• NORTE
    8.9k
    KLub od osnutka nije imao kandidata koji dolazi izvan trenutnih krugova i kadrova.Tradicija bunta

    I zašto se onda čuditi izlaznosti na izbore u futsal Dinamu? Što bi netko uopće dolazio na "festival demokracije" na kojem je samo jedan kandidat za predsjednika? Nismo svi mi članovi kluba zato da izađemo na izbore, nego između ostalog da pomognemo svom klubu.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    I zašto se onda čuditi izlaznosti na izbore u futsal Dinamu? Što bi netko uopće dolazio na "festival demokracije" na kojem je samo jedan kandidat za predsjednika? Nismo svi mi članovi kluba zato da izađemo na izbore, nego između ostalog da pomognemo svom klubu.NORTE

    Zato jer tehnički, mogao je doć nekakav Pero sa punim busem svatova koje je učlanio sat vremena prije skupštine u Ilici i postavit gore spomenutog Fidu za predsjednika dok ti sjediš doma i briješ da je samo jedan kandidat. :smile:
  • agramZ
    2.3k
    Sigurno je da će ljudi koji su u kontinuitetu dugogodišnji članovi imati veća prava.Cosey

    ovoga se treba paziti jer jedan clan=jedan glas je jedan clan=jedan glas a ne jedan clan=vise glasova. nikakva veca prava nego jednostavno onemoguciti zloupotrebu s tim sto tek imas uopce pravo glasa kao clan ako si npr. 3 godine uzastopno/bez pauziranja clanstva clan. u teoriji da bi mamic htio preuzeti FD ne bi mu bilo bas tesko, uclani se "njegovih" par stotina i jedan od njih se postavi kao kandidat na sljedecim izborima i eto ti ga..
  • NORTE
    8.9k
    Ako je baš tako, onda se prijave za mjesto kandidata na izborima ograniče na npr. 30 dana prije izbora a usto kandidat mora predočiti i program. Pa se unaprijed zna ko je i s čime ulazi u izbore, a naravno bilo bi u redu i da nezadovoljni članovi mogu zatražit prijevremene izbore, ako to trenutno ne stoji u statutu kluba i na to si mislio pod "pun rupa"...
  • Pop corn
    4.8k
    Naravno. Ali eto i ovdje se nekome otelo da je za klub bitno da se što bolje predstavi u Ciboni kako bi imao bolju startnu poziciju sa sponzorima. Što je istina i iz kuta gledanja interesa kluba je ispravno.
    Klub je od početka imao sponzore, od prve sezone. Samo što su to većinom tada bili mali sponzori većinom ljudi koji su imali osobna poznanstva s onima koji su tada vodili klub. Danas je to već mnogo ozbiljnije. Što je opet isto nekakav vid komercijalizacije. To je banalan primjer, nije nikakva kritika. Niti se može na ovo gledat na način da se svi slažemo jer je moj kut gledanja puno bliži onoj početnoj ideji ovog kluba, koji je ipak danas nešto drugačiji. Što je skroz u redu.
    Tradicija bunta

    Nije mi se otelo, nego sam to zaista mislio. Imam i svoje argumente zasto to mislim. Al nebitno sad. Cinjenica jest da je u subotu bilo više ljudi nego na derbiju hrvatske košarke Cibona vs Zadar ove godine. A da o drugim utakmicama u toj dvorani ove sezone ne govorim. Kao i atmosferi.
    Isto tako klub ima novu publiku, mimo grupe i sve više onih na tribini kuži ovaj sport.
    Takoder, mislim da ovaj naš futsal klub (to je ocito ispravan izraz :-) ) nikad se nije prodao niti jednom sponzoru, dapace uvijek dobro plivao izmedu njih i pocetne vizije. I to je mislim jedna od vecih pobjeda u ovih par godina. Ono sto si ti isto tako jednom napisao - savrseni klub s punom mana ili kako ono vec.
    Ono sto je pitanje za buducnost je koju viziju ima tko za buducnost kluba i njegov, a nazovimo to, manifest. U kojem smjeru ga tko vidi i koji je skup i kompromis tih ideja najmanje loš za daljnju prolifaciju.
    Znamo da je cilj u nekoj idealnoj prici sinergija jednog dana s NK Dinamo, ali znamo koliko je to daleko.
  • Pop corn
    4.8k
    Ako je baš tako, onda se prijave za mjesto kandidata na izborima ograniče na npr. 30 dana prije izbora a usto kandidat mora predočiti i program. Pa se unaprijed zna ko je i s čime ulazi u izbore, a naravno bilo bi u redu i da nezadovoljni članovi mogu zatražit prijevremene izbore, ako to trenutno ne stoji u statutu kluba i na to si mislio pod "pun rupa"...NORTE

