• flexXy
    1.8k
    Meni je nevjerojatno da Mamic koji upravlja klubom 20 godina te Karamarko i Brkic koji su vodili drzavu popuse pricu od takvog kokosara poput Varge da je on neki haker. Ne znam dal bi se smijao ili plakao, to nam sve govori o drzavi i ljudima koji podrzavaju i glasaju za takve likove.
  • SAS1987
    13.2k
    Meni je nevjerojatno da Mamic koji upravlja klubom 20 godina te Karamarko i Brkic koji su vodili drzavu popuse pricu od takvog kokosara poput Varge da je on neki haker.flexXy

    Jer so tu ljudi (pogotovo Mamić) koji na položaj nisu došli zbog intelektualnih sposobnosti nego zbog politike koja godinama štiti njegov kriminal. Lako je krasti novac kada te politika štiti do te mjere da uopće ne počinju istrage. Pogledaj samo anekse Modrića ili Lovrena - da je deset prosječnih osoba pogledala ove dokumente bi ih barem sedam, osam skužilo da su antidatirani. Ili kada su javno kazali da su stolice platili X puta nego što je službena cijena proizvođača.

    Sad ili su bili tako samouvjerjeni da im nitko ništa neće ili su jednostavno limitirani. A sa obzirom da su im pronašli (nepotpisan) aneks ugovora za Olma, da je Mamić vjerovao da će presuda pasti zbog Vardinih SMS-a je jedini zaključak da su jednostavno glupi :rofl:

    Dobro je napisao T. Bauer na Facebook (boldan dio)

    Mamićem se odavno ne bavim, zapravo ne bavim se njime od kad se počeo baviti FBI. Živim na satisfakciji da sam bio 10-15 godina ispred drugih. Jer da nije Amera, on bi i dalje sjedio u Dinamu i držao trosatne pressice psujući novinarima majke. Ali fascinira količina plebsa koja u komentarima i dalje ističe divljenje i vjeruje tim budalastim lažima kako je on, eto, nevin. Namješteno mu je (zašto od svih njemu kad je bio slizan sa svim opcijama?).
    Čitajući sve optužnice i presude, svakom s troznamenkastim IQ-om i dvogodišnjom srednjoškolskom naobrazbom jasno je da je lik krao bahato, nepažljivo i mahnito i da je bio okružen dvorskim ludama koje su podmazane njegovim mitom na sve to žmirile. Od kluba do raznih gradskih i državnih institucija.
    Ovo je kao da je netko uhvaćen krvav s nožem u ruci nad lešem smrtnog neprijatelja, a da pritom u radijusu od 20 kilometara nije bilo nikoga. Ne postoji sud na svijetu koji bi ga od toga oslobodio i zato njegovi odvjetnici idu na neke fore o ovlaštenim i neovlaštenim tužiteljima, što je legitimno i odvjetnički posao je da pokušaju spasiti svog klijenta, pa bio to i notorni Glava.
    No, opet, da nisu u igri Ameri, pitanje što bi bilo. A i ovako se još ne zna je li jači FBI ili HKH (hrvatska koruptivna hobotnica). Porazno je to da su i ove rijetke procese protiv korupcije koje imamo potaknule strane sile. Ili je samo realnost kad vidiš da dobar dio naroda podržava i želi korupciju i miješa je sa sposobnošću.
  • SAS1987
    13.2k
    Ako je netko u 2017 propustio dokumentarac Benjemina Besta o Mamiću. Steta da nije preveden (barem onaj dio gdje prica svicarska tuziteljica).

    Benjamin Best je višestruko nagrađivani novinar, autor i redatelj, te međunarodno priznati stručnjak na području "Manipulacija i kurupcija u sportu". Pogledajte njegov videozapis o simbiozi politike i mafije u hrv. nogometu..

    Dokumentarac:
    Benjsmin Best - Slucaj Mamić

    Prevod indeksa, pogotovo je zanimljiv dio intervjuja sa tuziteljicom (copy paste ispod)


    Što ste točno istraživali?

