• Neki tip
    19.6k
    ali ja i dalje neshvacam kako mozes podici cijenu za 218% a pritom ne podignes razinu usluge, naprotiv.Ali

    Dinamo ne prodaje fotelje, komfor. To imas u Lesnini, Primi.. Dinamo prodaje igru, rezultat, emociju, doživljaj.

    Naravno da bi sve to bilo ljepse na normalnom stadionu, nitko normalan to ne spori, i sigurno da stadion jest dio cijelog paketa dozivljaja (i ovakav kakav jest ga kvari), ali komfornost stadiona nije primaran razlog zasto je itko od nas na stadionu (u slucaju Maksimira sasvim sigurno, ali ni inače) pa nije logicno ni da bude osnovica formiranja cijene.

    Dinamo je, ako cemo u tim terminima, zadnjih godina prilicno unaprijedio svoj "proizvod". Imas ekipu s kojom se mozes identificirati, sa stadiona cesce odlazis sretan nego tuzan, skoro nikad razocaran odnosom igraca prema igri i prema navijačima.

    Volio bih, svi bismo, da je u cijeni ulaznice i krov nad glavom, wc i sjedalo na koje smijes sjesti u hlacama mlađim od par godina, ali ono sto smo prije placali bilo je pomalo i potcjenjujuce prema vlastitom proizvodu.
  • Ali
    2k


    Ok, komfor stadiona nije bolji, naprotiv.

    Dinamo prodaje igru, rezultat, emociju, doživljaj.

    Idemo dalje:

    Trener:
    tada Bjelica, danas Čačić, nema potrebe trositi rijeci na kvalitetu rada i stozera. U karakter i privrzenost Dinama ne ulazim, tu je danasnji u prednosti.

    Sastavi, tadasnji superkup:

    satqm7o8c6av8nwc.png

    Dakle po pozicijama gledano, to je tu negdje !

    Sezona netom zavrsena prije cijene 640kn za godisnju:
    29/5/2 = 92 boda ili +25 na prvog pratitelja

    Prosla sezona prije cijene 1.400kn za godisnju:
    24/7/5 = 79 bodova ili +7 na prvog pratitelja.

    Evo to je osvrt na, igru, rezultat i komfor...

    Emocije i dozivljaj ? Ja ga jednako volim kao i prvog dana kad sam kasnih 70tih stupio prvi put na stadion i to je ista emocija vec desetljecima , dakle ista lao i 2019/20...

    Doživljaj da je se promijenio za 200% , neznam u kom elementu.

    Da li je klubu neophodan taj prihod? Nije jer je manji od 5%, a ionako su porasli drugi mkt prihodi tv prava i sponzori...

    Da im je frka pa ajmo pogurati. Ali nema ni tu podloge
    Jedino je vjerovatno placa amri, vlatki i drugu porasla placa za 200%

    Ispravi me ako sam negdje pogrijesio.

    Nemoj samo molim te na foru, emocije su to pa ajmo im ih naplatiti jer to me podsjeca na nh i slicne
  • Keyser Soze
    8.3k
    Dosta sa žalopojkama o cijenama. Ja ne znam kaj bi neki htjeli, da kupiš jednu i drugu dobiš gratis il kaj? Cijene zadnjih godišnjih su bile sramotno niske i sad je odjednom ovo šok, a višestruko se isplati jer imaš i lako moguću Ligu prvaka gdje ćeš gledat top ekipe. Tovari su isto digli cijenu godišnjih i ne uključuju Europu nego imaš pravo da kupiš ispred onih koji nemaju, a da igraju skupine ne bi im vrijedile kao karta dok nama vrijedi za faking Ligu prvaka.
    Kužim da je stadion loš, ali da je moderniji bile bi godišnje još skuplje.
  • Neki tip
    19.6k


    Evo neću na emocije.

    Najkraće - mislim da ono što Dinamo nudi vrijedi cijene godišnjih ulaznica kakve su sada, a da su ranije cijene bile preniske. "Proizvod" je bio na stalnoj rasprodaji.

