• DrawTube
    2.9k
    Peče ih jer mi sad na malim tekmama imamo brojke koje su oni imali do prije svega 5 godina. I to na nenatkrivenom, još derutnijem, još nefunkcionalnijem stadionu od Poljuda, i još bez Istoka (s kojim bismo imali još višu posjetu). Ne samo da im je u vodu pala fora "Poljudske lipotice" kad je otvoren Pampas, past će im u vodu i fora "najluđe atmosfere i najviše gledatelja na svitu" kad dođe Kranjča a naposljetku Maksimir.

    Peče ih i jer smo na gostovanjima sve jači, i jedino gostovanje gdje nas šišaju je Drosina koju svakom utakmicom sve više punimo. Više se ne mogu sprdati na člancima sa slikama gdje Dinamo igra pred 2000 ljudi i gdje Boysa dođe 500, već vide Boyse kako na Varaždinu na rasprodanom Sjeveru dižu koreografiju i navijaju dulje od 90 minuta.
    .
    Peče ih jer u podsvjesti znaju da se približavaju svojem plafonu. I sami se žale kako sve manje ljudi kod njih navija, sve više snima. Oni znaju da su blizu svog plafona, a Dinamov plafon nikada nije utvrđen i mislim da ni sami nismo svjesni kakav kapacitet i koliko mjesta za napredak imamo. Mi napredujemo kvantnim skokovima na najružnijem stadionu u Europi, bojim se zamisliti što će biti kad dođemo na moderno grotlo od 30 000 mjesta
  • Droljo
    5k
    Postajem tovar ali...
    Obljetnica potpisivanja ugovora livaja na središnjem dnevniku hrt 1
    :zip:
  • DrawTube
    2.9k
    je li u intervjuu spomenuo kad planira upisati autoškolu
  • Droljo
    5k
    Nisam ga slušao al mi se pojava fotografski urezala
  • Grga
    13


    A pa ti stvarno mislis da nekog pece vasa brojka.
    Ili onaj stranicu prije prica o kolektivnom suicidu na rivi. Ako ga nismo napravili zadnjih 20 godina u kojima je domet bio 3. 4. Misto.
    Budi siguran da necemo nikad.

    Vase brojke nisu nesto sta bi nas peklo. Dapace, u vrijeme vaseg bojkota. Zbilja je bilo tuzno doc na prazan i slabo popunjen maksimir. Meni je uvik bilo puno draze kad je maximir pun i kad vi grmite s druge strane. To ipak daje neku draz svemu tome.
    Nekako mi se cini da dobar dio ekipe tu stalno pokusava prikazat kako nase brojke i nisu nesto. Toliko o tome, koga i sto pece.
    Sta se tice koreografije. Dnovinari kojima je to tema stave to u prvi plan. Ekipa se uvati sprdat s tim. A vi ne znate prihvatit zebanciju na svoj racun pa onda kuknjava.. tovarski mediji bla bla.. da je obrnuto. Rekli bi da kmecimo.

    Mi smo na svoje brojke ponosni. Krenili smo od nule. Do ovoga danas.
    I sve je to polako raslo iz godine u godinu. I to u vrijeme jednog od najneuspjesnijih perioda kluba.
    Pricas o plafonu. O plafonu ce se moci pricat tek i ako hajduk bude prvak i ostvari bar neki rezultat u europi.
    Ti uspoređujes posjetu dinama koji je na pragu prolaska betisa i glavni konkurent za osvajanje prvenstva. Momcad s najboljim rosterom u hnl. Uspoređujes to s posjetom hajduka prije pet godina, kad je hajduk bio 3. Kao nas pece to sta ste sad na razini na kojoj smo mi bili prije 5 godina.
    Pa jel moguce da si ovo napisao?
    Zelim vam ogromne brojke. Pune tribine. Zdrav klub.
    Pa nek bude veselo..
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Nekako mi se cini da dobar dio ekipe tu stalno pokusava prikazat kako nase brojke i nisu nesto. Toliko o tome, koga i sto pece.Grga

    Prvo, ne znam dal je ovo neka sprdačina pa se navijač Hajduka neironično registrirao na forum navijača Dinama, ali ajde uhvatiti ću se na udicu, volim dobru debatu i diskusiju.

    Majstore, vaše brojke ne da nisu nešto, nego su zapravo neuvjerljive. Ponovit ću, zadnje desetljeće, sve što ide s juga su mantre o "neviđenom ludilu", "najluđem gradu na svitu", "najvećem klubu i najboljim navijačima" i uvijek zabavne "samo Hajduk puni stadion". To ne da nije istina, već je smiješno daleko od istine. Uzmi zadnjih 17 godina za koje možeš pronaći podatke u raznim izvorima (SHNL, Transfermarkt itd.). Vaša prosječna posjeta u tih 17 godina (oduzet ću korona godinu) je 9840 gledatelja, što je 29% ispunjenosti Poljuda. Znači da vi niste uspjeli prosječno ispuniti niti trećinu Poljuda. Ponoviti ću opet, neviđeno ludilo, grotlo Poljuda i kako god već volite davati epitete je samo i isključivo vezano uz HNL derbije i europske utakmice, a mogu ti sad izvući masu tih europskih utakmica na kojima Poljud nije bio niti blizu pun.

