• Ovo ono
    20
    Ima snimka na HNTVu, sad počinje u 15:15h
  • Pop corn
    4.8k
    Jos jednom se pokazalo da Futsal Dinamo nije samo klub, da je to obaveza prema zajednici. Kad vidiš osmjehe i zadovoljstvo tih mališana zbog takve pažnje koju su dobili, onda zaista imamo obavezu svi dalje djelovati kako klub djeluje dosad.
    Iako je posjeta bila takva kakva je bila (i to ostaje na svakom da se preispita) još jednom se osjetila ta sinergija navijača, igrača, udruga kojima se išlo pomoći.
    I to je veća pobjeda nego ona na terenu, a svi znamo koliko su nam ta tri boda bila važna.

    imwtz740yp4qud8h.jpg
    bgttn4jpx6yavk3b.jpg
    32tv84u1siveh356.jpg
    bhv1a8np2bgx1ii8.jpg
    ty60drjr3ufu7sev.jpg

    Što se tiče utakmice, Mužar je potvrdio kako nastavlja velikim koracima, a meni se posebno svidio Jakov Mudronja. Dečko je jak, a igra ful jednostavno i smireno. Mislim da ova dvojica, uz Čekola koji nam je jako falio, snažan kostur za budućnost.

    Crveni karton Dade Kanjuha bez obzira što ga nema sad za Uspinjaču može biti pokazatelj što je Dinamovština na terenu. Taj mali prca još od prošle sezone.

    Sad još Uspinjača vani i onda nas čeka stanka....
  • hmoody
    128
    Dakle, bez Dade smo protiv Uspinjače.
    Može se i kritizirat njegov potez, reć da je ostavio ekipu na cjedilu, ali po meni to je potez kojeg je trebalo napravit. Gotovo sve ekipe koje nam dođu u goste se bore za svoj klub jednako kao i naši za Dinamo, ali uvijek je više manje u granicama korektnosti. Na kraju utakmice zaplješću publici, a nerijetko i oni dobe pljesak od nas.
    Mali Kirevski je bio bahat, pola minute prije toga je zakačio Dadu u prolazu zbog čega je dobio žuti karton. Ovo bi ga trebalo naučit da takve stvari neće proći nezamijećeno i nekažnjeno.
    Ista stvar je bila i prošle sezone kad se Mataja iz Uspinjače bahatio pa se nije usudio krenut u tunel sa terena Kutije šibica jer smo se svi nabili na ogradu i čekali ga. Morao se ispričat, a sljedeći put se nije usudio ni proslavit gol.

    Lijepo je kad i protivnički igrači pohvale atmosferu, ali oni su gosti u našim dvoranama i tako se i trebaju osjećat. A ne kao da su došli na piknik i druženje.

    Što se tiče same tekme, ovo je čista domaćinska pobjeda. Igra u prvom poluvremenu je bila užas, u drugom tek nešto malo bolje. Čekol je jako falio, a nakon što smo ostali bez Dade bilo je još teže.
    Ali zato opet borba za svaku loptu, Matija sa 43 godine par vrhunskih obrambenih intervencija pred kraj utakmice.

    Bravo za Mužara, dečko će sigurno bit nositelj nekog budućeg Dinama.
    Grbić napokon gol, dobra utakmica s njegove strane.

    Treba i reć da njihov golman nije bio na nekoj razini. Teško da ga se može krivit za ikoji gol, ali kvalitetniji golmani bi nešto od onih udaraca obranili.
  • Mr Blue
    3.3k
    Nakon par prospavanih noći i nakon odgledane snimke, vrijeme je i za kratki osvrt.

    Jebiga za hotdogove, iskrsnuli su neki nepredviđeni problemi. :D Ali drago mi je da vam je bilo dobro, kao i da je klinac očito pun dojmova napustio Cibonu, kad već nije s hotdogom. Dobro da smo pobijedili, vjerujem da je to najbolji način kako motivirati ljude da ponovno dođu na utakmicu kluba. ;) Nažalost, sad nas očekuje (pre)dugačka pauza - nakon gradskog derbija protiv Uspinjače gdje smo nominalno gosti, ali popijemo pivu prvom prilikom! :up:


    Što se tiče same utakmice, kapa do poda dečkima na borbenosti. Tri puta se vraćati iz rezultatskog minusa dokaz je kako ova momčad ima karakter, bez obzira što na terenu nekad stvari ne idu kako smo zamislili. Ali s ovom razinom truda i motivacije dobri rezultati moraju isplivati.
    Istina je i da smo početkom drugog poluvremena mogli duboko potonuti, ali sreća nam se osmjehnula, a sreću treba i izazvati. Isto tako, na domaćim utakmicama protiv Squarea i Olmissuma upravo nam je malo sreće nedostajalo da izvučemo bod ili čak sva tri - tako da je vrijeme da nam se malo to i vrati. Split uopće nije loša ekipa, a zadnji su na tablici trenutno. Mislim da to najbolje govori koliko je ove godine liga kompetitivna.
    Danas, pogled na tablicu s petog mjesta izgleda puno bolje nego pred par tjedana... samo tako dalje!