    Interes je porastao pa sukladno tome i vrijednost trazenog raste. Dodatno, smanjen je broj dostupnih mjesta pa zakonom ponude i potražnje, ono cega je manje, a trazenije je nego prije - postaje vrijednije.

    Ali da se se ne igramo opazanjima, ajmo egzaktno..

    Dinamo doma odigra 18 utakmica u prvenstvu, odigrat ce poneku u kupu, prilicno je vjerojatno da ce odigrati barem 6 u Europi (3 sigurno, a u neke skupine ce dosta izvjesno uci, zar ne?).

    Mozemo staviti da ce odigrati 24 utakmice doma u sezoni? Hoce i vise, ali eto nek su 24.

    Najskuplja ulaznica van loža je 1400kn. To je manje od 60kn po utakmici.

    Za sjever je to manje od 25kn po utakmici.

    Meni svaka Dinamova utakmica vrijedi iznosa od 60kn, a bome onda i 25kn. :)
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Top izracunato :ok:
    Moze netko izvuci podatke koliko smo utakmica na Maksimiru imali proslih sezona?
  • Ali
    2k
    60 kn ne vrijede utakmice : Istra, Belupo, Sibenik, Lokomotiva, Gorica, Varazdin. Njih je dakle 12.
    To je po meni max 40-50 kn, a da ne spominjem pretplatu dakle ocekujes znacajan.popust na sve te u paketu. Usporedbe radi Hajduk koji dozao hype lani ke po 30kn prodavao protiv belupa da bi napunio 30.000 (je li i on podcjenio vrijednost svoje ekipe...)

    Dakle 12x30kn = 360 kn maximum kaj je je. A da li ostatak vrijedi 1.040 kn ?
    Sve to uz napomenu da se barem 20% igra po kisi i zimi bez krova... i da je vjerovatno 2% gledatelja u mogucnosti biti na svim utakmicama...

    Ali da sve zanemarimo, i da sami sebe uvjerimo da i vrijedi tih novaca, kako objasniti da je godinama prije bilo 200-300% niza cijena !!!

    Nemozes napraviti takav skok cijena a da nemas podlogu, tj. konkretnu razliku u "usluzi" koju prodajes.
  • deda
    28.7k
    Dečki moji, mi u Ždralovima plaćamo ulaznicu 30 kuna i godišnju 500. I nitko se ne buni. Dinamo je predugo bagatelizirao svoj proizvod. Stvari dolaze u normalu.
  • Neki tip
    19.6k
    Dakle 12x30kn = 360 kn maximum kaj je je. A da li ostatak vrijedi 1.040 kn ?Ali

    Pa evo sam si odgovori.. izbaci tih 12 koje si izbacio pa si odgovori vrijede li ti tekme s Hajdukom, Rijekom, Osijekom pa nekim Genkom, Atalantom, Sevillom, West Hamom, Fenerbahceom, Benficom ili Cityjem manje od 90kn po utakmici ako kupis najskuplje ulaznice, odnosno manje od 50kn po utakmici ak uzmes za sjever gore/dolje. :blush:

    Ne da mi se, onak iskreno, dalje vodit ova rasprava. Ak si odgovoris na ovo pitanje gore da ne vrijedi - nemoj kupit godisnju i sve 5.

    Posve legitimno je ne kupit proizvod koji smatras precijenjenim. :)
  • Salva
    2.4k
    Nije problem što je poskupilo, nego što je cijena bila urnebesno smiješna. 250kn za Sjever prije 3 godine (ako se ne varam)? Pa to je sramota za klub da si dozovoljava takve cijene. Okej, shvacam da su morali nekako privuc publiku, ali mislim da bi bilo loše da su održali takvu cijenu.

