• Eduardo
    16.8k
    DATUM ROĐENjA: 04.08.1991.
    MJESTO ROĐENjA: Brugg (Švicarska)
    VISINA: 177cm
    TEŽINA: 72kg
    BIVŠI KLUBOVI: Grasshoppers, Galatasaray, Eibar, Werder Bremen
    POZICIJA: Krilo
  • 000
    941
    Bosanskohercegovački reprezentativac Izet Hajrović sa suprugom Leylom odlučio je renovirati Odjel pedijatrije u Bolnici Travnik, potvrdila je za Klix.ba humanitarka Jasmina Fajkić.
    Bračni par Hajrović do sada je u nekoliko navrata pomagao na području Travnika, a donacija pomoći JU Bolnica Travnik najveća je do sada.

    “Ovo nije prvi put da učestvuju u ovim akcijama već peta ili šesta donacija koju realizuju na području Travnika iako nisu vezani za ovo mjesto. U sklopu ove akcije bolnici će biti obezbijeđeno sve što im je potrebno”, kazala je Fajkić.

    Hajrovići će bolnici u Travniku obezbijediti sve što je potrebno, od kreveta do drugih materijala i uređaja, za normalno funkcionisanje odjela.

    “Ovo je najveća do sada akcija realizovana u Travniku od Hajrovića i uveliko će usrećiti djecu, ali i uposlenike bolnice”, dodala je Fajkić.

    Realizacija donacije trebala bi uslijediti za dva mjeseca, a donaciju bi lično trebao uručiti Izet Hajrović.

    https://www.klix.ba/vijesti/bih/izet-hajrovic-sa-suprugom-obnavlja-odjel-pedijatrije-u-travnickoj-bolnici/180929029
  • Eduardo
    16.8k
    Meni je fascinantno koliko je Izet napredovao pod Bjelicom. Strašno igra u EU utakmicama, u HNLu ipak ne toliko kvalitetno. Nisam siguran fali li mu motivacije za HNL ili je nešto drugo u pitanju, ali ovo što igra u Europi je top. Valjda ćemo ga dočekati ubrzo i u HNLu.
  • 000
    941
    collage343.jpg?quality=100&strip=all

    Ekstravagantan kako na travnjaku, tako i van njega :)
    Dobar je Izet, ali mišljenja sam da može još puno, puno bolje. Trenutno je k'o Žorž, na nekih 80% čini mi se. Nakon zimskih priprema trebao bi biti ''pravi''.

    P.S.
    Ova krajnje desno mi je vrh :lol:
  • markoli
    1.6k
    Meni nije jasno kako još nije dobio poziv za reprezentaciju BiH. Mislim bolje za nas, jer se neće trošiti za vrijeme reprezentativne stanke, ali po meni je zavrijedio svojim igrama ove sezone da dobije i tamo priliku.
  • 000
    941
    Selektor nogometne reprezentacija BiH Robert Prosinečki na konferenciji za medije održanoj u Sarajevu saopćio je spisak pozvanih igrača za prijateljsku utakmicu protiv Turske te susret Lige nacija protiv Sjeverne Irske.
    Prosinečki je u odnosu na prethodni spisak napravio samo jednu promjenu, golman Asmir Begović se vratio u reprezentaciju, dok je sa spiska od 23 nogometaša otpao Kenan Pirić.

    Zmajevi koje je Prosinečki pozvao za naredne dvije utakmice su:

    - golmani: Ibrahim Šehić (Erzurumspor), Asmir Begović (Bournemouth) i Vedran Kjosevski (Željezničar

    - odbrana: Darko Todorović (Red Bull Salzburg), Ognjen Vranješ (Anderlecht), Toni Šunjić (Dinamo Moskva), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Ervin Zukanović (Genoa), Eldar Ćivić (Sparta Prag) i Bojan Nastić (Genk)

    - vezni red: Muhamed Bešić (Middlesbrough), Gojko Cimirot (Standard Liege), Miralem Pjanić (Juventus), Elvis Sarić (Suwon Bluewings), Rade Krunić (Empoli), Goran Zakarić (Partizan), Haris Duljević (Dynamo Dresden), Edin Višća (Basaksehir), Sanjin Prcić (Levante) i Deni Milošević (Konyaspor)

    - napad: Edin Džeko (Roma), Kenan Kodro (Kopenhagen) i Rijad Bajić (Basaksehir).

    Zmajevi će biti gosti Turskoj 11. oktobra u Rizeu, a ta utakmica će se igrati u terminu od 20:30 sati. Potom će 15. oktobra uslijediti novi duel sa Sjevernom Irskom u Ligi nacija, ovog puta na stadionu Grbavica u Sarajevu. Utakmica će početi u 20:45 sati, a u prvom meču je naš državni tim slavio u Belfastu rezultatom 2:1.

    https://www.klix.ba/sport/nogomet/prosinecki-objavio-spisak-zmajeva-za-tursku-i-sjevernu-irsku-povratak-begovica-piric-otpao/181001024

    Jaka reprezentacija B&H kada Izet tamo ne nalazi mjesto. :cool:

    Evo šta Žuti veli za njega:

    "Hajrovića ću ostaviti za studeni. Gledam ga jer mi je blizu u Zagrebu. Što reći o njemu? Ima odličnu ljevicu", rekao je Prosinečki, ali teško da itko iz ovoga može shvatiti zašto Hajrović nije na popisu.
  • Mr Anderson
    4.9k
    Definitivno ima ono nešto i pokazao se kao dobro pojačanje. Makar, ponekad imam osjećaj ko da mu se neda, nezainteresirano, pogotovo u HNL-u.
  • deda
    26.3k
    Izet je u 8 euro tekmi dao 6 golova, a u 20 HNL niti jedan. Inspiracija :wink:
  • reziser
    5.8k
    "naš" mentalitet
  • 000
    941

    Deda, trenutno nam i treba ''trpanje'' u euro tekmama za sada. Za HNL ima vremena. Kakav je sa asistima u HNL-u?
  • xavier
    11k
    Mene zapravo posebno veseli što je ovaj Dinamo "složen" za Europu, a ne za HNL.

    Prije smo imali momčadi koje su dominirale HNL-om, ali su padale u Europi jer nisu znale napraviti čvrsti blok i čekati brze kontre. Ovaj put je drugačije. Baš zbog toga imamo malo problema u HNL-u gdje se mora igrati na drugačiji način, ali razlika u kvaliteti je takva da je i ovo više nego dovoljno.
  • deda
    26.3k
    Bolesno zvuči da jedan Zakarić igra za BiH, a naš Izet nije ni među 23.
  • xavier
    11k
    Ja ću samo ponoviti što sam tamo napisao. Kakvu mi imamo koristi od njegovog igranja za reprezentaciju? Pa nama je bolje da za to vrijeme odmori i ne ozljedi se.
  • deda
    26.3k
    To dobro zboriš. Ali meni taj Zakarić nikakav dojam nije ostavio. Navodno procvo u Želji i Patlidžanu
  • Blaz
    350
    Deda razmislja kao njegov bjelovarski susjed, igranje za repku dize cijenu. :love:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.