    "Prije godinu i pol dana primila sam zahtjev za pravnom pomoći od hrvatskih vlasti vezano za Dinamo. U kantonu Obwalden postoji tvrtka preko koje su odrađivani transferi. Fiktivni transferi igrača, kako se ispostavilo. Iz Obwaldena je novac transferiran u razne banke u Panami, Belizeu, Kingstownu, Hong Kongu, Dubaiju, na razne off-shore lokacije. Milijuni eura, sve s fiktivnim ugovorima.

    Koliko su komplicirane te istrage?

    "Jako. Morali smo pregledati veliku mrežu kompanija, tko je poslovao s kime i zbog čega. I kamo su odlazile uplate i gotovina. Jako je zamršen slučaj. Imamo poseban odjel koji je na tome radio. Imamo i pomoć ureda federalnog tužitelja koji je odgovoran za cijelu Švicarsku. To je za nas velik slučaj".

    Koja tvrtka je odgovorna za transfere?

    "Jedna kompanija, fiktivno trgovačko društvo u Alpnachu, zove se RaSport Management AG. Ta tvrtka ima račune u kantonu Ticino i u Ženevi, gdje se također vodila veća istraga. Uspjeli smo ujediniti te istrage i sada je sve na hrvatskim vlastima".

    Kako je ta kompanija povezana s obitelji Mamić?

    "Povezana je s Mariom Mamićem, on stoji iza nje. Mamić i njegovi pravnici".

    Je li vas taj slučaj iznenadio?

    "Imamo 20 godina iskustva s FIFA-om i njenom istragom. Istraživali smo Franza Beckenbauera. Ali jako su me iznenadile velike dimenzije slučaja Mamić".

    Kakvi su rezultati?

    "Svaka dva mjeseca dobijemo zahtjev za nastavkom pravne pomoći iz Hrvatske. Uvijek u igru ulaze nove banke i novi računi koji nisu bili poznati. Umiješano je 10 švicarskih banaka i još nekoliko inozemnih. Računa već ima preko 40, istražujemo više od 10 transfera igrača".

    Kakve su optužbe?

    "RaSport Management AG odgovoran je za kontakte, a ti kontakti su doveli do uplate novca za transfere igrača. Transferi se nisu dogodili ili su se dogodili drugačije. Ima fiktivnih transfera, a novac za njih je išao preko RaSport Management AG-a na račune tvrtki koje pripadaju Mamićevu klanu. Nekoliko je ljudi optuženo i mi smo provodili ispitivanja, ali ne obitelji Mamić. Ispitivali smo samo pravnike, direktore tih kompanija iz njihove mreže, one koji su radili transakcije".

    Kude ide trag novca?

    "Prvo je novac iz Dinama uplaćen RaSport Managementu AG, a onda na račune švicarskih banaka. Zatim su te banke prebacile novac u inozemstvo".

    Postoje i posebne optužbe na račun Marija Mamića?

    "Imali smo u Ženevi optužbu protiv Marija Mamića zbog pranja novca. To je slučaj nevezan za pravnu pomoć koju dajemo hrvatskim vlastima. Uspjeli smo ujediniti te dvije istrage jer je pranje novca bilo povezano s našom istragom. Istrage su se vodile u Ticinu, Zurichu i Alpnachu.

    Kakva je suradnja s hrvatskim vlastima?

    "Jako dobra. Dobivamo puno informacija, surađujemo dobro, bili su i u Švicarskoj kako bi prikupili dokaze. Uvjerena sam da postoji želja da se istraga provede kako treba".

    Je li to bio sustavni kriminal?

    "To je sistem. Uvijek je bio isti modus operandi. Novac je uvijek transferiran na isti način, fiktivnim transferima ili onima koji su napravljeni drugačije".

    Je li uvijek zaradila obitelj Mamić?

    "Da, samo oni".
  • Bosna86
    11.5k
    Izgleda da su suci najviše sudske instance tek naknadno vidjeli da im u spisu nema dostavnice za jednu stranku, te su, po svemu sudeći, čitav predmet hitno vratili osječkom Županijskom sudu koji je zatim hitno dvije godine staru presudu poslao Ani Mamić kako bi ona na nju žalila. Posljedice po čitavu presudu za sada se čini nisu nikakve, ali lako je moguće da će Vrhovni sud morati ponoviti sjednicu u slučaju protiv Zdravka i Zorana Mamića, Pernara i Damira Vrbanovića, ovoga puta i sa žalbom i odvjetnikom Ane Mamić. Naravno, ako se ona odluči žaliti.

