• xavier
    11.1k
    Nisam siguran ni da drugi klub isplaćuje cijelu plaću u svim slučajevima, dapače.
  • deda
    27.4k
    I to je mogućnost naravno.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Tu @xavier vjerojatno misli na rijeku, oni su majstori u tome. Daj mi igrača na posudbu i plaćaj ga i dalje. Siguran sam da Dinamo i Kuleta i Menala plaća bar malo, čisto sumnjam da je Rijeka preuzela kompletno plaćanje.
  • xavier
    11.1k


    Da, na Rijeku mislim jer takvu kombinaciju imaju i s Andrijaševićem i taj je posao skoro propao jer se nisu mogli dogovoriti oko 10 000 eura više ili manje, a ionako plaćaju relativno mali dio njegove plaće. Nema šanse da isplaćuju cijele plaće ni za ovu dvojicu naših.
  • Beli
    149
    Koliko je Dinamo zaradio od Fan Shopa u 2019.god?
  • deda
    27.4k
    Čini mi se da je promet bio oko nekih 12-13 milijuna, ali moralo bi se provjeriti fin. izvješća

    Osim toga prošle je godine osnovana firma Dinamo trade d.o.o. preko koje će ići taj promet, e sad kad je ona profunkcionirala ne znam točno.

    Prihod od prodaje roba u fin. izvješću GNK je bio oko 10 milja kuna
  • Kwedi
    3.8k
    Preko firme Dinamo Trade doo:

    prihod 5.040.150 kn
    rashod 4.333.970 kn

    zarada 535.582 kn


    Preko udruge direktno:

    prihod 9.969.887 kn


    zbirno prihodi su 15 milijuna kuna od fan(i web) shop(ov)a
  • Beli
    149

    A rashod preko udruge? Ili se prihod racuna kao zarada?
  • Kwedi
    3.8k
    A rashod preko udruge? Ili se prihod racuna kao zarada?Beli

    prihod je prihod, zarada je drugo.

    prihod od deset milja je jedna od stavaka od ukupnih prihoda od 382 milje kuna, zarada i rashodi su isto druga pjesma.

    s obzirom da je preko firme isključivo poslovanje shopa (a za to si postavio pitanje), tu znamo koliko su zaradili.

    preko udruge je kompletno poslovanje kluba.
  • Guinness
    1.9k
    Pa čovjek je odmah pitao kolika je zarada, a ne prihod.
  • Kwedi
    3.8k
    o potencijalnoj zaradi fan shopa preko udruge nemremo znati jer je to samo jedna od xy stavki u prihodima, a s druge strane koliko su administrativni, režijski i materijalni troškovi - nemre se saznati iz financijske sintetike.

    dok kroz firmu je čista situacija jer je osnovana za shop isključivo.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Kak god okreneš, 15 milja prihoda za dva nevelika shopa od kojih je jedan totalno neugledan, a i sama ponuda artikala može biti 5 puta bolja potvrdjuje Dedinu tezu o grandioznom marketinškom potencijalu kluba.
  • Neki tip
    19k
    Podatak o 15 milijuna kuna prihoda je zapravo fascinantan.. koliki su tek limiti u boljim okolnostima!

    15 milijuna znači, jednostavnom računicom, da je ondje 30 000 kupaca moralo ostaviti barem 500kn kroz godinu (prosječna vrijednost dresa).

    Naravno da je možda veći broj kupaca u prosjeku potrošio manji iznos ili manji broj kupaca više novca, no poanta je u tome da je lijepo podsjetiti se malo na te potencijale.
  • Crusades1986
    9.5k
    Mislim da se uz bolji rad marketinga i rada oko navijača, ponude u shopovina to može minimalno poduplat. Baza navijača je velika, Hrvatska, BiH, bliža i dalja dijaspora...
  • deda
    27.4k
    Dedina procjena već godinama stara je 70-80 milja kuna je realno moguće godišnje ostvarit od Dinamovih komercijalnih proizvoda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.