• deda
    28.1k
    Upravo to. Bojim se da na Kranjči neće biti praktički slobodne prodaje godišnjih već će biti isključivo za vlasnike postojećih.
  • Sajla
    3.5k
    pitanje - pošto nisam znao hoću li stići ovaj tjedan uzeti godišnju, prvo sam online iskoristio pravo na besplatnu kartu za članove za zapad gore za superkup u subotu. a pošto sam jučer ipak uspio otići do stadiona i uzeo godišnju, sad teoretski imam 2 karte. ili se ova besplatna poništava?
  • ksapi
    2.2k


    Ne ponistava se nista, ali ako imas godisnju kaj te briga za besplatnu kartu :)
  • Rajkan
    0
    Ticket point prazan...Tu i tamo netko naleti.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Tako je bilo i jučer.
  • deda
    28.1k
    2700
  • Bosskovitz
    7.5k
    Dinamo je trebao staviti ove cijene koje jesu za godišnje ali do 15.7. stavit popust takav da je cijena ista kao i lani. I onda nakon svakog pretkola smanjivati popust i tamo između dve tekme zadnj2g pretkola maknuti popust skroz.Ludovic IX

    O ovome sam pisao već na temi o godišnjima, Ferencvaros ima zanimljiv i jako dobar koncept:

    - možeš kupiti godišnju u pretprodaji, znači dok još prošla sezona nije završila, i ta ulaznica je najjeftinija jer je za one koji su najvjerniji i kupuju ulaznicu neovisno o svemu ostalome što se događa
    - od kraja prvenstva do prve utakmice novog prvenstva je redovna cijena godišnje ulaznice koja je nešto viša od one u pretprodaji
    - od prve utakmice do nekog trenutka je najviša cijena ulaznice jer su te ulaznice za one koji kalkuliraju, čekaju transfere, čekaju kako će se odviti kvale za Europu i sličnu

    Odličan model koji se da jednostavno nadograditi i unaprijediti kod nas.
  • deda
    28.1k
    Ovaj model im je predložen i jako im se svidio. Ima šanse da ga se usvoji od sljedeće sezone.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Shvatite ovo kao pripremu za buduća vremena jer će na Kranjči ulaznice biti još skuplje, a na novom stadionu da ne govorimo.deda

    Do ovog zaključka sam i ja došao u jednom trenutku. Čak ne toliko oko cijene, koliko oko dostupnosti.

    Kapacitet Kranjče će biti 12.000, znači kad oduzmemo 5% za gostujući sektor i dio ulaznica uz njega koji se izvjesno neće prodavati iz sigurnosnih razloga, ostaje nam cca 11.500 stolica. Ako mi danas prodajemo oko 5-6.000 godišnjih, a prodajemo, samo na pravo prvokupa za dosadašnje vlasnike godišnjih otići će praktično pola stadiona. Kad tome dodamo barem još 1.000, a gotovo sigurno više novih godišnjaka koji će to postati zbog stadiona, ulazimo u sferu strategije prodaje godišnjih ulaznica.

    Idealnim se smatra 70-80% stadiona pod godišnjim ulaznicama, to bi bilo 8-9.000. Nije uopće nerealno. Pristupi su različiti: Ameri recimo na američkom nogometu znaju rasprodati i cijeli stadion godišnjim ulaznicama ako je realitet takav, dok recimo Nijemci imaju kvote kako bi na utakmice mogli doći i oni navijači koji ne mogu na sve utakmice pa tako Borussia Dortmund ima 2/3 stadiona pod godišnjim ulaznicama (55.000 godišnjih ulaznica i 50.000 članova na zatvorenoj listi čekanja za godišnje ulaznice). Ovo drugo se čini kao puno zdraviji sustav, ali cijela situacija pokazuje potrebu za dobrim digitalnim sustavom upravljanja godišnjim ulaznicama, o tome sam puno puta pisao, kako bi se mogle vraćati klubu ako vlasnici ne dolaze na utakmicu, da se ne događa da neki ostanu pred stadionom jer nema više ulaznica, a unutra ima praznih stolica jer neki godišnjaci nisu došli (iz bilo kojeg razloga). Na stadionu poput nove Kranjčevićeve to će izvjesno postati realan problem.
  • mali M
    3.5k
    potrebu za dobrim digitalnim sustavom upravljanja godišnjim ulaznicama, o tome sam puno puta pisao, kako bi se mogle vraćati klubu ako vlasnici ne dolaze na utakmicuBosskovitz