    Čeki - vidjelo se da nedostaje. Ali vidjelo se i da nema nezamjenjivih. Jako mi je drago što se vraća već sljedeću utakmicu.

    Izdvojio bih Matea Mužara, odnosno njegovu briljantnu utakmicu u subotu. Debitantski gol i odmah dva. Mateo je super dečko, nosi europsko srebro od ovog ljeta iz Litve i velike stvari su pred njim. Jako mi se dopao Mudronja koji je također dio srebrne generacije. Vjerujem da će ubuduće češće dobijati priliku jer meni se, kao laiku, čini jako dobar. Gagulić i Dekanić također dobri. Malo kad staneš i razmisliš, koncentracija talenta u ekipi nam je odlična. Sve mladi dečki, a skoro svi proizašli iz naše škole futsala...

    Šule mi je bio malo indisponiran u subotu, ali nema veze, bit će bolje. U svakom slučaju, asistencija za naš prvi gol je bila ludilo. Dijagonala kroz noge za natrčalog Mužara.. Tek sam na TV-u vidio koliko je to dobro izgledalo.

    Herceg na golu već standardno dobar.

    Što se tiče Dadovog crvenog... neka ga je poklopio! :strong: I svaka čast za prekrasan gol iz deseterca. Izdržat ćemo bez njega sljedeću utakmicu, ali kad se roster kompletira mislim da smo u naletu i jaki k'o zmajevi.

    Glede posjete... imam puno zamjerki, mada mislim da je bespredmetno trošiti riječi na to. Meni je ustvari neshvatljiv taj pad gledatelja unazad pet godina i danas. Toliko ljudi je htjelo promjenu u Dinamu i vođeni time ušli smo zajedno u ovaj projekt. Futsal Dinamo klub je otvoren za sve navijače, kao klub svojih članova. I nevjerojatno mi je da neki to uzimaju zdravo za gotovo, a nikakve tektonske promjene kakve su potrebne u GNK se još nisu dogodile. I umjesto da više ljudi svojim primjerom iskaže svoj protest prema lopovima i svoju podrškom SVOM klubu, nama se događa pad gledanosti. Pritom je utakmica humanitarnog karaktera, za vikend, kad u gradu nema nikakvih drugih sportskih aktivnosti... Neshvatljivo mi je da je klub privlačio više ljudi u Cibonu dok je igrao drugu ligu nego sad kad je konkurentan u prvoj. No, bez obzira na to, velika i najljepša hvala svima koji su se odazvali i svima koji su u subotu bili u Ciboni! Nema predaje!!
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Trebalo bi prestat od ovog kluba radit nešto što on nikada nije bio, niti je niti će ikada biti. Nit je zbog toga uopće osnovan i kasnije oživljen.


    Ovo je cijelo priopćenje Bad Blue Boysa nepunih mjesec dana prije prve Šalate kada je najavljeno pokretanje FD-a:

    "Prije nekoliko mjeseci među nama se rodila ideja o pokretanju malonogometnog kluba koji će biti otvoren prema svima i za sve navijače Dinama. Komercijalizacija sporta i neprekidna utrka za profitom su u velikoj mjeri iskvarili današnji nogomet i udaljili ga od njegovih korijena, a mi, kao navijači koji smo posljedice te pošasti osjetili na svojoj koži želimo Dinamu, svom gradu i generacijama dinamovaca koje dolaze u naslijeđe ostaviti jednu zdravu sportsku priču koja će isključivo ovisiti o navijačima Dinama, a ne o političkim elitama, raznim moćnicima, uhljebima ili interesnim grupama koje će u nogometu vidjeti isključivo vlastitu zaradu i priliku za samopromociju. Nogomet je rođen na ulici, on tamo i pripada. Nogomet se igra u školama, po parkovima i trgovima, igra se po kvartovima i gradovima i najrašireniji je naš sport zbog čega ima i neke simbolike u ovoj ideji. Ta je ideja sada pred realizacijom! Klub koji će nositi ime MNK Futsal Dinamo i koji su sami osnovali i pokrenuli navijači Dinama i BBB u svojoj prvoj sezoni će nastupati u 2. Hrvatskoj malonogometnoj ligi sjever zajedno sa (vjerojatno) još 8 drugih klubova. Želimo posebno naglasiti da MNK Futsal Dinamo nije nikakva vrsta zamjene za NK Dinamo, niti njegovo pokretanje znači da će se u manjoj mjeri pratiti i voditi o računa o Dinamu koji ima prioritet na svim poljima, nego želimo da i MNK, u neka buduća, sretnija vremena postane i službeno dio udruge građana NK Dinamo što sada, iz poznatih razloga, nije moguće. Klub će biti predstavljen 6. rujna 2014. na ŠRC “Šalata”, a trenutno nije izvjesno u kojoj će dvorani igrati svoje domaće prvenstvene utakmice",


    Malonogometni klub nije osnovan radi promocije tzv. članskog modela, jedina veza između praćenja ovog kluba od 2014. i situacije oko nogometnog kluba je da se sačuva i spasi grupa koja je u to vrijeme praktički jedva i postojala i da se očuva barem malo klupskog, dinamovskog duha.
    Jedini razlog zašto klub funkcionira po tzv. članskom modelu nije nikakvo dokazivanje upravi NK kako treba nego zato jer je to jedini način kako je klub u tim početcima mogao i trebao biti prezentiran.

    Iz dobrih se namjera radi u konačnici loša stvar, pa tako naglašavanje da je ovo NAŠ klub, s velikim slovima. NAŠ klub je i onaj na Maksimiru, on je zapravo i u ovom priopćenju gore i naglašen kao prioritet. Meni je osobno jako žao što je puno ljudi pokupilo taj narativ da je ovo nešto naše i da kad ovako bude u NK da je to onda to jer se dovodi masu ljudi u zabludu da je ovakvo nešto moguće u profesionalnom sportu i klubu koji je golema tvornica love.
    Drugo, ovaj statut po kojem FD sada trenutno funkcionira je pun rupa i treba ga mijenjati. Mi sada imamo situaciju da od preko 2000 članova FD, na skupštine (izborne) ne izlazi ni 100 ljudi. Na prošloj je skupštini doslovno bilo moguće da 46 članova postavi recimo psa Fidu za predsjednika i da nam se ruga cijela država. KLub od osnutka nije imao kandidata koji dolazi izvan trenutnih krugova i kadrova. O nekim drugim stvarima i manjkavostima neću.

    Nemojte ovaj klub predstavljat kao nekakvog Don Quijotea, nemojte od njega radit nešto što on nije. Klub bi se trebao baviti samim sobom, od urprave do zaposlenika svi bi trebali gledati prvenstveno na to da klub bude što uspješniji, da ima zdrav i iskren odnos sa svojom publikom koje ima sve više i da se bave sami sobom. Nije pošteno da se dinamovcima koje ovaj sport ne interesira i kojima FD ne budi nikakve emocije, nabija nekakva krivnja da nedolaskom kajlaju one koji se bore za promjene u NAŠEM NK-u.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Ako pročitate ovo priopćenje koje sam gore stavio vidjet ćete da se podvlači u negativnom kontekstu komercijalizacija sporta, utrka za profitom itd itd. i da je cilj ove priče da klub ovisi isključivo o nama samima. Ljudi u klubu i oko kluba su vidjeli i vide, a vide i svi oni izvana, kako je teško i zajebano nositi se s tim pojavama čak i u ovom amaterskom/poluamaterskom sportu. Pa kad jedan lokalni baja kroz svoj futsal klub poželi oprat hrpetinu sumnjive love ili kad neka kompanija radi sebi reklamo kroz lokalni futsal klub... a ti teškom mukom skucaš za troškove organizacije utakmice i iako imaš i više publike i radiš bolje i zdravije, opet im ne možeš prić blizu jer nemaš tolike novce.
    Nije ni FD imun na to da se prilagođava sponzorima, vuče ih za rukav i nagovara. Tu je negdje i upis jednog forumaša koji baš to i poručuje, znači da ni FD kao klub koji je kao u fullu ispravan opet vidi da teško da može parirati ovim jačima bez novaca sa strane. U tome nema ništa loše, to je sve, za klub dozvoljeno, ali jedan dio ljudi sigurno na to ne gleda s naročitim simpatijama.