    Pa jedno FK Sarajevo naplacuje godišnju kartu za istok gotovo 500kn, osrednji klub (na tablici) iz jedne od najslabijih europskih liga, a i zna se kakav je standard života tamo. Zvezda je prošle sezone najjeftiniju naplacivala 300ak kuna a Maribor za novu sezonu 130/150 eura. Ne znam koliko bi ti htio da se plaća, 200kn? Počni cijenit Dinamo i ono što ti za tu cijenu nudi. Ako ne, lupat ćes glavom u zid jer ako si imalo redovit na Maksimiru isplatit ćes kartu do studenog. Mene ne zanima komfor, kao i većinu nas, a i one koje kao to smeta nekako pređu preko toga kada je u pitanju derbi ili neka bitna europska tekma.
  • maddaddam
    2.9k
    FK Sarajevo naplacuje godišnju kartu za istok gotovo 500knSalva

    370,65kn istok
    144,50kn sjever

    do 10.07.
  • Ali
    2k


    Ja se nikada u zivotu necu pomiriti sa poskupljenjem bilo cega od preko 200% jer to nije normalno. To moze ali uz razumljive argumente...
    Npr. suncokretovo ulje je poskupilo 200% jer je uslijed izbijanja rata u dvije najvece zemlje proizvodjaca suncokreta doslo do nedostatka istog i to je dovelo do povecanja cijene. Dakle povecana potraznja i smanjena proizvodnja.
    Ili imas Iphone 9, koji je imao 64mpx ... 64gb... pa je Apple proizveo iphone 14, koji ima 256mpx... 256gb... i slicno pa kazes je ovoj je veliki iskorak u kvaliteti i materijalima...

    Ali da poskupis jer pod :
    a) sve je poskupilo pa bum i ja
    b) prije sam davao jeftino pa sam sad to skuzio

    Sorry ali to meni nisu opravdani razlozi , aprvenstveno neprihvatljivi. Vec sam naveo, usluga je ista, potraznja ista... kaj je onda drugacije..

    A vjerovatno nazalost necu moci kupiti godisnju, jer sam vec pisao nezelim doma rastavu braka ak iskrcam 5.600 kn za gledat Dinamo, pogotovo jer sam to zadnji put platio manje od 2.000kn. To je ozbiljan novac za hrvatske prilike.

    Ok, nema smisla dalje. Tome sluzi demokracija da svatko moze imati svoje stajaliste. Razmijenili jesmo vidjenja i sve ok. Nemoramo svi isto misliti
  • Captain America
    14.6k
    Moj savjet ti je (savjetovo sam isto još ljudi, a lako moguće da ću i sam napravit isto jer sam prekomotan da idem na ruglo svaki vikend i razmišljam di ostavit auto i ne pokisnem, hoću kisnut, hoću moć otić na wc ak bude sila na hladnoći...), prek članske si osiguraj derbije (4 ulaznice dobiješ, računaj da uvijek nešto može iskrsnut i da lako moguće propustiš 2) za 60 kn i uzmi paket za vjerujem grupnu fazu Lige prvaka koji pretpostavljam da će bit 100injak eura i za 800injak kn si pokrio one najvažnije utakmice. Ako ćeš htjet pogledat neku manje atraktivnu utakmicu, lako uzmeš pojedinačnu povoljniju ulaznicu, a tu su i "gostovanja" na bliskim lokacijama u Gorici i Kranjčevićevoj.
  • Ali
    2k

    A od kad je mjerilo tko koga cijeni cijena godisnjih ?

    Znaci zvezda cijeni svoje jer ima skuplje karte ??? Kakve to ima veze, jel imaju krov? Jel imaju otvorene sve tribine... ma daj...
    Inace spominjes sarajevo, imao sam priliku i tamo biti na stadionu, pa i on je u boljem stanju od ovog naseg. I to sam bas gleda protiv Atalante uzivo ... i nisu karte bile preskupe, nemrem se sjetiti ali znam da nisu bile puno
  • Ali
    2k

    Jesam vec nesto u tom smjeru razmisljao i kalkulirao.
    Jebiha teska vremena, mozda se netko jedne godine sjeti i obiteljskih popuata, jer to bi svim klubovima trebala biti strategija broj 1. Privuci obitelji tj.vise generacija...
  • Salva
    2.4k
    Dobro, ova rasprava nema smisla. Kuzim kaj hoces rec, meni jednostavno komfor koji mi Maksimir (ne)nudi nije presudan kod kupovine godišnje karte.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.