• Navijač Dinama
    7.3k
    Hrvatska repka pobjedila u Nizozemskoj u kvalificikacijskoj utakmici za EURO
  • Navijač Dinama
    7.3k
    HRVATSKA je uz Dansku i Norveško domaćin SP u Rukometu 2025
  • Kwedi
    3.8k


    Kecman 2.0.
  • Bosna86
    11.6k
    I vrlo moguće da ih ovo košta ispadanja
  • Kwedi
    3.8k
    Vrlo vjerojatno. Ako idu na najboljeg drugoligaša(Borac Čačak), nemaju kaj tražiti.

    Makar vjerojatno im bude Igokea pustila kod kuće, dobri prijatelji (na ljeto igrali dva put prijateljske utakmice)
  • deda
    27.7k
    Ako ostanemo na jednom predstavniku doista ne vidim smisla da i taj igra ligu.
  • immerwieder
    1.2k
    nikad nisam vidio smisao za takve lige,
    igral sam od 1983. do raspada prvu i drugu ligu, ne u nogometu, niti onda to nije imalo smisla
  • Kwedi
    3.8k
    Pa ima druga liga. A to kaj smo mi toliko loši je jedino i isključivo problem nas samih.
    Nije ABA kriva kaj Zadrom drmaju HDZovci, a Cibonom Bandićevci.

    Da sad naši (Cibona, Zadar i Split u drugoj) izađu, to bi tek bio totalni amaterizam i propast.
  • deda
    27.7k
    Slažem se Kwedi, a što recimo da nema druge lige. Ili slično pitanje. Jel ta druga liga bolja od naše?
  • Kwedi
    3.8k
    druga aba liga je daleko jača od naše u bilo kojoj formi.

    naša prva liga ima dva poluozbiljna kluba (cibona i zadar), nešto sitno rade gorica i split ostalo je sve teški amaterizam.

    cibona koja je lopta za napucavanje u aba ligi, osamdeset posto klubova prve naše lige šamara s 20/30 razlike.

    prvoligaški igrači su amateri, ovi koji imaju sreće pa igraju za zagrebačke klubove honorarno igraju košarku (npr. za hermes analiticu), a ustvari su zaposleni u holdingu (zagrebparking).

    to je čisti amaterizam, bez te regionalne lige (koja ima i izlaz za eurokup i euroligu) naši klubovi mogu se komotno rasformirati jer ne bi imali (financijskog i igračkog) kapaciteta za doslovno ništa.
  • deda
    27.7k
    Iskreno nije me briga. Neka rade što hoće. U svakom slučaju dojma sam da bez obzira što igrali to ide u propast. I za kraj ponavljam što si ti rekao. Ništa ABA tu nije kriva, sva odgovornost je na nesposobnosti uprava, trenera i igrača.
  • Guinness
    1.9k
    to je čisti amaterizam, bez te regionalne lige (koja ima i izlaz za eurokup i euroligu) naši klubovi mogu se komotno rasformirati jer ne bi imali (financijskog i igračkog) kapaciteta za doslovno ništa.Kwedi

    nije da su nešta napravili ozbiljnije u zadnjih 5 godina u europi ili u toj šugavoj regionalnoj ....
  • Kwedi
    3.8k
    nije da su nešta napravili ozbiljnije u zadnjih 5 godina u europi ili u toj šugavoj regionalnoj ....bk5b

    Pa nisu, ali tražiti razloge u ABA ligi (ne mislim ovdje na forumu već kroz neki javni diskurs primjerice Žorić u jednom intervjuu) i vraćanju u isključivo domaće prvenstvo je razina ko da npr. Inker ne želi igrati više HNL jer nikad neće biti prvi ili izborit Europu pa bude igrao prvenstvo Zagorja jer tam može biti jak i osvojiti naslov.


    Problem košarkaških klubova je to kaj ih vode politički kadrovi i plus stežu ih minusi iz ranijih desetljeća koji su napravili isti debili koji ih vode i nevjerojatna količina neznalica koji rade u tim klubovima.

    Evo primjera radi; Cibona je prošle sezone u juniorskoj konkurenciji osvojila ABA ligu. Od tih klinaca jedino igra mali Prkačin, ostali su na posudbama ili nisu u rosteru.

    Istovremeno kapetan Cibone je član uprave kluba, član MB365 i jednostavno mora igrati. Također, doveli za masne pare na početku sezonu litavskog playa, dva mjeseca se s njim uigravali i nakon dvije utakmice mu dali šut-kartu. To su mogli valjda skužiti prije potpisa ugovora ili na pripremama.

    Primjera je milijun, naša košarka se svela na sjajne atletske predispozicije i talent koji guraju roditelji (Prkačin, Šarić) ili eventualno jaka psiha (Zubac, Babo) koji usprkos svemu uspiju se probit do nekih visina.

    Mi imamo puno NBA igrača, ali nakon toga mi nemamo prosječne igrače koji mogu odigrati kao zamjene u reprezentaciji ako ovi kihnu.

    Dovoljan je primjer Eurolige, di su samo tri naša igrača Simon (koji je veteran) te Radošević i Tomić (koji ne žele igrati za reprezentaciju).

    Nigdje nas više nema, niti u jednoj kombinaciji.


    Kad bi imao neku moć i pare, doveo bi Vujoševića ili Džikića na klupu Cibone i zacementirao ih tam idućih pet godina gdje može pasti meteor na Zagreb, ali njih dva imaju petogodišnji program razvoja kluba.
  • reziser
    6.2k
    Bravo fićo!!!
    Tak to rade pravi dinamovci :heart:

    Opet postolje!
  • Crusades1986
    9.7k
    Zubcic 2. u veleslalomu u Hinterstoderu :strong:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.