    ovo je super ideja.. mislim ima fakat puno potencijala u klubu, volio bi da se pomaknemo sa mrtve točke prapovijesnog shvaćanja PR-a i marketinga
  • blue heart 72
    1.4k
    U Švici ne moraš vraćati klubu, nego ako si spriječeni i ne možeš na tekmu, možeš jednostavno dati nekom frendu ili frendici i oni bez problema uđu sa tvojom godišnjom. Od nove sezone (pišem za YB) godišnje više neće biti kartice, nego digitalne.
  • NORTE
    9.3k
    Kapacitet Kranjče će biti 12.000, znači kad oduzmemo 5% za gostujući sektor i dio ulaznica uz njega koji se izvjesno neće prodavati iz sigurnosnih razloga, ostaje nam cca 11.500 stolica. Ako mi danas prodajemo oko 5-6.000 godišnjih, a prodajemo, samo na pravo prvokupa za dosadašnje vlasnike godišnjih otići će praktično pola stadiona.Bosskovitz
    Svaka usporedba cijena ulaznica duplo većeg kapaciteta "atletskog/zračnog" stadiona Maksimir na kojem nema navale s novim nogometnim stadionom Zagreb s upola manjim kapacitetom je potpuno neprimjerena.


    Borussia Dortmund ima 2/3 stadiona pod godišnjim ulaznicamaBosskovitz
    Mislim da je na Maksimiru prije potresa s kapacitetom od cca 33k bilo ograničeno na nekih 8-9 tisuća godišnjih što je cca 1/4 stadiona.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    to je sranje. Mobitel ti se isprazni ili ne radi i mozes se jebat. Daj ti meni plastiku radije
  • black Olives matter
    58

    Mislim da je tako i na Rujevici (da možeš prebaciti na nekog drugog)
  • xavier
    11.1k
    O ovome što kolega @Bosskovitz piše, pisalo se već više puta i da bi o tome mogli razgovarati, potrebno je imati zadovoljene dvije pretpostavke:

    1. Cijene godišnjih ulaznica ne smiju biti preniske odnosno "popularne" kakve su u prošlosti često bile
    2. Stadion mora u prosjeku biti popunjen barem u nekom pristojnom postotku

    Naravno da kad govorimo o stadionu koji je solidno ispunjen (znači nije 80% ulaznica dostupno u svakom trenutku) te su cijene godišnjih ulaznica više manje komercijalne (ne isplatiš cijenu godišnje ulaznice odlaskom na 3 europske utakmice), onda je logično da taj koji je kupio ulaznicu želi da se ona iskoristi ako je on slučajno spriječen.

    Kod nas to u prošlosti često nije imalo smisla jer je stadiona uglavnom bio poluprazan te se ulaznice bile dostupne, a cijena godišnje je bila takva da se nitko nije mogao žaliti da neće dobiti "vrijednost za novac" ako nije u mogućnosti doći na nekoliko utakmice.

    Cijene su otišle gore i možemo se složiti da za ove uvjete (mislim prvenstveno na stadion) više nisu preniske nego su veoma blize nekakve tržišne vrijednosti. Isto tako, odlaskom na Kranjču i stadion bi trebao biti bolje popunjen. Sukladno tome klub bi do trenutka prelaska tamo svakako trebao osmisliti sustav daljnje distribucije odnosno mogućnosti prenošenja ulaznica na drugu osobu u slučaju da je vlasnik godišnje ulaznice spriječen u dolasku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.