    I tu također treba tražiti zašto ipak jedan dio ljudi nije ostao zakačen za klub, koliko god to nitko ne želi reći na glas. S tim da se ja uopće ne slažem da je posjeta od subote loša niti da je ona u nekakvom padu. Za usporedbu, Dinamo je 24 sata ranije na Maksimiru imao 1471 gledatelja, od čega je skoro polovica sa sjeverne tribine. Ako se u većoj mjeri eliminiraju istok i zapad kao nekakav značajniji udio u publici FD to znači da je više navijača sa sjevera bilo u Ciboni nego na sjeveru dan ranije.
    To što je dobar dio ljudi uzeo Cibonu iz 2014. kao relevantnu točku to je njihov problem. Kao da NK kao relevantnu točku uzima Šahtar doma pa mu nije jasno kako ga na Varaždinu 10 dana kasnije gleda 20 puta manje ljudi.
  • agramZ
    2.3k
    Meni je osobno jako žao što je puno ljudi pokupilo taj narativ da je ovo nešto naše i da kad ovako bude u NK da je to onda to jer se dovodi masu ljudi u zabludu da je ovakvo nešto moguće u profesionalnom sportu i klubu koji je golema tvornica love.Tradicija bunta

    ne razumijem sta si s ovim mislio? da clanski model nije moguce provesti u profesionalnom sportu ili sam ja to pogresno razumio? clanski model ne znaci da sponzori nisu dozvoljeni ili su nesto lose.. a to koliko clanova ima i koliko ih dolazi na izbore je manje-vise "normalna" stvar.. na forumu sam vec napisao da su prije par tjedana bili izbori kod rapid-a iz bec-a. od 16000 clanova je doslo 2900 na izbore, jel je to za tebe premalo?
  • Tradicija bunta
    5.4k
    ne razumijem sta si s ovim mislio? da clanski model nije moguce provesti u profesionalnom sportu ili sam ja to pogresno razumio? clanski model ne znaci da sponzori i investori nisu dozvoljeni ili su nesto lose.. a to koliko clanova ima i koliko ih dolazi na izbore je manje-vise "normalna" stvar.. na forumu sam vec napisao da su prije par tjedana bili izbori kod rapid-a iz bec-a. od 16000 clanova je doslo 2900 na izbore, jel je to za tebe premalo?agramZ

    Objasnio sam, misli se na to da je sadašnji statut manjkav i da ne može spriječiti zloupotrebe koje su moguće. I Đulvat je (čini mi se da je on) u jednom intervjuu rekao istu stvar. Do sada se klub oslanjao na to da grupa bude ta koja će reagirat na takve stvari i to je vjerojatno razlog zašto nije bilo takvih pokušaja izvana. To i činjenica da se u ovom sportu i klubu ipak vrti mali novac i maltene nitko ne može živjeti od kluba.

    Kad pričamo o NK Dinamu radi se o klubu koji u nekakvoj normalnoj fazi varira između 20 i 30 tisuća članova, koji je bitan društveni i politički faktor i nikada u svojoj povijesti nije bio lišen političkih i lopovskih utjecaja. Urediti Statut takvog kluba nije nekakva zajebancija, već ozbiljan posao.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    od 16000 clanova je doslo 2900 na izbore, jel je to za tebe premalo?agramZ

    To je skoro 20 posto. Tu se čak i može dobit nekakav uzorak.
    To bi bilo kao da na FD skupštinu dođe 400+ članova. A na zadnjoj nas je bilo 91. To je smiješna izlaznost. Treba se pomiriti s tim da TRENUTNO u kontekstu FD članski model ne zanima više od stotinjak ljudi.
    Bolje da ne pišem koliko ljudi se učlanilo u NK u akcijama učlanjivanja. Jednostavno to je nešto što zanima rijetke entuzijaste i to je tako. Zato imamo to što imamo u NK.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    clanski model ne znaci da sponzori nisu dozvoljeni ili su nesto loseagramZ