    Naime, njoj sada ostaje mogućnost žalbe za koju ima 15-dnevni rok, te na njezinu žalbu Uskok može odgovoriti. Nakon tako prikupljenih žalbi one ponovno idu na Vrhovni sud koji mora dozvoliti i njezinom odvjetniku da iznese svoju žalbu, a lako se može dogoditi da će se zbog toga ponoviti kompletna sjednica.

    S druge strane, da je hipotetski osuđujuća presuda protiv Mamića postala pravomoćna, ovakav propust, odnosno nemogućnost jedne od stranaka da se žali zbog propusta suda, predstavljala bi izvjesno bitnu povredu te bi čitav predmet bio srušen ili u nekom revizijskom postupku ili pak pred Ustavnim sudom.
  • SAS1987
    13.2k
    Ovo je neviđeno. Naravno da ce se ponoviti sjednica i sve skupa ce se produziti za tko zna koliko.
  • Blue 67
    212
    I onda se svi čude kad netko krene rešetat okolo i na kraju od jada izrešeta i sebe. Ja se čudim što je takvih situacija ovako malo. Svak tko je ikada imao priliku posjetiti pravnu instituciju ove države nije to mogao učiniti bez da ne uvidi ne funkcijonalnost sustava,što i nije toliki problem s obzirom na nelogičnost i nepravednost zakona od najbanalnih do naj složenijih procesa. Naše pravosuđe je toliko krivo da sada krenemo u reformu trajala bi više od Manolića. Ono što se iz svega da zaključiti je da jebeno puno trpimo,a potiskivati sve u sebe nije dobro jer će jednom puknuti potrebno je sve to kanalizirati i razgrađivati,stoga navijački obračuni i nisu toliko loša stvar.
  • deda
    27.3k
    Umoran sam od pravosuđa. Mjesto koje treba biti izvor pravde je izvor najveće korupcije i kriminala. Padat će još glava nažalost.
  • Ludovic IX
    5.1k
    Moj sin će odrasti i ovo će još uvijek trajati. I ja sad zbog kriminalaca i korupcije ne bi trebao voditi sina na Maksimir?
  • agramZ
    2.2k
    ne bi trebao, ako vec tako glupo pitas. sto te toliko potaknula ona rasprava da si sad nesiguran pa konstantno po ne znam koji put trazis neka nova objasnjena..
  • Gelipter
    3.4k
    nzx966dyr1hsk5ad.jpg
    Mamić popapao jezik.
  • Ludovic IX
    5.1k

    ne, upravo suprotno. Vodit ću klinca na Maksimir i usput mu objasniti da je trenutno stanje takvo da nam klub vode kriminalci ali da vjerujemo da će i to jednom proći kao i Franjina tortura nad dinamom
  • SAS1987
    13.2k
    Razmišljam nakon prespavane noći i pola odrađenog posla.

    Tko zna kako je sve to uopće istina (do sada je to pisao samo jutranji), ja mislim da je ali nikad se nezna. Ako je to istina Mamići će sigurno objeručke prihvatiti mogučnost žalbe ali tko zna u kakvim su odnosima i ako će se Ana stvarno pritužiti (mada vjerujem da bi je financijsku motivirali). Inaće, njena blokirana imovina je relativno mala.

    "Ane Mamić bilo blokiranih 6.284 eura u jednoj banci te terenac Land Rover Evoque."

    I još jednom, baš me zanima ako je to bio namjerni propust ili su stvarno takvi kreteni. Nisam siguran što bi bilo gore.
  • og1986
    2.9k
    Jel se zna tko su ti ostali mafijaši s kojima se dogovara ?
  • SAS1987
    13.2k
    prije godinu, dvije su u klubu trazili pomoc vlade jer im prijeti "organiziran kriminal". A ti mafijasi su "zagrebacki poduzetniki bliski Bandiću" :grin:

    https://www.7dnevno.hr/izdvajanja/top/decki-s-knezije-i-cepinska-skupina-pokusavaju-preuzeti-dinamo-i-hns/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.