• Mali dioničar
    13.9k
    Prema Zakonu o sportu, kod preoblikovanja (privatizacije) u vrijednost kluba NE ULAZI vrijednost igrača.The Undertaker

    Najbolje da investitori neće valuirati ugovore koje klub ima sa igračima.
  • vjeko1701
    5.9k
    Problem je jer recimo da netko kupi klub za koliko 20-30 milijuna, proda olma za 45, ostal e igrače za 20-30, pokupi lijepih 60M i onda odleprša
  • Infinity
    15.2k
    vjeko1701
    44
    Problem je jer recimo da netko kupi klub za koliko 20-30 milijuna, proda olma za 45, ostal e igrače za 20-30, pokupi lijepih 60M i onda odleprša
    vjeko1701

    Upravo to. To mi nema logike.
  • Mali dioničar
    13.9k


    Ako si član i ako ide preoblikovanje, TI kupuješ klub u drugom krugu. Ako si član, Mamić ne može kupiti ni jednu dionicu više od tebe ili bilo kojeg drugog člana.

    Dakle, ako vjeruješ u to što pišeš, čak i da nemaš novca digni kredit za dionice jer će ti se višestruko isplatiti ako si u pravu.
  • Mali dioničar
    13.9k


    Mamić ne može kupiti dionice ako ih kupe članovi.
  • vjeko1701
    5.9k
    Kako je onda išlo s Rijekom i Osijekom kada su ih kupili njihovi? Ili je razlika u tome kaj je Dinamo udruga građana? Pravo mi je najjslabija strana.

    I stari, da prodam sve kaj moja obitelj ima, dignemo maksimalni kredit, ne dolazimo ni blizu para dovoljnih za kupnju Dinama, a sve i da mogu speovesti plan koji sam naveo gore, to bi značilo sjebevanje Dinama radi vlastite dobiti, to ne bi nikad napravio.

    Samo dajem primjere naših privatizacija, kupili firme za niš para, prodali (ili prebacili u svoje druge firme) sve strojeve, zemljišta, pogone, uzeli pare i prepustili firme stečaju
  • Mali dioničar
    13.9k
    Imamo temu za preoblikovanje, ali kad smo ju potegnuli ovdje na temi Zdravka Mamića očogledno je da neki misle da Zdravko Mamić može kupiti klub.

    Ako bi išlo preoblikovanje, prvenstvo kupnje imaju članovi. Dakle, čim niža cijena dionice u interesu je članova.

    Nikakv Mamić, Mandarić, Zubak ili Trump ne može imati većinski paket ako članovi iskoriste pravo prvokupa koje im po Zakonu pripada.
  • Mali dioničar
    13.9k


    Rijeka i Osijek su išli u prisilno preoblikovanje.

    Ako i kad bi ti kupio dionice, uplatio bi svoj novac na račun Dinama uz velik rizik da Dinamo ne posluje dobro. Kako bi ti to onda sjebao Dinamo, jedino Dinamo može sjebati tebe.

    A da te ne sjebe se pobrineš dolaskom na Skupštinu na koji bi imao pravo i postavljanjem svakog pitanja koje te zanima.

    I da - ne možeš sam kupiti Dinamo, ali 10.000-20.000 članova može. Ako ne cijeli klub, onda barem kontrolni paket, a možda i većinski.
  • vjeko1701
    5.9k
    I ako dovoljno članova ima dovoljno novca da kupi kontrolni udio ako se ne varam.

    Recimo da klub bude procjenjen na 25M, potrebno je recimo 10 00 član sa 1250kn svaki da se kupi 50% dionica kluba (i onda treba samo još jedna.)

    A gore napisano je bilo u slučaju da ja recimo kupim većinski udio u klubu, rasprodam kaj mogz i onda odeš. To ne bi napravio i da mogu, al imam osjećaj da se ne razumijemo previše.
  • vjeko1701
    5.9k
    mea culpa, mislio o eurima, napisao kune...ugl, moja poanta, to nisu novci koje baš ljudi imaju samo tak viška po računima a kamoli naći 10 000 članova s tolikim viškom sastrane
  • Mali dioničar
    13.9k
    Jasno da nisu.

    Samo nemojte da vam prodaju fore da je čim niža cijena kluba interes Mamića.

    To je u interesu članova jer Mamić može kupiti u prvom krugu isto koliko ti ili ja.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa ko je spomenuo Mamića u bilo čemu? Moja poanta je bila da je čudno da se vrijednost igrača ne ubraja u vrijednost kluba pošto u nekom ekstremnom slučaju (ne nužno Dinamo) netko može jako lijepe novce okrenuti na tome i kako se to lijepo poklapa sa hv načinom privatizacija svega.

    A kad smo kod toga, pa koja god bila cijena kluba, Mamić u prvom kruugu kupuje isto ko ti ili ja, ali ako nema neki limit dionica po osobi, on ima puno ljpše zalihe s kojima može kupovati nego 1000 mene. Pa ja valjda trenutno na bankovnom računu imam tolko kolko on potroši dok ide na wc...
  • Mali dioničar
    13.9k


    Pa lijepo si napisao. Broj dionica koje idu u prodaju dijeli se sa brojem članova.

    Jasno ko dan da je najbolje da je cijena kluba čim niža, a članova čim više.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ali i dalje najbogatiji clanovi mogu kupiti vise od siromasnijih, i dalje clan koji ima para i interes brzo zaraditi na ustrb kluba to moze.

    Recimo da mu je potencijalna zarada 60M, bolje mu odgovara ukoliko moze kupiti 50% +1 za 10M nego 40M i upoce nije bitno dal je to 5001 dionica ili 2501.

    Ako sam u krivu i postoji metoda zastite poput limita na boj dionice po osobi, onda se ispricavam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.