    Ovo ne govorim jer me nešto peče ili boli ili smeta, svaka čast vama na brojkama koje imate, to je za hrvatske prilike solidno, no izvan granica Hrvatske je to ništa. Dat ću ti banalan primjer. Salerno je grad koji neodoljivo podsjeća na Split, izgledom i brojem stanovnika, ima ih par desetaka tisuća manje. Salernitana je u istom periodu za koji sam podatke dao za Hajduk provela od 17 godina čak 14 u nižim ligama, 2. ili 3. i u tom periodu ima 50 ljudi u prosjeku manje na tribinama od vas i veću ispunjenost stadiona. Znači ne govorim o Serie A klubovima sa tradicijom nego Salernitani.

    Mene ne smeta ničija brojka, navijanje i brojnost navijača, smeta me u Hrvatskoj sektaško pristupanje svakoj temi. Svi mi znamo da je Maksimir prazan, ali bome znamo i razloge toga, a imali smo doslovno izravni sukob navijača i uprave koji je trajao dobrih 15 godina. Nas to ne dira, nama je to posve jasno. Vi ste ti koji ste neviđena skupina luđaka sa ogromnom ljubavlju s kojom se rodite, a niste u zadnjih 20 godina u stanju ispuniti trećinu Poljuda u prosjeku.
  • SjevernaStrana
    673
    Ponovit ću, zadnje desetljeće, sve što ide s juga su mantre o "neviđenom ludilu", "najluđem gradu na svitu", "najvećem klubu i najboljim navijačima" i uvijek zabavne "samo Hajduk puni stadion".Mathiasovi Chageri

    Meni je najdraža Mirta Šurjak i "To samo Split može!"
  • Juznjak
    3k

    7-A544-D85-0-F32-437-F-8607-68-BDDD112-A09.webp

    E7-A72-E64-FE0-E-4563-B615-597-B8-E909-A0-E.jpg

    Ostavit ću ti ove dvije slike. Broj kako ti kažeš zajebancija na račun koreografije: 0.
    Broj naslova o tome kako je splasnula euforija i kako se skupio sramotan broj ljudi na sjeveru protiv Belupa: 0.
    Nagledaj se.
    Ja sam netko tko sigurno malo bolje poznaje stanje na Poljudu i sjeveru Poljuda, sramotno je da nijedan još prijatelj nije pohvalio navijanje kad bi sjever bio pun. Baš nijedan. Kažu da je njih sram kako loše bude. Isto tako, svaki drugi “ultras” vodi svoju curu na sjever pa se može i slika nać mali milijun.
  • Boycie
    440
    Radi se samo o preseransu tik tok balavurdije i onih koji se tako ponasaju, koji su ulovili navijacki vlak zadnjih par sezona ili su jebeno nerealni. Pa ispada da dinamo nema navijace, da je stadion kroz cijelu dinamovu povijest prazan, da su Hercegovina, Slavonija, Lika, Zagorje pa i Zagreb cili bili. Da dinamo nema navijaca u regijama gdje je Hajduk dominantan. Da je sve k osim njih, odvratno podcjenjivanje i nepostivanje drugih. Jer eto i Mamic je rekao da je 2/3 Hrvatske Hajduk. Eto takve treba samarati, a takvima ce se vrlo brzo i sa brojkama dokazati, jer realnost je ipak sasvim drugacija.
    btw njegov komentar je na ovu temu donekle i pozitivan, ispada da je dio ovih rijetkih realnih i normalnih...
  • Grga
    13

    Majko mila.. sve sto ide s juga. Da, bas to sta kaze Mirta je relevantno ili likovi po fejsu koji poljud nisu vidili nikad.
    Dajte se uozbiljite. Sta vas stvarno dira sto u dobrojutro hrvatska neka poluvoditeljica prica o najluđem gradu na svitiu i najboljim navijacima.
    Znam i ja zasto je maximir bio prazan. Zna svatko tko zeli znati.
    30 posto kazes. Po meni fantasticna brojka s obzirom na sve. Mislis da smo retardirani pa mi spominjes salermo. Ima 3 njemacka liga.. puni stadioni redovito.
    Stvarno mislis da smo toliko nerealni pa da ne vidimo svit oko sebe.