    Statut je javno objavljen, moze se uvijek prouciti i predstaviti ideje za poboljsanje. Dapace, to bi bilo mozda i pozeljno, al moze biti posebna tema ovog podforuma za kvalitetnu raspravu
  • nkdz
    829
    da uletim samo s pitanjem
    vidim na crofutsalu da je gostujuca tekma s uspinjacom ovaj petak u sutinskima?
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Otišla je priča daleko, a bitno je da u početku ovaj dio koji se danas prenaglašava kao o modelu uzoru za NK što se tiče poslovanja, biranja i sl. to nikome nije bilo pretjerano važno. Grupa je samo tražila mjesto oko kojega se može okupljati, dobra priča na kojoj bi se oživjela dinamovština bez glume, krkanluka i mafijanja, čista iskrena emocija kakve su svi tada bili željni. Ne sjećam se da se uopće nešto ozbiljno polemiziralo oko izbora i statuta, iako stoji da je bila prisutna misao da ne možemo imat nekakav model biranja za privilegirane, a na drugoj strani smo usred rata za nešto skroz drugačije, samo to nije bila poanta svega. Ispočetka je grupa dala riječ da će pomoći koliko može, ali da se očekuje nekakvih 300-400 ljudi po utakmici, i to par puta godišnje. Uglavnom ljudi sa zabrana i crne liste. Neki igrači su bili naši dečki s tribine itd itd. Praktički sve osim sportskog dijela su radili naši ljudi, navijači. Prvu ligu nitko nije spominjao, kamoli borbu za trofeje... I danas je to pravi klub. Daleko iznad početne ideje koja je bila naivna, idealistička, onakva kakva je i očekivana za ultrase i ekstremne navijače. Danas klub ima svoju publiku koja ga prati neovisno o boysima, simpatizere koji kuže sport i prate to. Na Splitu se točno vidjelo kako ljudi znaju kad se diže cijela dvorana, kad se malo usporava, kad se dižu tenzije, zviždi.. što je netko ranije napisao, dobili smo na publiku i atmosferu. Kao i većinu knap utakmica doma što smo dobili na pritisak i galamu.
  • hmoody
    128
    Mužaru ovo sigurno nije debitantski gol.
    Možda u prvenstvu, ali dosta jasno se sjećam da je prošle sezone zabio nekome čini mi se u Sutinskim vrelima. I to je nekako ugurao tijelom loptu u gol. Možda je bio kup sa Uspinjačom.

    Kaj se tiče Dekanića, nažalost čini mi se da nećemo od njega dobit ono čemu se nadamo.
    Sjećam se, jednom sam ga prije 3-4 godine gledao u juniorima, igrali su u Megatonu protiv Petrinjčice ili tako nekog. Vito je isto igrao i dosta rano dobio crveni karton. Nakon toga je apsolutno sve išlo preko Dekanića. Prolazi 1 na 1, udarci, dodavanja, dečko je zbilja ubijao. Mi smo malo nesretno izgubili tu utakmicu, ali ja sam tada vidio dečka punog samopouzdanja i znanja, buduću zvijezdu kluba. Tako sam barem mislio.

    Nažalost, baš ništa od toga nisam vidio u ovih par sezona koliko već igra za seniore. Uvijek mi se nekako čini u grču i nesiguran. Kretanja su mu školska, uglavnom zna što treba radit, ali kad dobije loptu kao da samo gleda da je se što prije riješi. Kod Miće je bio standardan, pred kraj njegovog mandata i član prve postave, ali ove sezone igra jako malo. I nekako ne očekujem da će se to promijeniti.
  • Crusades1986
    9.5k
    Ne, kutija šibica. 7z0481b17t1wudam.jpg
  • nkdz
    829

    thx, taman sam i ja naletio na to :)
12345Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.