    Naravno. Ali eto i ovdje se nekome otelo da je za klub bitno da se što bolje predstavi u Ciboni kako bi imao bolju startnu poziciju sa sponzorima. Što je istina i iz kuta gledanja interesa kluba je ispravno.
    Klub je od početka imao sponzore, od prve sezone. Samo što su to većinom tada bili mali sponzori većinom ljudi koji su imali osobna poznanstva s onima koji su tada vodili klub. Danas je to već mnogo ozbiljnije. Što je opet isto nekakav vid komercijalizacije. To je banalan primjer, nije nikakva kritika. Niti se može na ovo gledat na način da se svi slažemo jer je moj kut gledanja puno bliži onoj početnoj ideji ovog kluba, koji je ipak danas nešto drugačiji. Što je skroz u redu.
  • agramZ
    2.3k
    Objasnio sam, misli se na to da je sadašnji statut manjkav i da ne može spriječiti zloupotrebe koje su moguće. I Đulvat je (čini mi se da je on) u jednom intervjuu rekao istu stvar.Tradicija bunta

    mislim da je to bio podcast na kojem je đulvat to rekao.. bilo kakve zloupotrebe bi se moglo "lako" sprijeciti s time sto se statut uredi tako da npr. samo clanovi koji su 3 godine uzastopno clan imaju pravo glasa. za FD koji je jako mlad klub je to mozda malo teze izvesti ali kod NK-a bi tako mogao drzati cudne likove daleko od kluba.

    Treba se pomiriti s tim da TRENUTNO u kontekstu FD članski model ne zanima više od stotinjak ljudi.Tradicija bunta

    pitanje je koliko clanova je iz zagreba i okoline? jedino da se u buducnosti mozda omoguci nekako online glasanje ili nesto slicno pa da se vidi da li bi se brojka uveliko promjenila..
  • Cosey
    432
    Ne bi bilo loše da se ovi postovi vezani za članstvo i funkcioniranje članskog kluba prebace u za to odgovarajući topic čisto da se neki detalji i sl. o ovoj vro bitnoj temi ne gube po drugim topicima.

    Vezano za eventualne muljaže, mene je zaprepastila, neki dan na nekom drugom topicu, činjenica da Mamić, možda, pumpa brojku članstva sa svojim ljudima. Barem postoji mogućnost.

    S druge strane puno ljudi ili je odustalo od članstva ili se neredovito učlanjuje. Tko zna kaj se sutra može dogoditi. Sigurno je da će ljudi koji su u kontinuitetu dugogodišnji članovi imati veća prava.

    Ne znam, možda pišem besmislice, ali čisto da nam se ne dogodi grdo resetiranje...
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Nije ništa loše to što je manji broj ljudi zagrizao za to, to je normalno. Tu je spomenut Rapid, ima i drugih sredina gdje se može dobit sličan dojam. Jednostavno, većina ljudi ipak voli svoj klub radi nogometa, igre, povijesti, igrača i legendi...a ovo im je nekako sporedna stvar. Ustroj kluba bi trebao biti samo mehanizam kojim se smanjuje manevarski prostor za manipulacije i štiti klub, ne nešto što bi trebalo bit svrha samo sebi. Ne može ipak bit isti "model" u jednom futsal klubu s 2000 članova i jednom profi nogometnom s 20 tisuća, nit mislim da je jednako efektan princip biranja u sredinama gdje taj tzv. članski model ima tradiciju od 100 godina i tamo gdje nikad nije proveden kako treba. Ali ovo je sad već daleko od teme.
  • Bosna86
    11.5k
    Otvorio si pandorinu kutiju.... Ne moze biti ustroj isti za fd i za NK... Ali mi nemamo drugu alternativu, ocekivati da ce netko cist i u prici uci i uletiti sa 10-20-30 milijuna eura je iluzorno.... Isto tako u hrv ne postoji skolovan kadar koji bi se postavio na celo jednog nogometnog kluba.... Voditi NK i privatno poduzece je totalno razlicita stvar zbog xy razloga
  • Tradicija bunta
    5.4k
    mi nemamo drugu alternativu, ocekivati da ce netko cist i u prici uci i uletiti sa 10-20-30 milijuna eura je iluzornoBosna86

    Ako ciljaš na privatnog vlasnika, žestoki sam protivnik toga. A ovo što pišeš, nije trebao uletit nitko s nikakvim milijunima, da je uletiLo neko veliko ime s mudima i da je uporan, a opet da razumije esenciju problema mamićevštine od njegove uprave ne bi ostao kamen na kamenu, figurativno. BBB ne mogu nit žele bit uprava, mogu samo skidat postojeće. Recimo taj segment odlično funkcionira kod FD i taj dio se može uzet kao dobra usporedba kakav otprilike odnos treba biti između ultrasa i uprave njihovog kluba.

    Najveća tragedija NK je što su se mnoge "legende" osramotile pod stare dane. Al to je neka druga tema o kojoj se može na drugom mjestu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.