    @juznjak vidis da su ti tvoji prijatelji realni. Vas je problem sta se palite na izjave novinara, i babe s pazara koja u javljanju na radio dalmaciju kaze: najbolji smo na svitu.
    Vjerovatno stanje na sjeveru znas bolje i od mene. Na sjeveru sam zadnji put bija 2002. Pa ti to ne mogu komentirat.
    Cinjenica je da hajduk ima najvece brojke. I za nasu drzavu, one su fantasticne. I svasta mozete reci o nama. Ali uvjeren sam da realni među vama brojke na stadionu, clanstvo i pretplate koji ima hajduk zele i dinamu.
  • NitkoBitan
    12.1k
    Da, bas to sta kaze Mirta je relevantno ili likovi po fejsu koji poljud nisu vidili nikad.
    Dajte se uozbiljite. Sta vas stvarno dira sto u dobrojutro hrvatska neka poluvoditeljica prica o najluđem gradu na svitiu i najboljim navijacima.
    Grga

    Da je rijec samo o doticnima to ne bi bio nikakav problem. Ajmo bit realni, vecina medija je trenutno naklonjenija Hajduku. Jesu li u pitanju klikovi, neka ideologija, navijacka pripadnost studenata novinarstva na filozofskom fakultetu ili zasitnost Dinamovim titulama ne znam, ali to je tako.

    Ti to kao navijac Hajduka ne osjetis ali mi tu vec duze vrijeme primjetimo. Od "Atene" pa do stvarno solidno izvedene koreografije, samo se sustavno gura negativnost pored 10x drugih pozitivnih stvari. Ljudi se vracaju na stadion, sredio se Statut...
  • Grga
    13


    A ok.
    Jasno mi je da sama moja pojava, tu provocira. Evo ne brini necu nista vise pisati na ovom forumu..
  • Grga
    13

    Evo jos samo ovo, pa brisem..

    Mozda si u pravu. Mozda ja nisam objektivan.
    A uz to sta su novinari mozebitno tovari. Nemojte zanemarit cinjenicu, da negativu guraju i oni kojima ste sjeli na zivac s dinamovim proljecem..

    Pozdrav
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Sta vas stvarno dira sto u dobrojutro hrvatska neka poluvoditeljica prica o najluđem gradu na svitiu i najboljim navijacima.Grga

    Ne dira ti to mene, ali ukazuje na narativ. Npr. sjetit ćeš se kako je negdje sredinom 2000. kad god bi se HRT uključio na prijenos s Poljuda bilo europska utakmica bilo HNL derbi i čim krenu baklje sa Sjevera to bila "fenomenalna kulisa i atmosfera", a kad god bi se uključili s Maksimira identična bakljada bila "nemile scene kakve ne želimo gledati na našim stadionima". Kad se nešto ponovi pet puta, bilo istina ili ne, uhvati se u javnosti.

    Mislis da smo retardirani pa mi spominjes salermo. Ima 3 njemacka liga.. puni stadioni redovito.Grga

    Ne mislim da si retardiran, štoviše, vidim da si došao tu na forum i trudiš se ući pomirljivo u diskusiju, što mi se sviđa jer sa svima mogu debatirati dok god je druga strana otvorena za to. Na kraju ako se ne složimo stisnemo si ruku i idemo dalje.

    Salerno sam spomenuo jer je idealan za usporedbu, približan broj stanovnika u gradu, približan mentalitet, pa čak je i vizura grada poprilično slična. Uvijek mi je bio zabavan kao kopija Splita u Italiji. Čak ima i svoj Marjan s kojeg puca sličan pogled na rivu. Naravno da se može uzeti bilo koji trećeligaš u Njemačkoj ili Engleskoj, pa čak i nizozemski prvoligaš.

    Stvarno mislis da smo toliko nerealni pa da ne vidimo svit oko sebe.Grga

    Da, mislim da ste nerealni. Ne svi. Očito ne ti konkretno, ali velika većina prosječnih navijača Hajduka je dosegla ogromnu razinu deluzije. I to ne samo iz Splita, nego i ostalih djelova Dalmacije. Smatram da je taj narativ o "ovo samo Split može" i "najluđi i najvjerniji navijači" dosegao razinu gdje prosječni navijač to misli i to sve pod utjecajem medija i medijskih naslova.

    Cinjenica je da hajduk ima najvece brojke. I za nasu drzavu, one su fantasticne. I svasta mozete reci o nama. Ali uvjeren sam da realni među vama brojke na stadionu, clanstvo i pretplate koji ima hajduk zele i dinamu.Grga

    Da, imate solidne brojke, za Hrvatsku zaista jako dobre, ali u globalu ništa spektakularne. Da, jednog dana i ja želim da je "pola Zagreba" i pola Hrvatske učlanjeno u Dinamo ali ne samo nama, želim da je HNL vrhunski proizvod i da su puni stadioni i u Puli i Varaždinu i Osijeku i drugoj ligi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.