg
    TM3201_LAPISBLUE_4_2000x.jpg

    S druge strane, kod Bayer Leverkusena isto postoje te dvije verzije, ali je na obje grb zalijepljen tako da će to na kraju vjerojatno ovisiti od toga kaj je klub dogovorio, odnosno kaj dogovara s Castoreom.
  • Draž
    1.1k
    To nismo imali od DiadoreBosskovitz

    A Puma? BU2szFTCYAIW7Bt.jpg:large
  • Bosskovitz
    7.9k


    Samo donekle, te sezone je to bio Pumin template za koji su klubovi mogli birati watermark. Mi smo izabrali veliki Dinamov grb na prsima iza Dinamovog grba (slabije se vidi na toj fotki ali imam taj dres i uživo se vidi dobro), Borussia Dortmund je recimo izabrala ovaj karirani uzorak:

    2013-2014-borussia-dortmund-puma-home-jersey-mkhitaryan-10.jpg

    Rangers i Olympiacos su imali bez watermarka, ali s dodatne dvije crte unutar ovratnika sprijeda:

    glasgow-rangers-home-jersey-2013-14-puma.jpg

    olympiacos-cup-shirt-football-shirt-2014-2015-s_43941_1.jpg

    Imali su tada malo individualniji pristup, ali i dalje se radilo o sitnim varijacijama unutar templatea.
  • scooniepenn
    2k

    Bilo koju sportsku opremu trebalo bi prati na sportskom programu koji je na temperaturi od 30 stupnjeva i nikako stavljati omekšivač odnosno kasnije u sušilicu. Toga se držim oduvijek i sportska oprema i dresovi su mi kao novi.
  • Draž
    1.1k
    Toga se držim oduvijek i sportska oprema i dresovi su mi kao novi.scooniepenn

    Ja također. Pogotovo jer sam i trener u nogometu i klinci mi treniraju pa se žena već naučila kako se pere sportska oprema. Nažalost, samo sa Dinamovih artikala nam ispada tisak.
  • scooniepenn
    2k

    Vidiš zanimljivo. Ja svake godine kupim novi dres, nosim ga cijelu sezonu i onda spremim kao memorabiliju. Mislim da mi se na samo jednom dresu krenulo ime odljepljivati, odnio sam u fan shop u Jurišićevoj i ženska mi ga je "pritisnula" (nije nanovo aplicirala) i poslije je bilo dobro.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.